EMILY04
16.06.10,09:28
Moja dcéra ma vždy prekvapuje svojími otázkami a nápadmi a jeden takýto mi včera povedala. Mamka pozri koľko máme doma hračiek a tie detičky čo ukazujú v televízore, čo im všetko vzala voda tak tie nemajú žiadne hračky, tak čo keby som im nejaké dala.
Mám dve dievčatá a tých hračiek a bábik je dosť.

No a tu bol začiatok a zárodok našeho plánu. Do večera sme triedili hračky, ktorých je neúrekom a dávali na jednu kopu. Zrazu som zistila, že moje odkladacie poličky sú na prasknutie vecami, ktoré sa doma u nás len skladujú a skladujú a keďže je ich veľa ani nemáme čas ich využiť a niekde tieto veci by určite privítali. Ide o domáce spotrebiče, oblečenie ....

Viem, že sa to možno niekomu teraz toto moje gesto nemusí páčiť, ale viem, že poraďaci radi pomáhajú veď o tom je aj porada a preto vás týmto chcem osloviť, či náhodou nepoznáte nejakú rodinu z tých zaplavených obcí, ktorým by sa hračky či nejaké tie veci, alebo oblečenie zišli.

Viem,že je už vyhlásených množstvo zbierok a viem, že kým sa to pretriedi a hlavne zadelí do rodín tak to to trvá. Tak by to mali hneď. Obvolala som známe a aj oni ponúkli pomoc.

Jednoducho svoj život v poslednej dobe musím stále prehodňoťovať a zisťujem, že niekedy stačí len chvíľka aby ste o všetko prišli, nielen o strechu nad hlavou, nejaký ten majetok, no aj o milované osoby a možno takto niekomu urobíme v ťažkých chvíľach radosť a vyčaríme úsmev na tvári, ktorý pomáha ako tak zabudnúť na bolesť. :)

Takže ak niekoho konkrétneho poznáte, tak budem len rada a možno sa nás, ktorí budu chcieť pomôcť bude viac.

Ďakujem.
Lenka1979
16.06.10,07:45
Emily, skvelý nápad Tvojej malej "doktorky", ktorá chce liečiť ubolené srdcia povodňou zaplavených obcí a miest, a ľudí ktorí trpia fyzicky ale aj duševne. So mnou môžeš rátať na 100%... budem sledovať tému a obzriem aj internet... keď zistíme kde by sa tie veci dali poslať, dáme všetko dokopy a pošleme... No v prvom rade idem triediť všetky veci v domácnosti a pripraviť veľkú krabicu :---:):):)
Verím tiež,že sa tu niekto ozve, prípadne dá návrh... ;)
Timka1
16.06.10,07:51
pripájam sa kočky, tiež som nad tým uvažovala, keď v rádiu odznelo, že je možné posielať veci na adresu obecného úradu zaplavených obcí, avšak radšej by som, ak by sa dalo do konkrétnej rodiny na presnú adresu .....

takže uvítam, ak by niekto vedel o konkrétnych rodinkách s malými deťmi, ktorých to postihlo najviac, prípadne aj o čo majú záujem
Maya1
16.06.10,07:53
Hádam by bolo dobre pripojiť sem kontakty na Obecné úrady - starostou postihnutých obcí. Tí najlepšie poznajú konkrétne rodiny a možno navrhnú spôsob, ako by sa táto pomoc k nim dostala. Určite sa potešia.
Dáša_
16.06.10,07:58
na nanic mame prebiehaju taketo zbierky dlhsie

Aktualne http://www.nanicmama.sk/aktivity-obcianskeho-zdruzenia-mamam-slovenska/hladame-miesta-jasu-zberne-miesta-pre-projekt-mamy-ma

sa na slovensku vytvaraju urcite zberne miesta, kde sa tieto veci budu odkladat a potom rozdelovat potrebnym.
JaDo
16.06.10,07:59
EMILY04
16.06.10,08:05
na nanic mame prebiehaju taketo zbierky dlhsie

Aktualne http://www.nanicmama.sk/aktivity-obcianskeho-zdruzenia-mamam-slovenska/hladame-miesta-jasu-zberne-miesta-pre-projekt-mamy-ma

sa na slovensku vytvaraju urcite zberne miesta, kde sa tieto veci budu odkladat a potom rozdelovat potrebnym.


Viem Daška, že prebiehajú rôzne zbierky, ale sama som raz poháhala s niečim podobným a poviem ti, kým sa to dostane k tým čo to naozaj potrebujú tak to trvá.

Pred chvíľkou som sa spojila s jedným mojim kamarátom (dealerom), ktorý sa ponúkol, že mi to zadarmo roznesie keď príde budúci týždeň k nám do Bardejova. Sám býva v blízkej oblasti povodní, takže rád pomôže.

Ja som myslela, že keby sa tie veci dali priamo tým ľuďom, už by nemuselí čakať na ďalšie rozdeľovanie, a pripadne ak tých vecí bude viac, to by sa už potom odniesli aj starostom obcí, aby ich rozdelil.
DanielaSL
16.06.10,08:07
Emily skúsim Ti pozháňať telefón na starostov .....
EMILY04
16.06.10,08:08
Danielka si poklad. Vďaka.
Dáša_
16.06.10,08:10
Viem Daška, že prebiehajú rôzne zbierky, ale sama som raz poháhala s niečim podobným a poviem ti, kým sa to dostane k tým čo to naozaj potrebujú tak to trvá.

Pred chvíľkou som sa spojila s jedným mojim kamarátom (dealerom), ktorý sa ponúkol, že mi to zadarmo roznesie keď príde budúci týždeň k nám do Bardejova. Sám býva v blízkej oblasti povodní, takže rád pomôže.

Ja som myslela, že keby sa tie veci dali priamo tým ľuďom, už by nemuselí čakať na ďalšie rozdeľovanie, a pripadne ak tých vecí bude viac, to by sa už potom odniesli aj starostom obcí, aby ich rozdelil.

nanic mama je ista komunita ludi z celého slovenska. Uz sa viac krat pomahalo konkretnym ludom. Vzdy sa musi najst nejaka "nanic mama!, ktora osobne ludí v nudzi pozna, alebo zajde na tvár miesta, aby videla, či je všetko tak, ako sa napisalo.

A aj teraz sú tam priamo dievčatá, ktoré naozaj prišli o strechu nad hlavou. A deje sa to veľmi rýchlo. Konkrétne tuším budúci víkedn bude obchdadzať slovensko auto, čo bude aj zbierať aj rozvážať pomoc.

