Luji
04.06.10,10:05
Dobry den,
prave drzim v ruke projekt cerstvo vyzdvihnuty z posty (bungalov) a mam niekolko otazok - mozno budu zniet hlupo ale este sme nikdy nic nestavali, chapete... takze:
-musi sa dodrzat vyzor interierovych/exterierovych doplnkov podla projektu? napr. vnutorne dvere, okna, .... takisto - musim dodrzat farbu a material na fasadu?
-v projekte mam uvedeny presny typ a farbu stresnej krytiny. Co ak by som to chcela zmenit?
-chceli by sme podlahove vykurovanie, projekt je urobeny na klasicke radiatory... co stym?
-v projekte su poznamky ako: " navrhnute zaklady musi posudit statik" a "je potrebny geologicky prieskum na spodnu vodu" - to naozaj? kto nam to urobi? co to stoji?

Zatial Vam dakujem mili Poradaci velmi pekne, dufam ze ma potesite :))
...a zelam pekny dnik.
alltracboy
04.06.10,09:25
jedine co by si mala dodrzat su vonkajsie rozmery domu. Zaklady si pozistuj sudedov, ludi z okolia ake robili. Pri podlahovke treba dat pozor na vysku podlahy, nebudu potom sediet okna a dvere. Nieje to problem , staci na to mysliet a ked posunies podlahu o x cm o tolko sa posunu aj otvory. Fasadu si nas mozes robit aku chces, aj material, aj ked som pocul reci, ze v nejakej radovej zastavbe moc nemozes vymyslat.
milláčikk
04.06.10,10:17
jedine co by si mala dodrzat su vonkajsie rozmery domu. Zaklady si pozistuj sudedov, ludi z okolia ake robili. Pri podlahovke treba dat pozor na vysku podlahy, nebudu potom sediet okna a dvere. Nieje to problem , staci na to mysliet a ked posunies podlahu o x cm o tolko sa posunu aj otvory. Fasadu si nas mozes robit aku chces, aj material, aj ked som pocul reci, ze v nejakej radovej zastavbe moc nemozes vymyslat.

Pozor by som dal aj pri zmene strešnej krytiny - uchytenie.
alltracboy
04.06.10,12:29
krytinu poriesia krovari, len treba vediet aky typ.
220870
04.06.10,17:11
Na kúrenie nepotrebujete projekt.Väčšinou to naprojektujú a vyriešia kurenárske firmy.Nie základy ,ale únosnosť podložia by mal posúdiť statik.Podložie, základovú špáru(vykopaná jama základov , kde sa bude liať betón) väčšinou stačí dobre zhutniť.Iné je to ,ak idete stavať na íle,na kopci a pod.
plamen4
04.06.10,20:52
Prajem Veľa šťastia pri inprovizácii katalógového domu. Určite to bola dobrá voľba.
fetya
05.06.10,18:31
Aj ja som chcel katalogovy dom, odhovorili ma od toho a vobec to nelutujem. Vychadzal som z toho, projektantovi som dal aj moje poziadavky, pridal k tomu aj garaz, sklad, a som spokojny. Cena je nizsia, ako by bol katalogovy, a budem mat aj osadenie na pozemok a naplanovane pripojky, ktore v katalogovom nemas, musis za to platit naviac.
chandler
07.06.10,08:00
farby, okna, krytinu mozes menit. u podlahoveho kurenie je problem v tom ze tam treba vyssiu skladbu podlahy ako ked su radiatory (to potom nadvazuje na schody) - tak tam moze vzniknut problem.
ked robili katalog tak nevedeli aku mate na pozemku zeminu, preto tam su tie poznamky. stavebny dozor by vam mal vediet povedat ci treba zavolat statika alebo nie. (mozno povie ze stacia uzsie zaklady a troska usetrite)