priory1
16.06.10,15:31
ahojte chcem sa opytat, ja pijem kazdy den caj na oblicky, striedam si to jeden den zlatobyl a druhy den praslicku. A teraz by som chcela aj zihlavu zacat 2x denne, lebo je to vraj velmi dobre na krv a tiez mocopudne, len chcem vediet ci mozem pit tolko cajov sucasne, ci to bude mat potom svoj efekt. Alebo nedajboze ci to nemoze skodit.
kamoska1
16.06.10,14:33
Tú žihlavu si môžeš pridavať do tych čajov,aj ja som si kupovala čaje na obličky a bolo tam viacej bylín,so žihlavou nič nepokazíš.
legolas
16.06.10,17:02
..odporúča sa pri pití bylinkových čajov urobiť cca po 6 týždňoch ich pitia oddych a potom pokračovať..., čo sa týka kombinácie, tak 3 druhy sa môžu zmiešavať, pravda ak majú príbuzné účinky...
miramax1
16.06.10,17:59
Veľa žihľavy škodí

Diabetologička Katarína Černá z Bratislavy si tiež myslí, že by sme nemali ostať len pri jednom druhu byliniek a piť rovnaký čaj príliš dlho. Osobitne upozorňuje na žihľavu. „Táto bylinka veľmi dobre detoxikuje náš organizmus, no zároveň naše telo nebezpečne odvodňuje, pričom odplavuje z tela dobré látky, napríklad vápnik,“ vystríha le kárka.

Preto by sme rozhodne nemali piť pŕhľavový čaj celé týždne. „Odporúčam piť silný žihľavový čaj veľmi striedmo, len jedenkrát do týždňa,“ radí Černá.

Lekárka si na jar dopraje čaje z mäty, ibišteka, šípky a niektorý z ázijských zelených čajov.

Známy propagátor zdravej výživy Igor Bukovský z bylinkových čajov na očistu odporúča žihľavový, mätový, rumančekový a zelený čaj. Mali by sme ich pripraviť z filtrovanej alebo dojčeneckej vody.
lujza.j
16.06.10,20:07
Veľa žihľavy škodí

Diabetologička Katarína Černá z Bratislavy si tiež myslí, že by sme nemali ostať len pri jednom druhu byliniek a piť rovnaký čaj príliš dlho. Osobitne upozorňuje na žihľavu. „Táto bylinka veľmi dobre detoxikuje náš organizmus, no zároveň naše telo nebezpečne odvodňuje, pričom odplavuje z tela dobré látky, napríklad vápnik,“ vystríha le kárka.

Preto by sme rozhodne nemali piť pŕhľavový čaj celé týždne. „Odporúčam piť silný žihľavový čaj veľmi striedmo, len jedenkrát do týždňa,“ radí Černá.

Lekárka si na jar dopraje čaje z mäty, ibišteka, šípky a niektorý z ázijských zelených čajov.

