erika123
02.06.10,22:02
.. na manzelskej posteli totizto nemam zahlavie a chcela by som tam nejake dat, kedze v zime to dost vadi (taha chlad popod tehly a robi sa tam plesen, kedze tam mam teraz len taky matrac) a aj z estetickej stranky by to vyzeralo krajsie. co by ste mi navrhli?
zalobaba
02.06.10,20:08
.. na manzelskej posteli totizto nemam zahlavie a chcela by som tam nejake dat, kedze v zime to dost vadi (taha chlad popod tehly a robi sa tam plesen, kedze tam mam teraz len taky matrac) a aj z estetickej stranky by to vyzeralo krajsie. co by ste mi navrhli?

Ja by som ti radila v prvom rade odstrániť pleseň. To spávaš s plesňou pri hlave? :confused::eek:
zk24
02.06.10,20:14
K posteliam sa daju dokupit čelá, aj individualne. Daju sa postele kupit bez toho, a aj čelo dokupit samostatne.
erika123
02.06.10,20:26
zalobaba, nespim s plesnou... v zime sa tam obcas robi!! je viac ako logicke, ze ju odstranim!!
erika123
02.06.10,20:28
zk24, vedel(a) by si mi poradit kde sa daju kupit? eventualne poznas nejaku web stranku?
zk24
02.06.10,20:35
zk24, vedel(a) by si mi poradit kde sa daju kupit? eventualne poznas nejaku web stranku?

Dost zalezi odkial si. V Bratislave take dostat v Galane, Albere ci Naceve. Ked som obzerala postele, vzdy boli ceny rozpisane - postel, nocne stoliky, celo... Alebo by som skusila oslovit nejakeho stolara, ktory by mi to vedel spravit na mieru... kedze tie cela vzdy sedia k typu postele... neviem aku mas a ci najdes rozmerovo a dizajnovo rovnake ci podobne... Stolar by mohol mat lepsi prehlad... Dolezite je ci mas drevenu postel, ci calunenu...
Laco-monter
02.06.10,20:39
Vzhľadom na rozmery mojej spálne , ja som čelo postele ODSTRÁNIL. :confused:
zk24
02.06.10,20:42
Vzhľadom na rozmery mojej spálne , ja som čelo postele ODSTRÁNIL. :confused:

Ja celo postele potrebujem. len taky psychologicky efekt.... ze si neviem predstavit ze hned za hlavou mam stenu... je to zvyk...
erika123
02.06.10,20:44
som z PO, postel je drevena.. tu som bohuzial predajne, ktore ponukaju cela, nenasla.. asi mas pravdu skusim oslovit nejakeho stolara
Laco-monter
02.06.10,20:45
Ja celo postele potrebujem. len taky psychologicky efekt.... ze si neviem predstavit ze hned za hlavou mam stenu... je to zvyk...
Suhlasim,

doteraz všade kde som býval, som mal pri hlave niečo,

napr. perinák, televízor , parapetnú dosku , a tak.
Laco-monter
02.06.10,20:47
Dakedy si ľudia pribíjali na stenu takú veľkú zelenú DEKU s motívom

JELENE na čistinke.

Pamätáte sa ?
zk24
02.06.10,20:47
som z PO, postel je drevena.. tu som bohuzial predajne, ktore ponukaju cela, nenasla.. asi mas pravdu skusim oslovit nejakeho stolara

Nemate ziadnu vacsiu predajnu s nabytkom? Ono totiz predajci/vyrobcovia prisli na to ze sa da postel predavat aj po kusoch a teda na tom zarobit ovela viac... ked vidis cenu za postel na cenovke ze 500 eur, tak to su pomaly iba 4 dosky... plus vsetko k tomu... takze niekedy ma clovek pocit ze cela sa samostatne nepredavaju, ale opak je pravda, uz tazko najst postel kde je celo jeho sucastou (sucastou ceny.... niektore postele maju neoddelitelne celo)
erika123
02.06.10,20:48
Ja celo postele potrebujem. len taky psychologicky efekt.... ze si neviem predstavit ze hned za hlavou mam stenu... je to zvyk...

..mne to celo ani nechybalo a ani som ho najprv nechcela, teraz vsak musim riesit ten chlad ktory mi vchadza v zime od steny, nato sme vobec nemysleli, ked sme ju kupovali a zariadovali byt, zial prestahovat postel inam v izbe sa neda..
zk24
02.06.10,20:48
Dakedy si ľudia pribíjali na stenu takú veľkú zelenú DEKU s motívom

JELENE na čistinke.

Pamätáte sa ?

mimotemy pamatam si aj cele jelenie hlavy na stene :D

Ale myslim ze nieco na stene by erike velmi nepomohlo, kedze ma vlhkost v dome, tak by to asi bolo trosku kontraproduktivne.
erika123
02.06.10,20:50
Dakedy si ľudia pribíjali na stenu takú veľkú zelenú DEKU s motívom

JELENE na čistinke.