Spomínam si, že napríklad minulý rok pred vianocami prispela aj jedna firma pracími práškami, teraz prispieva ina velka firma, ale cim konkrétne neviem, ale múžem zistiť.

Samozrejme, pokiaľ zistíš presnú rodinu, kam s pomocou, tak je to najistejšie. Toto je len jedna z možností.
ewita888
16.06.10,08:20
Emily skúsim Ti pozháňať telefón na starostov .....
na stránke www.expres.sk (http://www.expres.sk) máte maily na starostov obcí, ktorý chcú pomoc..
EMILY04
16.06.10,08:21
Dáška vďaka za info a radu. Každá pomoc a rada sa zíde.
Timka1
16.06.10,08:23
Čaňa
obeccana@centrum.sk

Nižná Myšľa
obecniznamysla@net.kosice.sk

Kostoľany pod Tribečom
kostolanypodtribecom@mail.t-com.sk

Kapušany
kapusany@kapusany.sk

Stará Ľubovňa
sekretariat@staralubovna.sk

Nová Ľubovňa
obec@novalubovna.sk
starosta@novalubovna.sk

Ľubica
info@obeclubica.sk

Malčice
oumalcice@minet.sk

Markovce
valeriaelkova@gmail.com; ocumarkovce@minet.sk

Ladice
starosta@ladice.sk

Maňa
starosta@obecmana.sk; matrika@obecmana.sk

Petríkovce
oupetrikovce@stonline.sk
Dáša_
16.06.10,08:31
Možno by bolo najlepšie, keby priamo tu na porade niekto poznal nejakú rodinu, ktorej sa dá pomôcť. Veď nás je tu tak veľa.

Možno priamo aj nejaký poraďák je postihnutý povodňami
Stina
16.06.10,08:37
Pripájam sa, aj ja som už začala triediť veci. Len ešte som nezistila kam by ich bolo možné zaniesť alebo poslať.
Veľmi rada sa pridám
EMILY04
16.06.10,08:39
Ak splní každý svoj sľub a prinesie mi tu tie sľúbené veci tak sa pomaličky ani nevojdem do kancelárie. Ľudia ste zlatí a sama som ani neverila, koľkí mate krásne srdiečka a chcete pomôcť. Za krátky čas sa vás už toľko nazbieralo, že ma to dojalo a snáď nejako budem môcť dnes ešte aj pracovať.

Vďaka.
Timka1
16.06.10,08:48
napísala som na niektoré mailové adresy zatopených obcí, ak môžu nech mi pošlú konkrétne rodinky s presnými adresami na zaslanie balíkov poštou, ak sa ozvú pricapím sem
EMILY04
16.06.10,09:02
Samozrejme, budem rada, ak tieto adresy mi napíšete do ss. Ak nechcete, aby tieto osoby a adresy boli verejné.
EMILY04
16.06.10,09:13
Táto obec bola veľmi zasiahnutá povodňami a naša jedna kamarátka poraďačka mi dala na nich kontakt. Vďaka Renatka.

obeckolackov@stonline.sk Telefón: +421 52 428 62 81
www.kolackov.sk Fax: +421 52 428 62 81
EMILY04
16.06.10,09:46
No tuším nič čo sa týka účtovnia už dnes neurobím. :)

Tak práve som dohovorila s jedným pánom, ktorého manželka je učiteľka v Podolinci, a ten mi veľmi rád prisľúbil, že mi dá kontakty na rodiny ktoré ozaj pomoc potrebujú. Takže do konca týždňa by som ich mala vedieť a veľmi rada vám pošlem aj kontakty.
Timka1
16.06.10,09:49
No tuším nič čo sa týka účtovnia už dnes neurobím. :)

Tak práve som dohovorila s jedným pánom, ktorého manželka je učiteľka v Podolinci, a ten mi veľmi rád prisľúbil, že mi dá kontakty na rodiny ktoré ozaj pomoc potrebujú. Takže do konca týždňa by som ich mala vedieť a veľmi rada vám pošlem aj kontakty.

super Emily, takže potom mi môžeš napísať do SS nejaké adresky, nech to priamo pošlem rodinkám, ktorí tú pomoc naozaj potrebujú ....
Macka
16.06.10,09:56
poprosím nejaké adresky aj mne do SS.rada by som spolu s mojimi známymi finančne prispela nejakej konkrétnej rodine.
ďakujem.
ewita888
16.06.10,10:09
oceňujem Emily, že si túto tému začala.. chceme aj my prispieť, len je to všetko všade také nekonkrétne..myslím, že aj starostovia a primátori obcí, čo neboli zasiahnuté, mali by vytvoriť nejaké zberné miesta, kde by ľudia nosili veci, ktoré pomôžu..
Dáša_
16.06.10,10:27
práve som počúvala výzvu v telke, že oblečenie zatiaľ nie je rozumné posielať. Domy sú vlhké a tak oblečenie tam navlhne tiež. Vraj je momentálne najdôležitejšie čistiace prostriedky

