leelu
09.06.10,12:03
dobry den, chcem vas poprosit ci mi nevie niekto pomoct s technologickym opisom odstranenia stavby. v starsich prispevkoch som nasla ze to ludia riesili, ale neviem ci este niekto venuje pozornost tym starsim temam. za odpoved vopred dakujem
ciners
09.06.10,10:06
Posudok na buracie prace som uz robil v zmysle odstranenia celej stavby, no nie som si isty, ci si to moze clovek pisat len tak sam. To skuste zistit.
leelu
09.06.10,17:24
ano odborny posudok zrejme nie som opravnena pisat sama, som stavebny inzinier a aj viem co ma priblizne obsahovat tento popis odstranenia stavby, len neviem ako to dat dokopy. je to potrebne pripojit k ziadosti o odstranenie stavby a myslim ze clovek si to moze napisat aj sam, neviem o tom ze to musi pisat niekto s okruhlou peciatkou, ak sa mylim ma pokojne oprav, lebo vazne som to este nepisala. dakujem
ciners
09.06.10,17:56
Pravdupovediac, presne neviem. Mne to zadal vtedy stavebna firma, zrejma si to nemohli pisat sami a firma je to dost velka, su taj aj inzinieri,ako sama pises. Na druhej strane nemam problem Ti nejako popisat tie dristy, co si tam ako statik vymyslam (samozrejma, ze k veci), len pokial treba peciatku, tak ju musis niekde zohnat. V skratke treba popisat burane konstrukcie, vplyv na okolitu zastavbu, ci sa moze burat strojmi alebo rucne rozoberat, ci ma nejaku nosnu cast spolocnu s nejakou okolitou budovou, mnozstvo odpadu. Potom tie reci ako to bezpecne robit, napriklad ze rozoberat od vrchu, nie povyberat spodne tehly :), jednoducho v nadvaznosti na nosny system popisat ako ho bezpecne rozobrat s ohladom na robotnikov a okolitu zastavbu + odpady.
220870
09.06.10,18:18
ciners
09.06.10,18:37
Ako som z toho vyrozumel, tak ak nejde o radovu zastavbu, tak nejake staticke posudky netreba. Potom tie ostatne veci mozete popisat aj sama.
leelu
09.06.10,18:38
ano jasne, len som to este nepisala, preto som potrebovala nejaku osnovu na to. dakujem
leelu
09.06.10,18:40
nie nie nejde o radovku, v podstate len o to co zamyslam s odpadom :D
220870
09.06.10,18:44
K "búračke" je tuším treba na vyzvanie úradu nutné doložiť aj doklad o likvidácii sute(kto,kde ,v akom množstve ,na ktorej skádke likvidoval odpad) .odporúčam aby ste si nejakú tú faktúrku za likvidáciu odpadu uložili ,nezahadzovali.