Pamätáte sa ?

pamatame.. bohuzial, uz tie deky nepredavaju, dala by som ju tam :))))
erika123
02.06.10,20:54
Nemate ziadnu vacsiu predajnu s nabytkom? Ono totiz predajci/vyrobcovia prisli na to ze sa da postel predavat aj po kusoch a teda na tom zarobit ovela viac... ked vidis cenu za postel na cenovke ze 500 eur, tak to su pomaly iba 4 dosky... plus vsetko k tomu... takze niekedy ma clovek pocit ze cela sa samostatne nepredavaju, ale opak je pravda, uz tazko najst postel kde je celo jeho sucastou (sucastou ceny.... niektore postele maju neoddelitelne celo)

skusim pohladat nejaku predajnu v ktorej to ponukaju.. prosim ta, ak si odbornik vo fachu, myslis, ze keby som dala nalepit na stenu nejaky obklad, najskor asi kamen, alebo falosny kamen, vyriesilo by to ten chlad a plesen?
zk24
02.06.10,20:58
skusim pohladat nejaku predajnu v ktorej to ponukaju.. prosim ta, ak si odbornik vo fachu, myslis, ze keby som dala nalepit na stenu nejaky obklad, najskor asi kamen, alebo falosny kamen, vyriesilo by to ten chlad a plesen?

No bohuzial nie som teda vobec odbornicka "vo fachu"... ja som len zariadovala byt pred 2 rokmi :o

Ale ak vlhne stena, neviem ci obklad je spravne riesenie, tym sa vlhnutia nezbavis a ked sa tvori plesen a vlhko za obkladom, padne ti to neskor cele na hlavu ... mozno tak nejaka injektaz na odvlhcenie....

Ale je tu vela odbornikov aj na taketo veci... mozno by som dala novu temu, ale mozno do inej sekcie, kde sa pohybuju chlapi z tohto "fachu".
erika123
02.06.10,21:00
No bohuzial nie som teda vobec odbornicka "vo fachu"... ja som len zariadovala byt pred 2 rokmi :o

Ale ak vlhne stena, neviem ci obklad je spravne riesenie, tym sa vlhnutia nezbavis a ked sa tvori plesen a vlhko za obkladom, padne ti to neskor cele na hlavu ... mozno tak nejaka injektaz na odvlhcenie....

Ale je tu vela odbornikov aj na taketo veci... mozno by som dala novu temu, ale mozno do inej sekcie, kde sa pohybuju chlapi z tohto "fachu".

ok, aj tak ti dakujem.. este pockam, mozno tu niekto od fachu zabludi a bude vediet poradit... pa pekny vecer
arizona
02.06.10,21:05
som z PO, postel je drevena.. tu som bohuzial predajne, ktore ponukaju cela, nenasla.. asi mas pravdu skusim oslovit nejakeho stolara
Nemáte na blízku predajnu " Urob si sám" ? Aj tam to predávajú a prispôsobia...
erika123
02.06.10,21:07
Nemáte na blízku predajnu " Urob si sám" ? Aj tam to predávajú a prispôsobia...
skusim nejaku pohladat, dakujem
Laco-monter
02.06.10,21:10
skusim pohladat nejaku predajnu v ktorej to ponukaju.. prosim ta, ak si odbornik vo fachu, myslis, ze keby som dala nalepit na stenu nejaky obklad, najskor asi kamen, alebo falosny kamen, vyriesilo by to ten chlad a plesen?

Teoreticky by to vyriešilo ZATEPLENIE budovy zvonka.

Ale skus tam v zime dávať nejaký ohrievač , najlepšie infražiarič .

zakrývať pleseň nemá zmysel , vzniknú z toho dýchacie problémy a alergie.
arizona
02.06.10,21:16
zalobaba, nespim s plesnou... v zime sa tam obcas robi!! je viac ako logicke, ze ju odstranim!!
Ak sa vám tam robí (občas) plieseň, tak v prvom rade dajte do poriadku steny, zistite , prečo vám vlhnú, skadiaľ ide vlhkosť.

Ak to neodstránite, tak budete chlad a vlhko z tej steny cítiť stále , hlavne ak máte blízko postele.

Ak to niečim prekryjete, asi bude vlhnúť ešte viac. Steny potrebujú dýchať. Ak dáš blízko vlhkej steny nejaké čelo z postele, zachvíľu ho môžeš vyhodiť , lebo Ti tiež navlhne a chytí plieseň...
erika123
03.06.10,11:29
Ak sa vám tam robí (občas) plieseň, tak v prvom rade dajte do poriadku steny, zistite , prečo vám vlhnú, skadiaľ ide vlhkosť.

Ak to neodstránite, tak budete chlad a vlhko z tej steny cítiť stále , hlavne ak máte blízko postele.

Ak to niečim prekryjete, asi bude vlhnúť ešte viac. Steny potrebujú dýchať. Ak dáš blízko vlhkej steny nejaké čelo z postele, zachvíľu ho môžeš vyhodiť , lebo Ti tiež navlhne a chytí plieseň...

tento rok maju zateplovat bytovku, tak uvidime ci to vyriesi moj problem... dakujem vsetkym
martinalul
13.08.10,17:24
Akokoľvek sa nakoniec Vaše záhlavie rozhodnete riešiť musíte si uvedomiť že tým sa nezbavíte plesne. Skor naopak. V prvom rade treba zaistiť aby tam plesen nevznikala. Musite zistit dovod preco sa Vam robi prave na tom mieste a odstranit ho.
Ariel1
18.08.10,11:59
Cez dovolenku som bola v jednom hoteli, kde mali perfektne vyriesene celo postele, efektne, ucelne a v tvojom pripade riesenie. Za hlavou postele bol uzky tunel s hornou stranou presklenou (asi to bol mliecny plast) a pod nim svetla, velmi prijemne pri sledovani telky z postele i pri inych aktivitach. tebe by to zaroven stenu vysusovalo a pokial nemas vadny mur, tak by si zabezpecila dostatocne prudenie vzduchu.