Enyma
08.06.10,08:59
Dobrý deň, chcela by som vedieť, či máte niekto skúsenosti s plastovými oknami od inconu luxury 6 komorové, 3 tesnenia, trojsklo ? Taktiež či je to vhodné pre rozmery okna 150 cm na 150 cm - rozdelené na poly - či to nebude ťažké.

Za všetky odpovede ďakujem.

enyma
TomasHC
08.06.10,07:04
Dobrý deň, chcela by som vedieť, či máte niekto skúsenosti s plastovými oknami od inconu luxury 6 komorové, 3 tesnenia, trojsklo ? Taktiež či je to vhodné pre rozmery okna 150 cm na 150 cm - rozdelené na poly - či to nebude ťažké.

Za všetky odpovede ďakujem.

enyma

Ahoj, sice mam ine okna (5-komorovy, 2-sklo, Trocal), ale tiez mam 150x150, rozdelene na poloviny, bez stredoveho stlpika. Vyzera to dobre, lahko sa otvaraju... Uz tento rozmer mi odporucali rozdelit na poloviny, takze pri 3-skle to bude asi nutnost.
tiger111
08.06.10,16:55
Dobrý deň, chcela by som vedieť, či máte niekto skúsenosti s plastovými oknami od inconu luxury 6 komorové, 3 tesnenia, trojsklo ? Taktiež či je to vhodné pre rozmery okna 150 cm na 150 cm - rozdelené na poly - či to nebude ťažké.

Za všetky odpovede ďakujem.

enyma

mimotemy
incon som chcel tiez,ale po 2 mesiacoch cakania na ponuku som si vybral ine okna ......mozno taketo jednanie maju len v BA pobocke-neviem....a to sluboval ten pan do 3 dni ponuku
220870
08.06.10,17:17
Luxury je jeden z najlepších najstabilnejších profilov s akým som mal tú česť.Nikdy som neLuxury nebol dodatočne "doštelovávať".Namontoval som ich určite cez tisíc.
Jack_spk
09.06.10,13:36
Ja mám na celom baráku LUXURY - 3 sklá aj šúpačky a úplne pohoda. Určite rozumná kvalita za dobrú cenu. Potom je dôležité mať výborného montéra - fušer môže pokaziť aj zlaté okná...
pivko
11.06.10,09:54
Ja mám na celom baráku LUXURY - 3 sklá aj šúpačky a úplne pohoda. Určite rozumná kvalita za dobrú cenu. Potom je dôležité mať výborného montéra - fušer môže pokaziť aj zlaté okná...
No mne dnes INCON urobil taku ponuku že som skoro omdlel:DV čom je háčik?Plast Luxury 6 kom. 3x tesnenie,L 176 ram,kovanie Winkhaus activePILOT, 3sklo 4-15-4-15-4 U 0,6 hliník
cena o 2.500 !!!Eur nižšia ako RI okna a o 3.000 Eur nižšia ako Rehau Geneo.
Brať či nebrať???
fiesta
11.06.10,10:55
Dobrý deň, chcela by som vedieť, či máte niekto skúsenosti s plastovými oknami od inconu luxury 6 komorové, 3 tesnenia, trojsklo ? Taktiež či je to vhodné pre rozmery okna 150 cm na 150 cm - rozdelené na poly - či to nebude ťažké.

Za všetky odpovede ďakujem.

