DodoSTI
12.06.10,18:41
Zdravím,
potreboval by som pomôcť. Kúpil som si prijímač, anténu a DO, aby som mohol vonkajšiu bránu ovládať aj priamo z auta.

Všetko sa pozapájalo, cvaká pri spínaní, no brána sa nehýbe. O chvíľku doplním aj spôsob zapojenia. Nenapadá Vás nejaká príčina? ďakujem
radek666
12.06.10,19:37
Zdravím,
potreboval by som pomôcť. Kúpil som si prijímač, anténu a DO, aby som mohol vonkajšiu bránu ovládať aj priamo z auta.

Všetko sa pozapájalo, cvaká pri spínaní, no brána sa nehýbe. O chvíľku doplním aj spôsob zapojenia. Nenapadá Vás nejaká príčina? ďakujem

pokial ti spína relé na motor tak treba premerať či ide napätie na motor. ak na motor napätie ide a netočí sa tak je asi motor špatný. pokial na motor napätie nejde a rele spína tak je pravdepodobne špatné relé kde ti funguje ovládacia časť relé ale silovú ti nespína - vada kontaktov. skús tak
TomasHC
14.06.10,07:17
Treba skusit precitat manual :)
DodoSTI
14.06.10,07:57
sľúbená schéma... hore - zapojenie v návode, dole - ako som to zapojil ja
TomasHC
14.06.10,08:10
Am preco si to zapojil inak?
DodoSTI
14.06.10,08:13
ako inak? preto sem píšem, aby som zistil, kde som urobil chybu :) návod mám v taliančine
radek666
14.06.10,12:45
ako inak? preto sem píšem, aby som zistil, kde som urobil chybu :) návod mám v taliančine

to čo je na obrázku je príjmač alebo vysielač??? motor na bránu máš na jednosmerný prúd??? to sa mi nejak nechce veriť. prihoď obrázok aj s komplet zapojením. ten obrázok je nedostatočný na to aby sa dalo zistiť či to máš dobre zapojené. nejako nerozumiem tomu napájaniu. Tak 12V alebo 24V??? Pokial na výstupe na motor máš 12V alebo 24V a motor je na 230V tak ti ho ťažko rozbehne. Ak máš výstup 24V tak tam budeš musieť dať ešte stykač ktorý je ovládaný 24V. a na silovú časť pripojíš motor na 230V.

Radek
tibor.
14.06.10,14:44
pdla mna je jedno aky je na tom pripojeny motor...
vidim tam dva vystupy a dve relatka tak je dost mozne ze out1 a out2 su len vyvedene spinacie kontakty z rele.
skor mi tam chyba nejaka zem.
ta schema je naozaj nekompletna..
a ako viem vacsina ludi co si takto svojpomocne vyraba ovladanie na branu tak pouzivaju lacny bezdrotovy zvoncek na ktorom sa da nastavit kod. ten sa da kupit za cenu asi 5 eur... zatial sa na to nestazovali...
Hop377
14.06.10,15:08
Ako si zapijil ten motor? Priamo vyvodu motoru na kontakty ako to mas oznacene? Traba zapojit motor tak aby kontakty len prerusovali obvod. A predpokladam, ze koncove spinace na reverzaciu motora su niekde na prevodovke. Skus nakreslit presne ako to mas zapojene vratane motoru.
canbo
14.06.10,18:33
Schéma zapojenia nie obrázok .Ak sú skúsenosti tak premerať výstupy out1/out2 pri " cvaknuti" relle aj v kľude, hoci zo žiarovkou z auta, podľa výsledku meranie zopakovať na konektore motora(overí sa kábel) Možno je elektronika pre otváranie krídlových brán a pri zapojení iba jedného motora sa odstráňuje prepoj pre druhú bránu.
Možno je iba prehodený +/- na výstupe out1 . Možnosti je viac.
Schéma určite pomôže.