a ešte takáto stránka http://povoden.eu/
EMILY04
16.06.10,11:06
Sú obce, ktoré sú ešte aj teraz zaplavené vodou a tam je samozrejme asi zbytočne zasielať veľa oblečenia, tam je ako hovorí Daška potrebné zaslať hlavne pitnú vodu a čistiace prostriedky. No v niektorých obciach už voda ustála a oblečenie sa zíde, v každej obci je to individuálne a preto by bolo ozaj veľmi potrebné, aby sa vedelo čo kto ozaj potrebuje.
Naši zamestnanci v práci keď sa dozvedeli čo organizujem, tak každý spontálne navrhol a súhlasil, že dajú určitú sumu zo svojho platu na nákup pitnej vody a čistiacich prostriedkov a to sa priloží k zásielke, ktorá budúci týždeň odíde do postihnutých obcí. Je to na báze individuálnosti a ochote pomôcť.
Nezarábajú veľa no nikto ani na chvíľu neváhal a prispel. Chlapci moji som na vás hrdá a pyšná.
Škoda, že aj naši politici o niečom takom spontálne neuvažujú.
Lenka1979
16.06.10,11:39
... a ja som Emily pyšná na TEBA, že si sa podujala takú šľachetnú vec urobiť a navrhnúť... si jednoducho.. http://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/64.gif ... http://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/126.gif
cactus
16.06.10,12:03
tá SS od Emily bol dobrý nápad, pretože nie vždy objavím nejakú tému, ktorá je dôležitá.
Samozrejme, že sa pripojím.
Napíš podrobnosti, čo a ako na budúci týždeň, alebo prípadne aj skôr by sme sa mohli stretnúť a nie je problém prispieť či už oblečením, čistiacimi prostriedkami alebo aj eurami...
EMILY04
16.06.10,12:21
Gabika a aj ostatné veľmi sa teším vašej pomoci, preto aspoň tu pre Bardejom navrhujem niečo také:
Piatkové rýchle stretko pri káve a koláčiku, aby som vám vysvetlila a oboznámila vás s mojím nápadom.
Dav
16.06.10,12:42
V práci robíme zbierku, aj s odvezením vecí, uvítam tipy, kde by to pomohlo najviac.
kikoza
16.06.10,18:16
Milka, veľmi múdru a osožnú vec si vymyslela.Moji kmotrovci v BJ boli tiež zaplavení, a napr. im chýbali také bežne, inokedy nie veľmi podstatné veci ako gumáky, metly, lopaty- aby bolo čím upratovať blato a nánosy, pretože voda toho užitočného vzala veľa ale "bordelu" doniesla ešte viac.
Vlastas
16.06.10,18:52
Emily, rada prispejem, ale konkrétnej rodine. Keď som dnes v TV počula o rozdeľovaní pomoci, neviem čo si mám o tom myslieť. Môj príspevok by bol v EUR,
nakoľko som z BB, a poškodení použijú peniaze podľa vlastného uváženia. Môžeš poslať SS. :eek:
hubatá
16.06.10,19:01
Najlepšie si najdi na internete kontakt na Obecný úrad (www.niznamysla.sk (http://www.niznamysla.sk)) a dajú ti tip na konkrétnu rodinu alebo osobu a poradia čo im najviac chýba. Tak máš zaručené že príde pomoc do správnych rúk. Je to pekné od teba, že chceš pomôcť. Srdce ma bolelo keď som videla do krvi doštípané detské rúčky od komárov, veď z toho musia byť tie deti nervózne, nevyspaté a navyše môžu do otvorených rán dostať nejakú infekciu. To sa týka pravdaže aj dospelých a aby odpratávať bordel, zíde sa im repelent, jar, prášok, .......a všetko ostatné.
viki2
16.06.10,19:21
nanic mama je ista komunita ludi z celého slovenska. Uz sa viac krat pomahalo konkretnym ludom. Vzdy sa musi najst nejaka "nanic mama!, ktora osobne ludí v nudzi pozna, alebo zajde na tvár miesta, aby videla, či je všetko tak, ako sa napisalo.

A aj teraz sú tam priamo dievčatá, ktoré naozaj prišli o strechu nad hlavou. A deje sa to veľmi rýchlo. Konkrétne tuším budúci víkedn bude obchdadzať slovensko auto, čo bude aj zbierať aj rozvážať pomoc.

Spomínam si, že napríklad minulý rok pred vianocami prispela aj jedna firma pracími práškami, teraz prispieva ina velka firma, ale cim konkrétne neviem, ale múžem zistiť.

Samozrejme, pokiaľ zistíš presnú rodinu, kam s pomocou, tak je to najistejšie. Toto je len jedna z možností.

Daši, myslíš víkend 26.-27.jún?
Dnes som hovorila s babami z materského centra v NR, že by sme zorganizovali zbierku a jediný problém, ktorý vyskočil, že ako to na ten východ Slovenska dopraviť.....
Ak by však jazdilo takéto auto po Slovensku, bolo by to super:). A za týždeň by sme dali dokopy aj zopár vecí, ktoré by sa luďom zišli.....
viki2
16.06.10,19:26
Ešte mi napadá, neviete náhodou, čo okrem peňazí potrebujú najviac?
Asi blbá otázka, ale na väčšine stránok píšu, že šatstvo nie, tak neviem.....čistiace prostriedky, repelenty, staré uteráky na handry......alebo čo? Ešte mi napadá flašková voda na pitie...?
JaDo
16.06.10,21:18
Ja si myslím, že by snáď pomohli:
prášok na pranie
mydlo
šampón
jar
papierové vreckovky a utierky
toaletný papier
metly
handry
gumáky
gumenné šľapky
uteráky
utierky
indulona
náplasti
nožnice
šnúry, povrazy
igelitové vrecia
klince
kladivá
sekery
píly
nože
plastové stoličky a stoly
balená pitná voda
.......
A tak ma napadlo, že mám na chate dobrú mechanickú práčku ROMO s nastaviteľnou teplotou (bez žmýkačky). Možno by niekomu pomohla. Ale ako ju dopraviť (kam a komu)?
viki2
17.06.10,06:51
A tak ma napadlo, že mám na chate dobrú mechanickú práčku ROMO s nastaviteľnou teplotou (bez žmýkačky). Možno by niekomu pomohla. Ale ako ju dopraviť (kam a komu)?

V tomto aj ja vidím najväčší problém. Urobiť zbierku nebude až také náročné, verím tomu, že dobrí ľudia sa nájdu:), ale ako to dopraviť na miesto? Materské centrum u nás nemá dostatok financií pre seba, takže zaplatiť auto na odvoz bude problém:mee:
EMILY04
17.06.10,07:39
Sľúbila som vám do konca týždňa adresy rodín, ktoré najviac potrebujú pomoc, no bohužiaľ musím to presunúť až na pondelok-utorok, lebo tých rodín je toľko, že je ťažké sa rozhodnúť kto tú pomoc potrebuje najviac. Robí sa priebežne zoznam, kto čo potrebuje a keďže je toho dosť tak to bude trvať celý víkend.
So súhlasom rodín budú aj ich adresy uverejnené tu na porade.
Sú to rodiny s deťmi, ktoré chodia do ZŠ v Podolinci stupeň 1-9.

Všetkým ďakujem.
EMILY04
17.06.10,07:41
Viki2 odkiaľ si?
Timka1
17.06.10,07:43
Sľúbila som vám do konca týždňa adresy rodín, ktoré najviac potrebujú pomoc, no bohužiaľ musím to presunúť až na pondelok-utorok, lebo tých rodín je toľko, že je ťažké sa rozhodnúť kto tú pomoc potrebuje najviac. Robí sa priebežne zoznam, kto čo potrebuje a keďže je toho dosť tak to bude trvať celý víkend.
So súhlasom rodín budú aj ich adresy uverejnené tu na porade.
Sú to rodiny s deťmi, ktoré chodia do ZŠ v Podolinci stupeň 1-9.