enyma

Nie som odborník na okná, ale pridám názor jedného odborníka (ja som si nechala poradiť) - majiteľa firmy, ktorá vyrába a montuje okná.
Tiež som chcela meniť okná za plastové s trojsklom, ale odhovoril ma, že trojsklo odráža skoro všetku slnečnú energiu - čiže prepúšťa minimum tepla, a pokiaľ nemám nízkoenergetický alebo pasívny, či dokonca nulový dom (vyrábajú sa práve pre tieto domy), budem kúriť ešte v júni. Takže na starší dom mi neoporučil a na panelák už vôbec nie.
Veľa šťastia pri výbere tých správnych okien.
Tamila
11.06.10,11:01
Nie som odborník na okná, ale pridám názor jedného odborníka (ja som si nechala poradiť) - majiteľa firmy, ktorá vyrába a montuje okná.
Tiež som chcela meniť okná za plastové s trojsklom, ale odhovoril ma, že trojsklo odráža skoro všetku slnečnú energiu - čiže prepúšťa minimum tepla, a pokiaľ nemám nízkoenergetický alebo pasívny, či dokonca nulový dom (vyrábajú sa práve pre tieto domy), budem kúriť ešte v júni. Takže na starší dom mi neoporučil a na panelák už vôbec nie.
Veľa šťastia pri výbere tých správnych okien.
My sme práve v máji tohoto roku namontovali Luxury okná s trojsklom do domu. Ale u nás na severe sa bežne kúri do konca mája, začiatkom júna a v auguste sa už zas kúri.
alltracboy
11.06.10,11:17
Luxury je jeden z najlepších najstabilnejších profilov s akým som mal tú česť.Nikdy som neLuxury nebol dodatočne "doštelovávať".Namontoval som ich určite cez tisíc.
sa mi zdalo ze ste nejake ine okna ospevoval :D genesis ci nieco take.
fiesta
11.06.10,11:28
My sme práve v máji tohoto roku namontovali Luxury okná s trojsklom do domu. Ale u nás na severe sa bežne kúri do konca mája, začiatkom júna a v auguste sa už zas kúri.
Veď práve. Je dobré sa neunáhliť a zvážiť všetky možnosti - lokalita, starší či nový dom, dvojsklo či trojsklo ..... atď,. Je predsa neefektívne zainvestovať do nových okien a kúriť skoro celý rok.
Tamila
11.06.10,11:44
Veď práve. Je dobré sa neunáhliť a zvážiť všetky možnosti - lokalita, starší či nový dom, dvojsklo či trojsklo ..... atď,. Je predsa neefektívne zainvestovať do nových okien a kúriť skoro celý rok.
Ja som to myslela tak, že u nás sa kúri 3/4 roka aj bez týchto okien, tak to trojsklo vidím ako výhodu.
pivko
11.06.10,12:25
No mne dnes INCON urobil taku ponuku že som skoro omdlel:DV čom je háčik?Plast Luxury 6 kom. 3x tesnenie,L 176 ram,kovanie Winkhaus activePILOT, 3sklo 4-15-4-15-4 U 0,6 hliník
cena o 2.500 !!!Eur nižšia ako RI okna a o 3.000 Eur nižšia ako Rehau Geneo.
Brať či nebrať???
Odpovede som sa nedočkal tak že posúvam.......
a to so slnkom cez dvoj,alebo trojsklo je podľa mňa totálna blbosť:Dten rozdiel bude miniminiminimálny.
220870
11.06.10,16:32
Jednoznačne ber!!!Pre incon montujem okná x rokov za ten čas som na luxury nemal jedinú reklamáciu.Mám ich doma.Ešte taká drobnosť.Ak budeš brať k oknám aj vnútorné žalúzie tak si pýtaj len od fa Markob Prešov.Ak ponúknu iné neber radšej si dodatočne objednaj priamo v markob-e (online).
220870
11.06.10,16:35
sa mi zdalo ze ste nejake ine okna ospevoval :D genesis ci nieco take.
Geneo.Majú spomedzi všetkých okených profilov najnižšiu tepelnú stratu.Nedáva sa do nich spevňujúci oceľový rám.V tom sú najlepšie.
220870
11.06.10,16:43
Nie som odborník na okná, ale pridám názor jedného odborníka (ja som si nechala poradiť) - majiteľa firmy, ktorá vyrába a montuje okná.
Tiež som chcela meniť okná za plastové s trojsklom, ale odhovoril ma, že trojsklo odráža skoro všetku slnečnú energiu - čiže prepúšťa minimum tepla, a pokiaľ nemám nízkoenergetický alebo pasívny, či dokonca nulový dom (vyrábajú sa práve pre tieto domy), budem kúriť ešte v júni. Takže na starší dom mi neoporučil a na panelák už vôbec nie.
Veľa šťastia pri výbere tých správnych okien.
Nedá sa povedať priamo že klamal ,zavádzal.Trojsklo má väčšiu odrazivosť svetla ako dvojsklo,inak povedané do interiéru prenikne menej svetla.Keďže zohrieva hlavne priame slnečné svetlo tak je tento problém viac ako otázny.Ak uvážite že dvojsklo prepúšťa cca 82% svetla trojsklo o 4% menej......Ak vás to zaujíma tak viac si môžete prečítať tu http://www.nitrasklo.sk/index.php?page=izolacneskla_produkty_nittermplus
Enyma
15.06.10,16:07
Dobrý večer, krídla delím na 75 a 75, len ked je to trojsklo - krídlo 75 nebude ťažké keď ich montujú na také isté závesy ako dvojsklo ?
Možno čudná otázka, ale nerozumiem sa tomu, a viem, že každý si chváli svoje.

Za odpovede ďakujem enyma
220870
15.06.10,16:58
Nebude problém 75 cm(asi) je pomerne malé krídlo.
Astep
16.06.10,08:50
Dobrý deň, chcela by som vedieť, či máte niekto skúsenosti s plastovými oknami od inconu luxury 6 komorové, 3 tesnenia, trojsklo ? Taktiež či je to vhodné pre rozmery okna 150 cm na 150 cm - rozdelené na poly - či to nebude ťažké.

Za všetky odpovede ďakujem.

enyma
Od januára tohto roku mám od uvedenej firmy okná luxury,6 komorové,3 tesnenia,ale dvojsklo.Zatial spokojnosť aj s prevedenou prácou.
milan666222
16.06.10,12:44
3-sklo nedavaj, je to zbytocne a je s tym problem. Ma to velku hmotnost a panty robene len na 2-sklo...po case to moze vypadnut...mam to priamo od zdroja
mendo933
16.06.10,19:47
3-sklo nedavaj, je to zbytocne a je s tym problem. Ma to velku hmotnost a panty robene len na 2-sklo...po case to moze vypadnut...mam to priamo od zdroja
luxury je dost uzky profil na 3sklo, a trochu uz zastaraly. Na 3sklo profily hrube 82mm a viac, ktore su primarne navrhovane pre 3-skla. napr. geneo,corona82,internova6000,veka alphaline/topline.....
a ked trojskolo tak 4-16-4-16-4 0,6 a 2 pokovene vrstvy
Enyma
17.06.10,18:14
Nakoľko mam predne okna z polskej firmy, 5 komorove, 2 sklo - pocujem vsetko z ulice aj cez zatvorene okna. Zo zadnej strany som chcela dat luxury, ale viac sa podobaju okna incon elegance 5 komorove, 2 tesnenia, trojsklo? Máte niekto skúsenosti.

dakujem enyma
evula0
18.06.10,09:54
Profily neviem porovnať ani Luxury, ale 3-sklo doporučujem predovšetkým pre takmer úplné zamedzenie rosenia skla v zime (choroba po výmene okien v panelákoch).Teplota vnútornej strany tretieho skla aj pri zvýšenej relatívnej vlhkosti vzduchu býva nad rosným bodom.