Peter82
16.06.10,13:47
Zdravím Vás.
Chcem sa spýtať na nejaký postup prípadne rady ohľadom UZP.
Plochy na bývanie sú rozdelené do troch kategórií-stav/skutočnosť/,návrh a potom výhľad.
Ide o to že môj pozemok sa nachádza v oblasti ktorá je vo výhľade na výstavbu rd.Chcel by som tam stavať, bol som za starostom, ktorý ma poslal za architektom a ten mi odporučil pripomienkovať zmenu UZP.Viete mi niekto poradiť.A či sa tam aj niečo platí.
Vopreď ďakujem
radEg
16.06.10,14:02
Choď na stavebný úrad. Stavebný úrad začne konanie o umiestnený stavby a ak mesto nepodá námietky tak ti tam povolia stavať. Som v podobnej situácií.
jar88
16.06.10,19:32
Choď na stavebný úrad. Stavebný úrad začne konanie o umiestnený stavby a ak mesto nepodá námietky tak ti tam povolia stavať. Som v podobnej situácií.
A máš predstavu v akej situácii sa nachádzaš ?
Keď že si vo výhľade ?
Mária27
16.06.10,20:11
Pripomienkovať zmenu UZP by malo znamenať, že je už vypracovaný návrh zmeny, niekde je zverejnený alebo niekomu predložený na pripomienkovanie. Pozri sa na webe obce. Prečítaj si ho a pošli pripomienky.
radEg
17.06.10,05:50
To, že je lokalita vo výhľade podľa mňa neznamená, že tam nieje možné stavať. Myslím, že je to určitá etatizácia ktorú "mesto" navrhlo realizovať. Je možné, že tam mesto nebude v najbližšej dobe robiť žiadne IS ale ak toto dokážeš poriešiť tak nevidím dôvod prečo by tam nemohol stavať.
Ja som podal žiadosť na územne rozhodnutie v takejto oblasti a nikto proti tomu nič nemal. Pozemok je určený na výstavbu, na výstavbu RD, je v intraviláne obce a siete a prístup si dokážem zabezpečiť.
jar88: nepochopil som celkom otázky, v čom je problém ?