Všetkým ďakujem.

a Emily, poprosím ťa, skús ku každej rodinke aspoň zhruba napísať o čo majú záujem, pretože napr. rodinka s väčšími deťmi - školopovinnými nepotrebuje hračky alebo plienky a zase naopak, rodinka s menšími deťmi nepotrebuje školské pomôcky ....

trošku nás usmerni, aspoň zhruba komu čo by sa viac hodilo .....
EMILY04
17.06.10,07:59
Samozrejme Timka1, preto to trošku trvá. Napíšem vám potom priezviská rodín a čo by potrebovali, a aké majú deti.
Vlastas
17.06.10,08:00
Sľúbila som vám do konca týždňa adresy rodín, ktoré najviac potrebujú pomoc, no bohužiaľ musím to presunúť až na pondelok-utorok, lebo tých rodín je toľko, že je ťažké sa rozhodnúť kto tú pomoc potrebuje najviac. Robí sa priebežne zoznam, kto čo potrebuje a keďže je toho dosť tak to bude trvať celý víkend.
So súhlasom rodín budú aj ich adresy uverejnené tu na porade.
Sú to rodiny s deťmi, ktoré chodia do ZŠ v Podolinci stupeň 1-9.

Všetkým ďakujem.

Emily, robíš záslužnú a obetavú prácu, držím ti palce.
viki2
17.06.10,08:05
Viki2 odkiaľ si?

Emily z Nitry:)

Teraz som čítala, že robíte zoznam, čo rodiny potrebujú najviac. Ak by som mala aj ja info, mohli by sme u nás v mat.centre zbierať aj konkrétne veci a tak pomôcť....
Njahoršie na tom je to, že od zajtra zase hlásia výdatné dažde:mee:
Melnick
17.06.10,13:12
Emily, rada prispejem, ale konkrétnej rodine. Keď som dnes v TV počula o rozdeľovaní pomoci, neviem čo si mám o tom myslieť. Môj príspevok by bol v EUR,
nakoľko som z BB, a poškodení použijú peniaze podľa vlastného uváženia. Môžeš poslať SS. :eek:

Som veľmi rada, že pomoc pôjde tým, ktorí ju naozaj potrebujú. Keď Emily dá zoznam rodín a vecí čo najsúrnejšie potrebujú, treba to potom aj nejako ukočírovať, aby jedna rodina nedostala napr.samé gumáky.:mee:
EMILY04
17.06.10,13:23
Som veľmi rada, že pomoc pôjde tým, ktorí ju naozaj potrebujú. Keď Emily dá zoznam rodín a vecí čo najsúrnejšie potrebujú, treba to potom aj nejako ukočírovať, aby jedna rodina nedostala napr.samé gumáky.:mee:


Samozrejme musí v tom byť akýsi poriadok a systém. Preto navrhujem, aby sa najprv dali iba priezviska rodín a čo ktorá potrebuje a ja vám v prípade záujmu pomôcť napíšem jednotlivo do ss aj ich adresy, alebo aj tu na porade, že ten a ten chce pomôcť tej a tej rodinke, takto sa aspoň nestane to ako hovoríš ty Melnick, že jedna rodinka dostane samé gumáky.

Čo vy na to?:)
Braňo
17.06.10,13:40
Darujem staršiu práčku, je funkčná. Ak zadáte adresu, aj doveziem.
Melnick
17.06.10,13:43
Ty Emily napíšeš rodinu a veci čo potrebujú, ja Ti napíšem čo môžem tej rodine poskytnúť ja. Ty, / pretože iba ty môžeš vstupovať do Tvojich príspevkov/ potom prečiarkneš v zozname tej rodiny tie veci , ktoré môžem poskytnúť ja a mne dáš na nich kontakt.
Navrhujem ešte : otvor prosím Ťa novú tému, kde budeš príspevky dávať iba Ty a to zoznamy vecí a my budeme takí disciplinovaný, že do tej témy nenapíšeme ani jeden príspevok. Tam budeš iba Ty upravovať zoznamy jednotlivých rodín .

Napr.príspevok od Teba bude vyzerať takto:


Pani Nováková potrebuje:
toaletný papier
gumáky
dávkovač na mydlo
pitnú vodu
kanister
obliečky na periny
paplóny
deku



Ja Ti napíšem napr.

Emily, mám nové gumáky, deku a zachovalé paplóny. Ty mi potom pošleš adresu p. Novákovej a príspevok upravíš nasledovne:


Pani Nováková potrebuje :
toaletný papier
gumáky
dávkovač na mydlo
pitnú vodu
kanister
obliečky na periny
paplóny
deku


Neviem Emily či to nebude na Teba príliš veľa . Si úžasná.:) Ja som doteraz tých ľudí iba ľutovala a božekala ako im pomôcť, a pretože zbierky nepodporujem / viem prečo :mad: / tak tento nápad mi príde ako veľmi super.:)
EMILY04
17.06.10,14:19
No ak mi pomôžete a verím, že takých čo budú chcieť pomôcť bude dosť tak to popri mojej práci a rodine zvládneme spoločne.

Ja sama nie som z tohto okolia, no mám pri sebe toľkých obetavých anjelov, ktorí prechádzajú, alebo aj žijú v danej oblasti a súhlasili ochotne, že mi s týmto pomôžu. Osobne poznajú ľudí, ktorí našu pomoc potrebujú.

Pomaličky sa mi tu hromadia veci v kancelárií, tak dúfam, že mi do toho nepríde nejaká daňová kontrola. :):eek:

Práve som rozprávala s jednou pani z Podolinca. Robí predavačku v obchode.Vravela mi, že ich ulica bola najviac zatopená, ale že tam bývajú rôzne rodiny, sú buď s deťmi, alebo aj dôchodcovia. Táto pani ma neskutočne dojala svojou skromnosťou. Povedala, že čo už ona od nás môže pýtať keď má všetko zničené, ani sama nevie, čo by najviac potrebovala. Čím si zaslúžila, že jej chceme pomôcť.

Je ťažké ostať pri takýchto slovách bez sĺz.

