stewo
02.06.10,15:24
Caute,potreboval by som poradit ako na to resp.fi ktora sa v tom vyzna.Potrebujeme zaizolovat pivnicu nakolko cez toto obdobie zacala voda natekat do pivnice vplivom vysokej podzemnej vody.Vcera to doslo do stadia ked spodna voda prebila a nadvihla celu podlahu pivnice a nasledne behom niekolko sekund zaplavila celu pivnicu.Ak mi vie niekto pls poradit ake su moznosti a co by bolo najucinnejsie.Napadlo ma rozbit a odkopat celu podlahu a dat spravit na novo , ale neviem ci je to dobry napad.Dakujem
sarasara
02.06.10,19:55
Mali sme podobný problém. pri daždivom počasí sme mali v pivnici vždy vodu. Na jestvujúcu, nekvalitnú betónovú podlahu sme nalepili IPU, potom zaliali smolou a následne urobili betónový poter.
Je to päť rokov a pivnicu máme suchú.
220870
03.06.10,03:40
Proti tlakovej vode len vykopať šachtu pod dnom pivnice .Potom .Ak je v obci verejná kanalizácia alebo máte dom na kopci tak z tej šachty vyviesť odpadovou rúrou ,alebo drenážou vodu z domu dole kopcom ,alebo do verejnej kanalizácie.Ak nie tak do tej jamy čerpadlo a čerpať.Izolácia proti tlakovej vode sa musí riešiť ešte pred začatím stavby domu.Teraz sú všetky peniaze za izolácie len vyhodené von oknom.
stewo
07.06.10,06:56
Dakujem,kedze nam nadvihlo celu podlahu v pivnici a teraz je to vsetko popraskane tak to bude asi potrebne komplet odkopat.Tu sachtu zvazim s tym prepadom do kanalizacie , len ci sa nevrati voda spet ak nebude kanalizacia stihat ? Dakujem
Stefan2005
07.06.10,07:11
...Tu sachtu zvazim s tym prepadom do kanalizacie , len ci sa nevrati voda spet ak nebude kanalizacia stihat ?...

Pokiaľ sa bude vracať len voda (a je to možné), tak by to bolo ok - horšie, ak so sebou prinesie aj obsah kanalizácie...
220870
07.06.10,18:18
Spätnú klapku.
milláčikk
07.06.10,21:31
Spätnú klapku.


Proti tlakovej vode len vykopať šachtu pod dnom pivnice .Potom .Ak je v obci verejná kanalizácia alebo máte dom na kopci tak z tej šachty vyviesť odpadovou rúrou ,alebo drenážou vodu z domu dole kopcom ,alebo do verejnej kanalizácie.Ak nie tak do tej jamy čerpadlo a čerpať.Izolácia proti tlakovej vode sa musí riešiť ešte pred začatím stavby domu.Teraz sú všetky peniaze za izolácie len vyhodené von oknom.

Si normálny ??
Urobíš dieru v zemi v spodnej vode ?
A budeš čerpať ??????????????????????????????
1, Spodná voda si k tebe dobre vyplaví kanáliky.
2, Bude čím ďalej rýchlejšie dotekať.
3, A pri takýchto extrémoch môžeš čerpať skoro v kuse aj mesiac !!!!

4, Tak ako sarasara.
Ibaže NIE poter, ale "betónovú vaňu", aby ju nezlomilo (armatúra) a hrúbka/hmotnosť, aby ju nevyplavilo (podľa Archimeda).


Mali sme podobný problém. pri daždivom počasí sme mali v pivnici vždy vodu. Na jestvujúcu, nekvalitnú betónovú podlahu sme nalepili IPU, potom zaliali smolou a následne urobili betónový poter.
Je to päť rokov a pivnicu máme suchú.

Lebo máš šťastie a "pláva" ti pár centimetrov.


Caute,potreboval by som poradit ako na to resp.fi ktora sa v tom vyzna.Potrebujeme zaizolovat pivnicu nakolko cez toto obdobie zacala voda natekat do pivnice vplivom vysokej podzemnej vody.Vcera to doslo do stadia ked spodna voda prebila a nadvihla celu podlahu pivnice a nasledne behom niekolko sekund zaplavila celu pivnicu.Ak mi vie niekto pls poradit ake su moznosti a co by bolo najucinnejsie.Napadlo ma rozbit a odkopat celu podlahu a dat spravit na novo , ale neviem ci je to dobry napad.Dakujem

To si tam čo dával do podlahy ? Sadru ?????? Žiadnu armatúru?
Veď ak ti pivnica " pláva" 1 meter v spodnej vode = 0,1 atm = 100 g/cm2 = 1 tona/m2
220870
08.06.10,03:27
Rozumite sa tomu ,ako hus pivu.Pokiaľ nemáte ani semenšiu predstvu o stavbách nemali by ste na takýchto fórach mýliť ľudí čo tu hľadujú radu.
milláčikk
08.06.10,05:52
Rozumite sa tomu ,ako hus pivu.Pokiaľ nemáte ani semenšiu predstvu o stavbách nemali by ste na takýchto fórach mýliť ľudí čo tu hľadujú radu.

Pozri.
Neviem, ako je to so spodnou vodou v Topoľčiankoch.
U nás je bežne v hĺbke 1,9 2,2 metra.
Takže by som NIKOMU neodporúčal:D:D ťahať spodnú vodu.

PS
Pred pár rokmi, keď bola tiež (50 ročná podzemná voda), tak som z neizolovanej betónovej pivnice ponorkou vytiahol vodu.
Pivnica cca 2,5 x 3 metre - zo spodného schodu mi striekal tenučký vodotrysk. A za 2,5 hodiny:D:D:D bola hladina naspäť 0,8 metra vysoko.:---:---:---

Neviem ako TY (s praxou spodnej vody) a u vás, ale tu je to bežne na štrkopieskoch.

Vieš mne je to jedno.
Kto chce nech si podkope pivnicu (dom )
a nech stade ťahá spodnú vodu.
IBA hovorím, že u nás ju pre výdatnosť podložia NEVYTIAHNEŠ - vedľa tej pivnice (4 metre) bola skružová studňa , ktorú vraj v čase normálnej hladiny nebola schopná vyťahať požiarna cisterna