Známy propagátor zdravej výživy Igor Bukovský z bylinkových čajov na očistu odporúča žihľavový, mätový, rumančekový a zelený čaj. Mali by sme ich pripraviť z filtrovanej alebo dojčeneckej vody.
...ďakujem za tieto info, pre mňa dôležité!!! dosť sa "nadájam" žihľavovým čajom, takže dám si pauzičku:)
armagedon74
17.06.10,06:55
žihľavu by som moc na obličky nedával. Je dobrá vtedy ak má telo nedostatok železa v tele, ale nieje dobrá piť ak má niekto nejaké problémy zo srdcom. Na prečisťovanie krvi by som skôr poradil užívať skorocel. Na obličkové poruchy jednoznačne praslička roľná, alebo nejaké miešané čaje ( Zmiešať rovnaké časti lipkavca syridlového,hluchavky bielej alebo žltej a zlatobyle obyčajnej. Denne sa môžu vypiť až štyri šálky čaju. Alebo druhá zmes rovnaké diely brezových listov, ihlice tŕnitej,kapsičky pastierskej a repíka lekárskeho. Pije sa tri krát denne jedna šálka čaju.)
priory1
17.06.10,14:33
ved ale co som citala aj na internete, tak tie kury ocistne, sa ma pit zihlava dvakrat denne 4 tyzdne, a teraz sa dozvedam ze iba raz za tyzden, no ja neviem. A myslela som si ze na oblicky je tiez dobre ked zihlava odvodnuje, clovek si chce pomoct, ale teraz som z toho zmätena. Hadam styri tyzdne budem pit tu zihlavu+praslicku a zlatobyl a potom to stopnem.
armagedon74
18.06.10,05:55
ved ale co som citala aj na internete, tak tie kury ocistne, sa ma pit zihlava dvakrat denne 4 tyzdne, a teraz sa dozvedam ze iba raz za tyzden, no ja neviem. A myslela som si ze na oblicky je tiez dobre ked zihlava odvodnuje, clovek si chce pomoct, ale teraz som z toho zmätena. Hadam styri tyzdne budem pit tu zihlavu+praslicku a zlatobyl a potom to stopnem.

Za pokus nič nedáš, ty musíš cítiť či sa budeš cítiť lepšie, alebo nie. Keď by to škodilo, tak liečbu prerušíš a hotovo. Len je podľa mňa zbytočne miešať toľko močopudných čajov naraz. Užívanie žihľavy môže trvať aj štyri týždne, a je to aj zdravé. Len je veľa ľudí, ktorím žihľava škodí, a musia žihľavovú kúru prerušiť. Ale ako som už napísal, ty sama budeš cítiť, že či ti škodí alebo nie. Len zo skúsenosti viem, že žihľava a praslička sa moc spolu dobre neznášajú, a môžu organizmus nadpriemerne dehydrovať a to nieje dobré.
armagedon74
18.06.10,06:56
Popíš presne, že kvôli čomu vlastne piješ tie čaje? Je to konkrétne kvôli nejakému zdravotnému problému z obličkami, alebo chceš to len preventívne a na prečistenie organizmu od bordelu? Možno uveríš možno nie, ale pomohol som už z bylinkami veľa ľuďom. Na obličky poznám x-y rád, len potrebujem vedieť, že o aký problém sa jedná.
priory1
18.06.10,11:00
takze armagedon, Takze u mna je diagnostikovany nefroticky syndrom, ale uz sa to velmi zlepsilo bielkoviny v moci mi teraz naposledy zostali negat. a to som predtym mala okolo 6000 mg, predtym som mala aj opuchy noh a oci ale po tej stvormesacnej liecbe kortikoidmi ustupili aj opuchy aj bielkoviny v moci. Takze tu praslicku a zlatobyl som zacala pit pred dvomi mesiacmi, jeden den praslicku a druhy den zlatobyl po jednej sa salke a takto som to striedala. Neviem ci pomohli aj tieto caje ale ako spominam zlepsilo sa to. No a teraz som v tych dvoch cajoch akoze chcela pokracovat, len som chcela este pridat tu zihlavu lebo som o nej citala. A to z toho dovodu, ze precistuje krv, lebo mam zase zvysene v krvi trochu cholesterol, levkocyty a hlavne cukor na 9 daco, a lekar mi povedal ze ten cukor je neziaduci ucinok kortikoidov,cize to mam z liekov, beriem prednison 20 mg. No este hocijake bakterie pritomne, a tak som si chcela spravit aspon tu stvortyzdnovu precistovaciu kuru zo zihlavy, dvakrat denne.
trisestri
18.06.10,11:12
armagedon74
19.06.10,03:23
takze armagedon, Takze u mna je diagnostikovany nefroticky syndrom, ale uz sa to velmi zlepsilo bielkoviny v moci mi teraz naposledy zostali negat. a to som predtym mala okolo 6000 mg, predtym som mala aj opuchy noh a oci ale po tej stvormesacnej liecbe kortikoidmi ustupili aj opuchy aj bielkoviny v moci. Takze tu praslicku a zlatobyl som zacala pit pred dvomi mesiacmi, jeden den praslicku a druhy den zlatobyl po jednej sa salke a takto som to striedala. Neviem ci pomohli aj tieto caje ale ako spominam zlepsilo sa to. No a teraz som v tych dvoch cajoch akoze chcela pokracovat, len som chcela este pridat tu zihlavu lebo som o nej citala. A to z toho dovodu, ze precistuje krv, lebo mam zase zvysene v krvi trochu cholesterol, levkocyty a hlavne cukor na 9 daco, a lekar mi povedal ze ten cukor je neziaduci ucinok kortikoidov,cize to mam z liekov, beriem prednison 20 mg. No este hocijake bakterie pritomne, a tak som si chcela spravit aspon tu stvortyzdnovu precistovaciu kuru zo zihlavy, dvakrat denne.

