eli10
18.06.10,12:44
Chcela by som poprosit o odborne vysvetlenie, s pouzitim prip. formulacii zo zakona :
Mame na pozemnu COV, na ktoru sme ziskali aj stavebne povolenie, plati do r.2018.
Momentalne ide vystavba verejnej kanalizacii v nasej ulici. Tato vystavba viazne, kvoli problemovym vlastnikom, nakolko trasa vedie cez pozemky a nie vsetci s tym suhlasia. Preto je v nedohladne zacatie prac na kanalizacii.
Nakolko nam dost suria terenne upravy, ktore sme neukoncili kvoli prave pripravovanej vystavbe kanalizacii, chcela by som vediet zavazne info :

Mame povinnost zo zakona sa neskor , ked sa vybuduje kanalizacia, hned na nu pripojit ?
Prip. ak uz mame COV a povolenie sme ziskali este pred jej vystavbou a plati do roku 2018 - v roku 2018 budeme zo zakona povinni pripojit sa na kanalizaciu alebo mame pravo na predlzenie povolenia?

Podotykam - OV vypustame do potoka, ktory tecie pri pozemku a ktory zostane aj po vybudovani kanalizacie.

Dakujem za odpoved :-)

Hlavne ak sa vie niekto vyjadrit napr. z uradu zivotneho prostredia, ktorych sa to priamo tyka....
milláčikk
18.06.10,11:05
Chcela by som poprosit o odborne vysvetlenie, s pouzitim prip. formulacii zo zakona :
Mame na pozemnu COV, na ktoru sme ziskali aj stavebne povolenie, plati do r.2018.
Momentalne ide vystavba verejnej kanalizacii v nasej ulici. Tato vystavba viazne, kvoli problemovym vlastnikom, nakolko trasa vedie cez pozemky a nie vsetci s tym suhlasia. Preto je v nedohladne zacatie prac na kanalizacii.
Nakolko nam dost suria terenne upravy, ktore sme neukoncili kvoli prave pripravovanej vystavbe kanalizacii, chcela by som vediet zavazne info :

Mame povinnost zo zakona sa neskor , ked sa vybuduje kanalizacia, hned na nu pripojit ?
Prip. ak uz mame COV a povolenie sme ziskali este pred jej vystavbou a plati do roku 2018 - v roku 2018 budeme zo zakona povinni pripojit sa na kanalizaciu alebo mame pravo na predlzenie povolenia?

Podotykam - OV vypustame do potoka, ktory tecie pri pozemku a ktory zostane aj po vybudovani kanalizacie.

Dakujem za odpoved :-)

Hlavne ak sa vie niekto vyjadrit napr. z uradu zivotneho prostredia, ktorych sa to priamo tyka....

Myslíš užívacie povolenie ??

Ja o takom neviem - snáď vzn mesta? - ale aj tak : Povinnosť ??????

Nepreháňaš ? Takéto plánovať na 8 rokov.
av68
18.06.10,19:16
Starosta súhlasil s výstavbou našej čov,ale s podmienkou že sa musíme pripojiť na kanalizáciu po jeho výstavbe.
buganka
19.06.10,14:47
Nám ČOV nakoniec odbor životného prostredia ani nepovolil, a to sa len o kanalizácii v našej lokalite rozmýšľa, stavba je úplne v nedohľadne. Vysvetlili nám to tak, že podľa nejakého zákona sme povinní sa na verejnú kanalizáciu pripojiť hneď po výstavbe, prípadne sa teoreticky nemusíme pripojiť, ale k vodnému budeme musieť platiť aj stočné. Tak sme to nakoniec poriešili žumpou, lebo nás dosť tlačil čas a na odvolávanie sme nemali čas a tiež sme sa báli, že nakoniec k tej výstavbe kanalizácie príde rýchlejšie ako si myslíme a my zbytoče vyhodíme peniaze za ČOV. Len sme si po plot pripravili vedenie kanalizácie, aby sme si nemuseli potom rozryť upravený pozemok. Zákony zvyčajne pracujú proti obyčajným občanom :-(
eli10
20.06.10,19:30
Myslíš užívacie povolenie ??

Ja o takom neviem - snáď vzn mesta? - ale aj tak : Povinnosť ??????

Nepreháňaš ? Takéto plánovať na 8 rokov.




Myslim povolenie na vypustanie odpadovych vod, ktore sme dostali z OU Ziv.prostredia.
Povinnost = povinnost zo zakona pripojit sa na existujucu kanalizaciu.