Takže bardejovské včeličky zajtra vás čakám v palacinkárni a verím, že naša práca prinesie veľmi veľa dobrého medu a hlavne úsmevu a radosti.
Dav
17.06.10,15:33
Ty Emily napíšeš rodinu a veci čo potrebujú, ja Ti napíšem čo môžem tej rodine poskytnúť ja. Ty, / pretože iba ty môžeš vstupovať do Tvojich príspevkov/ potom prečiarkneš v zozname tej rodiny tie veci , ktoré môžem poskytnúť ja a mne dáš na nich kontakt.
Navrhujem ešte : otvor prosím Ťa novú tému, kde budeš príspevky dávať iba Ty a to zoznamy vecí a my budeme takí disciplinovaný, že do tej témy nenapíšeme ani jeden príspevok. Tam budeš iba Ty upravovať zoznamy jednotlivých rodín .

Napr.príspevok od Teba bude vyzerať takto:


Ja Ti napíšem napr.

Emily, mám nové gumáky, deku a zachovalé paplóny. Ty mi potom pošleš adresu p. Novákovej a príspevok upravíš nasledovne:



Neviem Emily či to nebude na Teba príliš veľa . Si úžasná.:) Ja som doteraz tých ľudí iba ľutovala a božekala ako im pomôcť, a pretože zbierky nepodporujem / viem prečo :mad: / tak tento nápad mi príde ako veľmi super.:)
Ak by boli v téme iné príspevky , všetky viem zmazať a sprehľadniť tému. A pokúsim sa tému zachovať vždy navrchu, aby ju nebolo treba hľadať.
Emily, si super.
EMILY04
17.06.10,18:20
Ja vôbec nie som super. Ja sa iba občas snažím v rámci svojich možnosti pomôcť tím čo to potrebujú. Sama nikdy neviem,kedy ja budem pomoc druhých potrebovať.
Úsmev a radosť druhých ma napĺňa šťastím a to je všetko.

Dav vďaka aj tebe za pomoc.

Nie všetko ide podľa mojich predstáv. Tí ľudia čo naozaj potrebujú našu pomoc sú niekedy takí bezmocní zo svojho trápenia, že pomoc im príde ako niečo nereálne. Aj ten dnešný telefonát ma presvedčil o tom, že ľudia v takýchto chvíľach prestávajú veriť, že pomoc od niekaľ príde. Takže ma teší, že tu sa našlo toľko ľudí, ktorí chcú ponúknuť pomocnú ruku a sny a túžby zmeniť v reálnu podobu.
Melnick
17.06.10,20:31
"súhlasov s príspevkom: 7 Dav (Dnes), EMILY04 (Dnes), azla (Dnes), hubatá (Dnes), hubatá (Dnes), lenkak (Dnes), slavica (Dnes) "
Nemala výsadu dvoch súhlasov Silkov ????? Alebo, žeby odovzdala žezlo hubatej? Alebo si dva súhlasy vyhubovala hubatá rovno u admina? :D

Prepáčte, ale nedalo mi nereagovať, aj keď v tejto smutnej téme je to úplne mimotemy
hubatá
17.06.10,20:41
Odpoviem: kliknem 1 x, ale na skle sa objaví ako keby som klikla 2 x. Nevieš kde robím chybu..... poraď mi prosím ťa. Ďakuje Hubatá
Melnick
17.06.10,22:09
Odpoviem: kliknem 1 x, ale na skle sa objaví ako keby som klikla 2 x. Nevieš kde robím chybu..... poraď mi prosím ťa. Ďakuje Hubatá
hubatá, netráp sa. To je výsada vyvolených.:)
JM1968
18.06.10,06:29
Zdravím, prosím neorganizuje niekto odvoz nábytku a spotrebičov od N.Zámkov, suseda aj ja máme nábytok, plyn.sporák a pod., len nemáme možnosť to poslať na východ...už som zvažovala aj UPS, ďakujem
viki2
18.06.10,07:23
Zdravím, prosím neorganizuje niekto odvoz nábytku a spotrebičov od N.Zámkov, suseda aj ja máme nábytok, plyn.sporák a pod., len nemáme možnosť to poslať na východ...už som zvažovala aj UPS, ďakujem

ja som rozmýšlala, či na toto "nezneužiť" rádio Expres. Oni tiež sprostredkúvajú zbierky pre rodiny postihnuté záplavami. Na stránke majú aj kontakty, kde treba volať ohľadne zbierok. Možno cez nich by sa dal zorganizovať odvoz:rolleyes:
EMILY04
18.06.10,07:24
Mám tu prvé tri najsúrnejšie žiadosti rodín. Neviem, navrhnite názov novej témy. Čo tak "Pomoc v núdzi".
Ide o tri rodinky z obce Podolinec. Viem, že ste niektorí ponúkli aj pomoc finančnú a práve tú by tieto rodiny potrebovali.
Kto má záujem pomôcť nech mi napíše do ss.
Mám ich adresy tak to chce pomôcť veľmi rada vám ich pošlem.
JM1968
18.06.10,07:31
ja som rozmýšlala, či na toto "nezneužiť" rádio Expres. Oni tiež sprostredkúvajú zbierky pre rodiny postihnuté záplavami. Na stránke majú aj kontakty, kde treba volať ohľadne zbierok. Možno cez nich by sa dal zorganizovať odvoz:rolleyes:
skúsim, ďakujem
EMILY04
18.06.10,08:55
http://www.porada.sk/t142139-kam-poslat-pomoc-pre-zaplavene-oblasti.html#post1432050



Kam poslať pomoc pre zaplavené oblasti

Pod takýmto názvom bola založená nová téma určená na kontrétnu pomoc daným rodinám. Postupne budem do nej pridávať priezviská rodín a čím by ste im mohli pomôcť.
Držte mi prsty, aby som to zvládla.
Vďaka:)
Melnick
18.06.10,18:34
Emily, písala som Ti ss- pošli mi adresu jednej z tých dvoch rodín s deťmi, okrem stavebného materiálu pošlem všetko, čo si napísala. Vyber medzi r. Kancianová, alebo Kalafutová
Timka1
21.06.10,06:24
Ahoj Emily, prosím ťa pošli mi adresu rodinky Bujnovskej č. 4 alebo rod. Kanciánovej č. 6 z Podolínca - máš ich uvedené v príspevku číslo 5 v druhej téme, pošlem im školské potreby, čistiace prostriedky, mydlá .... len stavebný materiál, vedrá, metly a lopaty nemôžem poslať.
A ešte sa spýtam finančnú hotovosť im posielate priamo v balíčku vloženú alebo poštovou poukážkou?
azla
21.06.10,18:40
Peniaze je najlepšie poslať poštovou poukážkou.
wagner
21.06.10,19:11
Dnes som dostala tento email, možno Vám pomôže sa zorientovať, keď chcete poslať pomoc.


