Jack_spk
14.06.10,18:56
Mám postavený poschodový dom 9.5 x 10.875. Chcem teraz spraviť základovú dosku pre budúcu dvojgaráž a prístavbu - pôjde rovno k domu.

Základná doska bude pozdlž celého domu t.j. 9.5 m a široká bude 6 m.

Firma mi tvrdí, že stačí vykopať základy iba okolo - mne sa to zdá málo,
ja by som dal okolo ale ešte aj cez stred - ešte v strede tej dlžky 9.5 m.

Základy budú vykopané na 90 cm hlbku - od domu bude doska odilatovaná aj bude spravená hydroizolácia lepenkou. Hrúbka platne bude 20 cm.
Samozrejme pôjde aj kari sieť 8 mm.

Chcem sa spýtať či tie základy stačia iba okolo alebo dám aj cez stred.
Ďakujem za odpovede.
220870
14.06.10,16:59
Pokiaľ v tom strede nebude nejaký nosný múr tak je tam ten základ zbytočný.Firma má pravdu.
slavka479
14.06.10,21:02
my mame dom tiez spojeny jednou stenou s garazou, samotna garaz 4x10, spolu s domom 14x10, tiez sme to nedavali cez stred v tej garazi, ale len v dome pod nosnu
milláčikk
15.06.10,03:26
Mám postavený poschodový dom 9.5 x 10.875. Chcem teraz spraviť základovú dosku pre budúcu dvojgaráž a prístavbu - pôjde rovno k domu.

Základná doska bude pozdlž celého domu t.j. 9.5 m a široká bude 6 m.

Firma mi tvrdí, že stačí vykopať základy iba okolo - mne sa to zdá málo,
ja by som dal okolo ale ešte aj cez stred - ešte v strede tej dlžky 9.5 m.

Základy budú vykopané na 90 cm hlbku - od domu bude doska odilatovaná aj bude spravená hydroizolácia lepenkou. Hrúbka platne bude 20 cm.
Samozrejme pôjde aj kari sieť 8 mm.

Chcem sa spýtať či tie základy stačia iba okolo alebo dám aj cez stred.
Ďakujem za odpovede.

Na podkladný 10 cm / vrchný 20 cm + 2x Kari sieť (s únosnosťou 10 ton na meter štvorcový môžu sadať menšie lietadlá:) )

Takže 20 cm + Kari pre autá - OK , len to dobre podštrkuj.
ciners
15.06.10,07:03
Samotnu podlahu treba dilatovat, bacha na to
bjuty smis
23.07.12,08:21
pripojím sa k staršej téme...
mám projekt na garáž 6,5 x 4 m a nie su tam žiadne kari siete, ani roxory v základoch a základovej doske,iba izolácie........ železá idú iba do venca...
je to možné, alebo mi skorej chýba časť projektu...??
vdaka
ciners
23.07.12,09:19
pripojím sa k staršej téme...
mám projekt na garáž 6,5 x 4 m a nie su tam žiadne kari siete, ani roxory v základoch a základovej doske,iba izolácie........ železá idú iba do venca...
je to možné, alebo mi skorej chýba časť projektu...??
vdaka

Zavisi, aky je to projekt, pokial PSP tak tam vystuze bezne nebyvaju, ale v textovej casti su aspon spomenute (je to len pre uradnikov). Do dosky samozrejma treba dat siete, staci fi 6 oka 150/150, najlepsie k obom okrajom dosky. Do pasov sa bezne vystuz nedava, ak je navrhnuty z prosteho betonu,tak tam nedavaj nic, to su vyhodene peniaze.
bjuty smis
23.07.12,09:54
dakujem,
neviem čo je presne psp....je to katalogový projekt, ani v technickej správe nie je spomenuté.podla výkresu má byť železobeton len vo venci..
ciners
23.07.12,11:03
PSP je projekt pre stavebne povolenie