67tarwan
04.06.10,13:18
Zdedil som ornú pôdu na parcele, ktorej číslo sa nenachádza na katastri nehnuteľností. čo mám s tým robiť?
marjankaj
04.06.10,11:25
Zdedil som ornú pôdu na parcele, ktorej číslo sa nenachádza na katastri nehnuteľností. čo mám s tým robiť?

Tak to asi nebudeš musieť platiť daň z nehnuteľností.:confused: Alebo naopak....:eek:
67tarwan
04.06.10,11:31
Ja by som rád platil daň, ale najskôr musím mať tú parcelu na liste vlastníctva, a to nemám, lebo na katastri sa tvária, že tá parcela neexistuje a teda nič nevlastním.
marjankaj
04.06.10,11:45
Ja by som rád platil daň, ale najskôr musím mať tú parcelu na liste vlastníctva, a to nemám, lebo na katastri sa tvária, že tá parcela neexistuje a teda nič nevlastním.

možno tam bol preklep.
Tú parcelu si aj videl? Po kom si je zdedil?
Možno ju nájdeš na www.katasterportal.sk
milláčikk
04.06.10,11:54
Zdedil som ornú pôdu na parcele, ktorej číslo sa nenachádza na katastri nehnuteľností. čo mám s tým robiť?

Ak by bolo dedenie dávno - treba "identifikáciu parciel" = potvrdiť ktoré nové číslo platí miesto starého.
pS
Ak vieš, kde je na mape - pozri v katastri katastrálne mapy.
mima24
04.06.10,12:18
v pozemkovych knihach nebude zaevidovana?
doktor23
04.06.10,12:34
bolo by potrebné vidieť osvedčenie o dedičstve. Ak je to už staršie osvedčenie, resp. uznesenie, mohlo prísť aj k prečíslovaniu ... takto Ti to asi nikto nepovie ....
milláčikk
04.06.10,14:02
v pozemkovych knihach nebude zaevidovana?

Neboli vedené nepretržite (ale možno podľa "vložky" by sa dalo pátrať)
geodet123
05.06.10,18:17
Ono je to trocha zložitejšie a presnejšie by ti to dokázal povedať po prešetrení pracovník z danej správy katastra.

----
Ide o parcelu EKN alebo CKN?
Ak EKN, aký je tam určený operát - krokárske mapy, katastrálne mapy, zjednotený operát. V čom to bolo evidované - pozemková kniha (pozemnoknižné vložky), pozemkový kataster (pozemnostné hárky) alebo ide o parcelu z výmeru o vlastníctve (po vojne vyvlastnené od nemcov, maďarov a nepriateľov ČSR) prípadne nejaká iná vec?

Bol v danom k.ú. urobený ZRPS/ROEP eventuálne dokonca pozemkové úpravy?

Nevychádza dedičstvo z iného (staršieho) operátu alebo je totožné s určeným operátom?

----
Ak ide o parcelu EKN, pričom bol zapísaný ROEP alebo ak ide o parcelu CKN, potom to Správa katastra (teoreticky aj Obvodný pozemkový úrad) musí vyriešiť v rámci opravy chýb v katastrálnom operáte (viz § 59 katastrálneho zákona (http://katasternehnutelnosti.sk/460-katastralny-zakon-1621995-ucinny-od-1-9-2009/)) či už z vlastného podnetu alebo na tvoju žiadosť.

----
Napíš na kataster žiadosť o prešetrenie parcely, uvidíš, čo ti odpíšu...
martonjaro
07.06.10,04:43
Mal som 3 árovú záhradku pri Toryse. Voda mi podmyla breh a zostali mi 2 štvorcové metre. Ako budem platiť daň z pozemku? Alebo budem "majiteľom" Torysy?