Vážení kolegovia, priatelia, príbuzní a známi,

Pozrite von z okna, ako krásne svieti slnko. No inde ešte stále bojujú s povodňami, brodia sa po pás vo vode alebo po kolená v bahne.

Ako scifi film pozeráme televízne správy z oblastí zasiahnutých povodňami. Súcitíme s ľuďmi, ktorí sa už týždeň nemôžu dostať do svojich domov alebo sa do nich už nikdy nevrátia. Nemajú dom, nemajú oblečenie, nemajú peniaze, nemajú nič, len hladné deti, zúfalstvo a nádej, že im niekto pomôže –možno aj Vy. Ľutujeme ich, že ich vodný živel pripravil o všetko. Nesklamme ich nádej.
Títo ľudia vkladajú svoju nádej aj do Vás.
Pomôžte im! A komu?
Myslím si, že najlepšia je adresná pomoc. Napríklad prečo nie aj občanom z Markoviec (800 obyvateľov) v okrese Michalovce. Už týždeň obec zalieva voda, 10 rodín má už dnes zničené domy, vyše sto občanov je evakuovaných v priestoroch školy.

Nudí Vás to? Len čítajte ďalej, prosím.

Možno si len odrieknete škatuľku cigariet, obľúbené pivo, lístok do kina alebo obed v reštaurácii. Možno máte doma tričko, či pulóver, ktorý si rok nikto neobliekol a najbližšie dva roky si ho nikto neoblečie, možná máte roky nerozbalené obliečky na periny, možno Vám zavadzajú hrnce od svokry, možno neviete, čo s plyšovými hračkami, alebo sa potkýnate o futbalové lopty, možno Vám deti vyrástli z dupačiek, možno už nenosia ešte nové tenisky, možno máte doma darček, ktorý nepotrebujete a možno... a možno aj... A ak nič nemáte, kúpte niečo malé užitočné a pošlite. Či kúpite šampón, či čokoládu, alebo detské topánky, všetko pomôže.
Neváhajte ísť aj do obchodu, prejsť sa poobede na poštu, odkiaľ by ste mohli poslať aspoň symbolickú pomoc postihnutým. Pošta tam ešte chodí i banka obci vedie účet.
Napíšte na balík, či obálku len tri riadky:

OBECNÝ ÚRAD
Bc. Valéria EĽKOVÁ, starostka
072 06 Markovce 48

a vložte niečo do balíka. Hoc aj to, čo nepotrebuje, čo Vám zavadzia, čo Vám nebude chýbať, čo ľuďom v Markovciach pomôže a poteší ich.
Alebo urobte prevod malej sumy z Vášho účtu na účet obce s číslom: /5600. Predstavte si, čo sa dá za Vašich napr. 20 Eur kúpiť.
A prečo práve do Markoviec? Ak sa Vám nepáči, tak pošlite do Veľkej Lodiny, alebo do Kežmarku, alebo do Jarovníc, Gelnice, Plachtiniec, alebo... inde, len pomôžte. Urobte dobrý skutok.
Nikde treba našu ľahostajnosť prelomiť.

A skúste, aká dobrá vec je internet. Dajte to na facebook, pošlite tento mail kamarátom, pošlite ho kolegom, pošlite ho ďalej a ďalej a zas a znova, len ho pošlite.
Pozrite koľko máte mailových adries. Koľko sme inej pošty rozposlali e-mailami?

Ale ak niečo neurobíme dnes, zajtra už neurobíme nič.

A prečo práve im? Tak podporte iných, ktorí Vašu pomoc potrebujú.

S úctou

prof. Ing. Jaroslav Ďaďo, PhD.
Ekonomická fakulta UMB, B. Bystrica
Tel: 0904 946 139 (ak by ste mi chceli vynadať)

http://www.markovce.ocu.sk/web/obec-historia.html
EMILY04
21.06.10,20:23
Wagner plne s tebou súhlasím, keby sa každý dokázal zastaviť na chvíľku a vžiť sa do situácie tých čo našu pomoc potrebujú. My čo sme to priamo nezažili si to nevieme ani predstaviť, že zrazu nemáme domov a veci, ktoré sme brali ako samozrejmosť.
Nikdy nevieme či pomoc druhých nebudeme aj my potrebovať.
Viem, že za tieto slová by mi naši poslanci asi vynadali. Koľkým rodinám by sa dokázalo pomôcť, keby sa bývalí poslanci parlamentu vzdali svojho odstupného hoci len polovice z toho čo im bude vyplatené.
Ale o tom môžeme len snívať, lebo z čoho by potom žili? Však.
Melnick
21.06.10,20:30
Wagner plne s tebou súhlasím, keby sa každý dokázal zastaviť na chvíľku a vžiť sa do situácie tých čo našu pomoc potrebujú. My čo sme to priamo nezažili si to nevieme ani predstaviť, že zrazu nemáme domov a veci, ktoré sme brali ako samozrejmosť.
Nikdy nevieme či pomoc druhých nebudeme aj my potrebovať.
Viem, že za tieto slová by mi naši poslanci asi vynadali. Koľkým rodinám by sa dokázalo pomôcť, keby sa bývalí poslanci parlamentu vzdali svojho odstupného hoci len polovice z toho čo im bude vyplatené.
Ale o tom môžeme len snívať, lebo z čoho by potom žili? Však.

Emily, predbehla si ma. Práve som uvažovala napísať otvorený list všetkým odchádzajúcim poslancom, aby sa vzdali svojho odstupného. Myslím, že to by bol najdôstojnejší odchod z poslaneckých lavíc. Veď im pri tých niekoľkonásobných platoch, aj tak už pretekajú €uričká zo švajčiarskych účtov. :):):)
deli.
24.06.10,16:20
Mne prisiel tento mail:

]"Volala som s tym chlapikom - prof. Dadom....vymyslel to on, lenze ako si ludia preposielali jeho email, nejaky chytrak tam prepisal cislo uctu....asi svoj tam dal, tak ak by ste nahodou posielali peniaze, bacha, cislo uctu si overte u starostky obce Markovce!
Bacha![/COLOR]vd2010/6/22
mSubject: SKÚSME TOTO
Vážení kolegovia, priatelia, príbuzní a známi,

Pozrite von z okna, ako krásne svieti slnko. No inde ešte stále bojujú s povodňami, brodia sa po pás vo vode alebo po kolená v bahne.