Z nefrotickým syndrómom bohužiaľ skúsenosti nemám, ale mám známeho lekára, ktorý sa už veľmi dlhé roky zaoberá bylinkami a je to aj môj učiteľ(učím sa od neho všetko čo sa týka byliniek) a jeho rada je, že by skúsil na tento syndróm nasadiť rastlinku trubkovec, ktorá obsahuje všetky potrebné látky na zmiernenie a možne vyliečenie tejto choroby. 1 čajová lyžička na 0,5L vody. čaj sa pije 1xdenne a môžeš naďalej dodržovať pri ňom užívanie byliniek ktoré si pila do teraz. Na žihľavu povedal, že môže sa používať s prasličkov. Ďalej, keďže prasličky teraz v prírode rastie neúrekom, tak bolo by veľmi rozumné si tri krát do týždňa dopriať sedací kúpeľ, je to pre obličky to najlepšie čo môžeš urobiť(150 až 200g prasličky sa namáča 12 hodín v 10litroch tudenej vody.Studený výluh sa potom privedie do varu a hneď po zovretí sa scedí a prileje do kúpeľovej vody. Vo vani musí byť toľko vody, aby zakrývala obličky. Kúpeľ má trvať 20 min. Po kúpeli si ľahnúť a aspoň hodinu odpočívať.) Na cholesterol v krvi je najlepší liek liekov, a to je cesnak alebo cesnak medvedí od toho ani ja a ani on lepší liek nepoznáme. Pokiaľ by vadil zápach cesnaku, tak dostať kúpiť cesnakové kvapky ktoré sú zbavené všetkých pachov.
betak
19.06.10,06:55
na ladviny skuste Jancuv ledvinovy caj , v cechach sa da kupi , na slovensku neviem, resp. da sa obejdnat zmes na predajbylin.sk. doporucujem
Oliwa
28.06.10,19:52
ahojte chcem sa opytat, ja pijem kazdy den caj na oblicky, striedam si to jeden den zlatobyl a druhy den praslicku. A teraz by som chcela aj zihlavu zacat 2x denne, lebo je to vraj velmi dobre na krv a tiez mocopudne, len chcem vediet ci mozem pit tolko cajov sucasne, ci to bude mat potom svoj efekt. Alebo nedajboze ci to nemoze skodit.
Podľa informácií od magistry z Prírodnej lekárne v našom meste /ktorú som práve minulý týždeň navštívila/, kde majú hotové čaje, alebo zmiešajú podľa toho-ktorého ochorenia sa má bylinkový čaj piť 3 týždne a potom dať týždeň pauzu a potom možno kúru znova opakovať, aby účinkovala. Niekde som čítala, že až 6 týždňov, ale ja som sa rozhodla po 3 týždňoch si dať prestávku.
buchač
28.06.10,20:50
Z nefrotickým syndrómom bohužiaľ skúsenosti nemám
Jááááj .......hádam malo byť chvááálabohu ...
...


....či sa mýlim ...?