VieraPopluharova
18.06.10,15:14
Ahojte,

potrebovala by som poradit, aka je stanovena stavebnym zakonom vzdialenost medzi jednotlivymi stavbami? Ide mi o to, ze sused zacal stavat v zahrade dom /my sme chceli stavat skor no predbehol nas/ a zacal kopat zaklady v blizkosti spolocneho plota, vedla miesta kde sme chceli situovat i my dom, takze ak by sme to urobili dotykali by sme sa jeden druheho skoro.Preto moja otazka.
Dakujem za skoru odpoved.
alltracboy
18.06.10,13:35
mali ste povedat svoj zamer na stavebnom konani.
petosc
18.06.10,13:39
Dobrý den, no ja som začal tiež stavať vedla suseda,/on tam už dom mal/ môj dom je od jeho domu cca 1,8m, a má tam aj obytnú miestnosť, ale kedže sa poznáme dlhé roky, tak sme sa dohodli, neprekážalo mu to, napísali sme papier, že to neni obytná miestnoť. Ale musím podotknúť, že tam kde stavám ja už stál pred tým dom, takže oni boli nato zvyknutý, ale keby nechceli tak mohli namietať a stavať by som nikdy nezačal
Pidgey
18.06.10,13:40
no, pokial viem, minimalna vzdialenost od spolocnej hranice je 2m. Blizsie moze stavat iba so suhlasom suseda.
petosc
18.06.10,13:42
no, pokial viem, minimalna vzdialenost od spolocnej hranice je 2m. Blizsie moze stavat iba so suhlasom suseda.
od obytnej miestnosti je to min. 7m!! ale hovorím skúsiť sa dohodnúť, a všetko dať na papier, nie na dobré slovo.
arizona
18.06.10,15:39
VieraPopluharova
18.06.10,16:45
Velmi pekne dakujem vsetkym,

potrebivala som vediet tie 2 m, nakolko stavebne konanie prebehlo za pritomnosti nasej mamky, a jej vyhlasenie znelo, ze nema nic proti stavbe, ale ziada dodrzat stavebny zakon, chcela nam pomôct, ale uz je to v pohode manzel bol za nimi a posunuli sa na hranicu 2m od hranice pozemku. Jední z mála zdá sa co sa dá dohodnút.
Este raz vdaka.
Lubaba
18.06.10,18:10
Ak rodinné domy vytvárajú medzi sebou voľný priestor, vzdialenosť medzi nimi nesmie byť menšia ako 7 m. Vzdialenosť rodinných domov od spoločných hraníc pozemkov nesmie byť menšia ako 2 m