Ako scifi film pozeráme televízne správy z oblastí zasiahnutých povodňami. Súcitíme s ľuďmi, ktorí sa už týždeň nemôžu dostať do svojich domov alebo sa do nich už nikdy nevrátia. Nemajú dom, nemajú oblečenie, nemajú peniaze, nemajú nič, len hladné deti, zúfalstvo a nádej, že im niekto pomôže –možno aj Vy. Ľutujeme ich, že ich vodný živel pripravil o všetko. Nesklamme ich nádej.
Títo ľudia vkladajú svoju nádej aj do Vás.
Pomôžte im! A komu?
Myslím si, že najlepšia je adresná pomoc. Napríklad prečo nie aj občanom z Markoviec (800 obyvateľov) v okrese Michalovce. Už týždeň obec zalieva voda, 10 rodín má už dnes zničené domy, vyše sto občanov je evakuovaných v priestoroch školy.

Nudí Vás to? Len čítajte ďalej, prosím.

Možno si len odrieknete škatuľku cigariet, obľúbené pivo, lístok do kina alebo obed v reštaurácii. Možno máte doma tričko, či pulóver, ktorý si rok nikto neobliekol a najbližšie dva roky si ho nikto neoblečie, možná máte roky nerozbalené obliečky na periny, možno Vám zavadzajú hrnce od svokry, možno neviete, čo s plyšovými hračkami, alebo sa potkýnate o futbalové lopty, možno Vám deti vyrástli z dupačiek, možno už nenosia ešte nové tenisky, možno máte doma darček, ktorý nepotrebujete a možno... a možno aj... A ak nič nemáte, kúpte niečo malé užitočné a pošlite. Či kúpite šampón, či čokoládu, alebo detské topánky, všetko pomôže.
Neváhajte ísť aj do obchodu, prejsť sa poobede na poštu, odkiaľ by ste mohli poslať aspoň symbolickú pomoc postihnutým. Pošta tam ešte chodí i banka obci vedie účet.
Napíšte na balík, či obálku len tri riadky:

OBECNÝ ÚRAD
Bc. Valéria EĽKOVÁ, starostka
072 06 Markovce 48

a vložte niečo do balíka. Hoc aj to, čo nepotrebuje, čo Vám zavadzia, čo Vám nebude chýbať, čo ľuďom v Markovciach pomôže a poteší ich.
Alebo urobte prevod malej sumy z Vášho účtu na účet obce s číslom: 4269653002/5600. Predstavte si, čo sa dá za Vašich napr. 20 Eur kúpiť.
A prečo práve do Markoviec? Ak sa Vám nepáči, tak pošlite do Veľkej Lodiny, alebo do Kežmarku, alebo do Jarovníc, Gelnice, Plachtiniec, alebo... inde, len pomôžte. Urobte dobrý skutok.
Nikde treba našu ľahostajnosť prelomiť.

A skúste, aká dobrá vec je internet. Dajte to na facebook, pošlite tento mail kamarátom, pošlite ho kolegom, pošlite ho ďalej a ďalej a zas a znova, len ho pošlite.
Pozrite koľko máte mailových adries. Koľko sme inej pošty rozposlali e-mailami?

Ale ak niečo neurobíme dnes, zajtra už neurobíme nič.

A prečo práve im? Tak podporte iných, ktorí Vašu pomoc potrebujú.

S úctou

prof. Ing. Jaroslav Ďaďo, PhD.
Ekonomická fakulta UMB, B. Bystrica
Tel: 0904 946 139 (ak by ste mi chceli vynadať)
wagner
24.06.10,18:49
Vymazala som to číslo účtu. Pokiaľ chce niekto poslať peniaze, nech si o účet radšej zavolá na Obecný úrad. Predsa nebudeme podporovať nejakého chytráka.:confused::eek: Som rada, že si to napísala, že ten účet nie je správny.
Melnick
26.06.10,21:58
Poznám prof. Ing. Jaroslava Ďaďu, PhD. a verím, že v živote by sa neznížil k niečomu podobnému, ak máte na mysli jeho.
Melnick
26.06.10,22:05
A práve kvoli podobným nedorozumeniam a často aj kvoli vychytralcom čo chcú zarobiť na nešťastí iných, ja vždy chcem vedieť, komu smeruje moja pomoc a nie je to vôbec preto, že chcem vďaku od obdarovaného, ale iba vtedy som spokojná, že som prispela na dobrú vec človeku čo to potrebuje a nie niekomu na Versace kabelku.
wagner
27.06.10,20:05
Poznám prof. Ing. Jaroslava Ďaďu, PhD. a verím, že v živote by sa neznížil k niečomu podobnému, ak máte na mysli jeho.

Ja som teda na neho nemyslela. Myslela som na toho chytráka, čo si tam napísal svoj účet. Veď to by normálneho súcitiaceho človeka ani nenapadlo, aby si dal peniaze posielať sebe a nie tým postihnutým. Tiež som o tom účte napísala kamarátke, čo mi ten email poslala, nech na to upozorní aj ostatných. Dúfam, že sa tomu chytrákovi veľa peňazí neujde.
Melnick
27.06.10,21:20
Zdenka :):):) je strašne dobre , že si na to upozornila. Ktovie koľko ľudí poslalo koruny tejto hyene. Hanbila by som sa sama pred sebou, vlastne nehanbila, lebo takéto niečo by som v živote nedokázala. Dúfam, že mu tie peniaze "prinesú" šťastie.:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Ľudia, zistite si adresy konkrétnych ľudí a tým pošlite €, lebo zbierka k nim nikdy nedorazí v plnej výške- vždy sa niekde niečo nalepí - bohužiaľ.:mee:
Melnick
28.06.10,06:22
Zdenka :):):) je strašne dobre , že si na to upozornila. Ktovie koľko ľudí poslalo koruny tejto hyene. Hanbila by som sa sama pred sebou, vlastne nehanbila, lebo takéto niečo by som v živote nedokázala. Dúfam, že mu tie peniaze "prinesú" šťastie.:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Ľudia, zistite si adresy konkrétnych ľudí a tým pošlite €, lebo zbierka k nim nikdy nedorazí v plnej výške- vždy sa niekde niečo nalepí - bohužiaľ.:mee:

Som spokojná. Orgány činné v....... už konajú, dnes to v jednej TV relácii hovorila starostka Markoviec.
deli.
28.06.10,06:34
Som spokojná. Orgány činné v....... už konajú, dnes to v jednej TV relácii hovorila starostka Markoviec.