Ide o to, ze vystavba sa neumerne natahuje a stojime s terennymi upravami, a bojim sa prave toho, ze ked urobime terenne upravy - po 8 rokoch nam povolenie skonci, nepredlzia nam ho lebo zo zakona budeme povinni napojit sa na kanalizaciu. Tak ak by som vedela ze takato povinnost nevyplyva - robime terenne a necakame kym sa vodarne s ludmi dohodnu, ale takto je riziko preinvestovat peniaze do plotov, upravy pozemku a po rokoch to zasa rozkopat....
Ale volala som aj na KU ziv.prostredia , tak bolo mi povedane ze ak mame COV nemusime sa vraj hned po vystavbe kanalizacii na nu napajat , ak to nie je priamo zakotvene v povoleni - tak som ho presla, nie je tam taka podmienka, co znamena ze mozme zacat s terennymi a ked uplynie doba platnosti povolenia snad sa nam podari ho predlzit ;-)
evula0
21.06.10,06:21
Nemusíte sa pripojiť, ale je pravdepodobné, že Vám po sfunkčnení verejnej kanalizácie povolenie na vypúšťanie nepredĺžia ani nepovolia žumpu, takže vlastne musíte. Je to proti zdravému rozumu a ľuďom, ktorí myslia a konajú ekologicky už dnes a nemajú "večné" žumpy. Ak sa nič v budúcnosti nezmení, doporučoval by som pred úpravou terénu preventívne zabudovať v nevyhnutnom rozsahu odpadové potrubie.
Ospaly
15.07.10,17:34
cov nie je ekologickejsia ako zumpa. Nehovorime o vecnej zumpe ale o normalnej, kt majitel pravidelne nechava tahat. Z tohto pohladu je postup uradov logicky. Pre istotu urobte pripojenie.. cena rur nie je nejaka zavratna a potom sa vyhnete rozkopaniu upraveneho terenu. P.S: ktohovie ake budu pravidla o par rokov a ci sa nezmeni legislativa, by ste museli byt jasnovidcom,
day
16.07.10,07:17
budes sa muset pripojit, urcite by som urobol predpripravu
(... kto Ta donuti?)
henrieta3
26.10.10,06:18
budes sa muset pripojit, urcite by som urobol predpripravu
(... kto Ta donuti?)
Rada by som sa k tejto teme vyjadrila, donutia vas, my sme uz dostali list, aby sme sa do urciteho terminu pripojili, lebo dostaneme pokutu. Musime to urobit, aj ked nas dom je len rekreacna chalupa? Nemozem to najst v ziadnom zakone, dakujem.
Flinstone
26.10.10,19:12
ak je riadne skolaudovaná čov-ka tak táto povinnosť nieje, lebo jej vlastník má povolenie na iný spôsob nakladania s odpadovými vodami...
zákon 442/2002 Z.z. § 23 ods.2
(2) Vlastník stavby alebo vlastník pozemku je povinný pripojiť stavbu alebo pozemok, kde vznikajú odpadové vody, na verejnú kanalizáciu a splniť technické podmienky týkajúce sa najmä miesta a spôsobu pripojenia na verejnú kanalizáciu a uzatvoriť zmluvu o pripojení s vlastníkom verejnej kanalizácie, ak v obci, na ktorej území sa stavba alebo pozemok nachádza, je zriadená a vlastník stavby alebo vlastník pozemku nemá povolenie príslušného orgánu štátnej vodnej správy na iný spôsob nakladania s odpadovými vodami.
radovan17
13.03.11,20:13
ak je riadne skolaudovaná čov-ka tak táto povinnosť nieje, lebo jej vlastník má povolenie na iný spôsob nakladania s odpadovými vodami...
zákon 442/2002 Z.z. § 23 ods.2
(2) Vlastník stavby alebo vlastník pozemku je povinný pripojiť stavbu alebo pozemok, kde vznikajú odpadové vody, na verejnú kanalizáciu a splniť technické podmienky týkajúce sa najmä miesta a spôsobu pripojenia na verejnú kanalizáciu a uzatvoriť zmluvu o pripojení s vlastníkom verejnej kanalizácie, ak v obci, na ktorej území sa stavba alebo pozemok nachádza, je zriadená a vlastník stavby alebo vlastník pozemku nemá povolenie príslušného orgánu štátnej vodnej správy na iný spôsob nakladania s odpadovými vodami.


lenze my mame cov a v papieroch sa pise ze mame povolenie vypustat vodu z cov 10rokov do potoka ak sa podari v priebehu tychto 10 rokov obci postavit obecnu cov nesmieme sa pripojit az po tych 10rokoch lebo to ziv. prostredie preveri zisti ze mame funkcnu kanalizaciu a potom nakaze aj pod hrozbou pokuty aby sme sa napojili do verejnej kanalizacie.....choreeee bananova republika...
Flinstone
13.03.11,20:36
lenze my mame cov a v papieroch sa pise ze mame povolenie vypustat vodu z cov 10rokov do potoka ak sa podari v priebehu tychto 10 rokov obci postavit obecnu cov nesmieme sa pripojit az po tych 10rokoch lebo to ziv. prostredie preveri zisti ze mame funkcnu kanalizaciu a potom nakaze aj pod hrozbou pokuty aby sme sa napojili do verejnej kanalizacie.....choreeee bananova republika...
ktovie čo bude o 10 rokov... požiadate o nové povolenie... čistička bude funkčná, tak prečo nie...
hydrogeolog
17.03.11,22:04
cov nie je ekologickejsia ako zumpa. Nehovorime o vecnej zumpe ale o normalnej, kt majitel pravidelne nechava tahat. Z tohto pohladu je postup uradov logicky. Pre istotu urobte pripojenie.. cena rur nie je nejaka zavratna a potom sa vyhnete rozkopaniu upraveneho terenu. P.S: ktohovie ake budu pravidla o par rokov a ci sa nezmeni legislativa, by ste museli byt jasnovidcom,


No podla mojich skusenosti ludia co maju COV-ky casto ovela viac ekologicky zmyslaju...zumpy su neokontrolovatelne, kazda druha je derava, alebo ju v noci vycerpavaju do potoka, taka je zial prax.