EricDaze
14.06.10,23:32
Zdravim ... prerabame spalnu v bloku a na zem chceme dat plavajucu podlahu,laminatovu. Kedze bol krivy podklad,majstri sa ho rozhodli vyliat nivelackou. Uz od prvej chvile vylievania sa mi to nepozdavalo, najprv vyliali len miesta, kde to bolo udajne velmi nerovne a druhou vrstvou to na druhy den "dokoncili" s tym, ze je to uz ok. Medzitym sa robil sadrokarton a ine veci, takze som nejak neriesil, ci je ta podlaha naozaj ok. Lenze teraz ked som si ju s 2 m vodovahou od stredu ku krajom porovnal, velakrat je to krive, niekde 0,5 mm, niekde dokonca aj 15 mm! Podla nich je to zjavne v poriadku a chystaju sa tento tyzden na to polozit podlahu. Bojim sa, ze sa polozi podlaha, na to tazka postel, vstavana skrina, a pri tych rozdieloch mi o par mesiacov zacnu vykukovat rohy jednotlivych kuskov podlahy.

Poradte, ci ich donutit vyliat kompletne este raz podlahu (aj to je risk, lebo sa potom nebudu mozno moct zavriet dvere, medzi dverami a podlaho je cca 1,6 cm), pripadne staci dat pod podlahu nejaku vyrovnavaciu podlozku ? Som z toho zufaly, lebo viem, ze ked sa ta podlaha raz polozi a bude to zle, bude velmi tazke to napravat vzhladom na poskladanu postel a vstavanu skrinu ..

Dakujem za rady vopred.
TomasHC
17.06.10,05:16
15mm na 2m - to urobi lepsie aj slepy!!! Treba to dat do poriadku, inak bude podlaha vrzgat, neskor sa popraskaju "clicky" a mozes ju vymenit...
Ildi_interier
30.01.11,19:35
nedohodli ste sa dopredu na konečnej výške podlahy? čo im to dať napraviť?
Kooky
17.03.11,12:18
ako ste to nakoniec poriesili? Chystam sa polozit si laminatovu podlahu sama a chcela by som sa spytat, ake maximalne nerovnosti su pripustne, aby sa mi v buducnosti nevylamali "clicky"?
ma niekto skusenost s platnami tej tvrdenej peny co ma cca 5 mm? je to vyrazne lepsie ako modra 3 mm penova podlozka, co sa predava v rolke?

este ma zaujima jedna vec, ked chcem "jednoliaty" prechod medzi dvoma izbami, je mozne polozit laminat tak, ze v dverovom otvore bude medzi zarubnami polozena len jedna laminatova doska a nie opacne polozene dosky, t.j. kolmo na zarubnu? mam kupeny laminat s priznanou pozdlznou hranou, tak by som ho potrebovala polozit kolmo na stenu s oknom, preto mi to vo dverach vychadza naopak - cize laminat polozeny v tom smere ako byva prah. je velke riziko, ze sa mi v tomto slabom bode rozide podlaha?
220870
17.03.11,17:59
ako ste to nakoniec poriesili? Chystam sa polozit si laminatovu podlahu sama a chcela by som sa spytat, ake maximalne nerovnosti su pripustne, aby sa mi v buducnosti nevylamali "clicky"?
ma niekto skusenost s platnami tej tvrdenej peny co ma cca 5 mm? je to vyrazne lepsie ako modra 3 mm penova podlozka, co sa predava v rolke?

este ma zaujima jedna vec, ked chcem "jednoliaty" prechod medzi dvoma izbami, je mozne polozit laminat tak, ze v dverovom otvore bude medzi zarubnami polozena len jedna laminatova doska a nie opacne polozene dosky, t.j. kolmo na zarubnu? mam kupeny laminat s priznanou pozdlznou hranou, tak by som ho potrebovala polozit kolmo na stenu s oknom, preto mi to vo dverach vychadza naopak - cize laminat polozeny v tom smere ako byva prah. je velke riziko, ze sa mi v tomto slabom bode rozide podlaha?
Povolená nerovnosť je podľa hrúbky plávajúcej podlahy.Pri 7 mm hrúbke dosky je to 4 mm na 2 m .