velmi dobre. Ktovie, kolko penazi mu uz prislo na ucet :mee: Spravne, ze starostka podala trestne oznamenie. Aj ja som spokojna ;)
(Mimochodom, ...nevolam sa Zdenka:))
wagner
28.06.10,16:37
Zdenka :):):) je strašne dobre , že si na to upozornila. Ktovie koľko ľudí poslalo koruny tejto hyene. Hanbila by som sa sama pred sebou, vlastne nehanbila, lebo takéto niečo by som v živote nedokázala. Dúfam, že mu tie peniaze "prinesú" šťastie.:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Ľudia, zistite si adresy konkrétnych ľudí a tým pošlite €, lebo zbierka k nim nikdy nedorazí v plnej výške- vždy sa niekde niečo nalepí - bohužiaľ.:mee:

Ešte včera mi to kamarátka preposlala, kde je výrazne vyznačené upozornenie na toho chytráka, čo si tam dal číslo svojho účtu. Ona to posielala všetkým, ktorí dostali od nej ten email. A máš pravdu, chytráci ešte nevymreli.:eek::confused: Najmä nie vtedy, keď sa jedná o pomoc, ktorá sa ťažšie kontroluje.
jacekova
28.06.10,18:59
u nás v rozhlase vyhlásili, že sa zbiera všetko možné pre ľudí postihnutých povodňami....
to by človek neveril, koľko vecí doma nájde a nepotrebuje.... proste to len odkladáme, lebo je nám ľúto vyhodiť to...

my sme s manželom podarovali kopec dámskeho aj pánskeho oblečenia, obuvi, postelného prádla....
a človek má hneď lepší pocit na duši - a pritom nás to nič nestálo...
EMILY04
30.06.10,06:57
Je to fantastický pocit môcť takto druhým pomôcť. Sama som bola pri tom, ako sú ľudia neskutočne šťastní a vďační hoci len za maličkosť, ktorú sme im doniesli z našej zbierky.
Vraveli mi, že sa vám nevedia ako odvďačiť, ale že sa budú aspoň za vás modliť, aby sa vám to raz všetko vrátilo.
Vlastas
30.06.10,08:00
Je to fantastický pocit môcť takto druhým pomôcť. Sama som bola pri tom, ako sú ľudia neskutočne šťastní a vďační hoci len za maličkosť, ktorú sme im doniesli z našej zbierky.
Vraveli mi, že sa vám nevedia ako odvďačiť, ale že sa budú aspoň za vás modliť, aby sa vám to raz všetko vrátilo.

Emily04 Ty si fantastická, vložila si sa do toho celým srdcom. Ďakujeme (určite píšem za viacerých) za túto záslužnú činnosť.

http://www.kumran.sk/images/srdecna_vdaka_luc.jpg

http://s2.images.www.tvn.hu/2008/06/25/17/31/www.tvn.hu_9c9b5138b3c648b30cfd50afd1ef0d2b.gif
EMILY04
08.07.10,13:16
Chcela by som sa veľmi poďakovať jednej poraďačke, ona už vie ktorej, ktorá zorganizovala doma zber kuchynských vecí a tuším vyrabovala celú kuchyňu a nielen svoju a osobne bola tieto veci odviezť aj do Podolinca. Aj vám všetkým ktorí aj naďalej pomáhate ďakujem.

Pre Bardejov oznamujem, že sa bude niekedy začiatkom októbra organizovať znova zbierka veci do Podolinca zo zameraním na jesenné a možno už aj zimné oblečenie a školské pomôcky.
Ďakujem.
korela
09.07.10,09:27
Re: Záplavy jún 2010
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Mária27 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/t141353-p23-zaplavy-jun-2010-a.html#post1449390)
Slovenská pošta, a. s., umožňuje v období od 6.7.2010 do 31.7.2010 zasielanie pomoci do štyroch povodňami najviac postihnutých obcí formou listov a balíkov zadarmo. Zásielky stačí podľa obsahu vhodne zabaliť do obálky alebo kartónového obalu, napísať adresu jedného z obecných úradov, adresnú stranu výrazne označiť poznámkou "Povodeň" a odovzdať na ktorejkoľvek pošte.

- adresátom zásielky bude niektorý z nasledujúcich obecných úradov:
• Obecný úrad Nižná Myšľa, Obchodná č. 104, 044 15 Nižná Myšľa,
• Obecný úrad Markovce, č. 48, 072 (http://www.porada.sk/t59441-072-opravky-k-aktivovanym-nakladom-na-vyvoj.html) 06 Malčice,
• Obecný úrad Malčice, Hlavná č. 176, 072 (http://www.porada.sk/t59441-072-opravky-k-aktivovanym-nakladom-na-vyvoj.html) 06 Malčice,
• Obecný úrad Oborín, č. 125, 076 75 Oborín.
- adresná strana zásielky výrazne označená poznámkou „POVODEŇ“,
- podaj bez akéhokoľvek podacieho dokladu (sprievodky, podacieho lístka),
- max. hmotnosť 15 kg (nad 3 kg previazaná špagátom),
- podaj na ktorejkoľvek pošte

http://forum.posta.sk/aktualne/slove...odnami-zadarmo (http://forum.posta.sk/aktualne/slovenska-posta-umozni-posielanie-zasielok-do-styroch-obci-postihnutych-povodnami-zadarmo)

Obyvatelia Nižnej Myšle, Markoviec, Malčíc a Oborína, ktorým povodne zničili často celý majetok, potrebujú najmä praktické veci ako vankúše, paplóny, obliečky, či vybavenie do kuchyne a prostriedky a nástroje na dezinfekciu alebo nové nátery stien. „V našej obci povodeň poškodila vyše 120 domov, no ľudia už nepotrebujú napríklad šatstvo alebo deky, tie dostali bezprostredne po povodniach. Teraz je čas ísť ďalej, aby si mohli opravovať domy a normálne fungovať,“ uvádza Marta Tomková, starostka Malčíc. Toto platí aj pre ostatné obce. Po rozhovoroch so starostami ostatných obcí sa opakovala požiadavka na posielanie praktických vecí do domácnosti a na opravu príbytkov, nie na šatstvo.
Markéta Novadová
12.10.10,14:19
Skúšala si pozrieť na webe? Asi áno... sa tak hlúpo pýtam.
marjankaj
12.10.10,14:29
Skúšala si pozrieť na webe? Asi áno... sa tak hlúpo pýtam.

No to je teraz prudko aktuálne.