dasoft
21.06.10,08:43
Ahojte všetci,
Začal som stavať 1NP z Heluz Family 44 brúsenej. Je to prvotriedna tehla vyskladnená z HELUZu 20.2.2010 ale zdá sa mi, že má trochu prasklinky (prílohy). Mohlo by to spôsobiť nejaké problémy do budúcnosti? Máte podobné skúsenosti s tehlou? Pár kúskov, ktoré sú úplne rozbité samozrejme chcem reklamovať, ale nie som si istý čo s ostatnými. Zatiaľ mi doviezli 3 palety, všetky tehličky sú ale podobné ako tie čo sú na obr.
Vyzerá to ako by nevysušenú tehlu zabalili a vonku im zamrzla?
Doteraz mi stavebniny z ktorých som to bral vychádzali vo všetkom maximálne v ústrety, skôr si myslím že je to chyba priamo z HELUZu? Máte niekto skúsenosti z Family 44 alebo nejakou Family tehlou od HELUZu? Bola tiež trochu dopukaná?
day
21.06.10,07:10
osobne by som to vratil, zaplatil si za produkt, t.z. 100% presne brusena tehla, nie prasknuta, a ten musis aj dostat.
urcite vratit, ciners, 220870 povedia urcite viac, ale tak ci tak - > vratit
ciners
21.06.10,08:25
Ked vezmeme, ze ta tehla ma dost vysoku pevnost oproti napriklad Ytongu aj 10x vacsiu, ale vysledna pevnost muriva je vacsia tak 2 az 3 krat, tak tie dierovania su problem same osebe, lebo ta plocha styku malta-tehla je mala. Ked ju este toto oslabi, tak to mozete rovno zahodit, teda v nasej reci reklamovat. Najhorsie je, ze je popraskana v tom vertikalnom smere, kde sa pri zatazeni ma prenasat priecny tah a tu sa nema ako.
dasoft
21.06.10,09:41
Ked vezmeme, ze ta tehla ma dost vysoku pevnost oproti napriklad Ytongu aj 10x vacsiu, ale vysledna pevnost muriva je vacsia tak 2 az 3 krat, tak tie dierovania su problem same osebe, lebo ta plocha styku malta-tehla je mala. Ked ju este toto oslabi, tak to mozete rovno zahodit, teda v nasej reci reklamovat. Najhorsie je, ze je popraskana v tom vertikalnom smere, kde sa pri zatazeni ma prenasat priecny tah a tu sa nema ako.
Vdaka za radu. Pri zakladani prveho radu som sa snazil vyberat taku nepopraskanejsiu (ale puklinky sa najdu aj tam) a teraz mam dilemu, ci rozbit a vratit aj tu, alebo to tam nechat... Ostatne teda isto vyreklamujem.
vladoziak
21.06.10,13:33
ja osobne mam heluz aj ked iny druh,rozmer a s tymto som u nich nestretol
220870
21.06.10,17:43
Jednoznačne .Reklamovať.Kontrolór ktorý to z heluz pustil bude bez prémií.
mmaarreekk
22.06.10,09:57
stavali sme zo 44 Heluz - ale takéto praskliny neboli... my sme mali dobrú skúsenosť...
dasoft
23.06.10,18:57
stavali sme zo 44 Heluz - ale takéto praskliny neboli... my sme mali dobrú skúsenosť...
A bola to Heluz 44 Family? Ja som tiez spodok robil z Heluz 44 STI brúsenej a to bolo v poriadku. Ale táto 44 Family má vnútorné rebrovanie riadne dopukané. Má ešte niekto nejaké skúsenosti z Family 44 od Heluz-u?
Teraz mi doviezli ďalších 5 paliet. 3 palety vyzerajú byť ok, ale 2 palety, tiež z dátumom 20.2.2010 vyzerajú aj cez fóliu rovnako popraskané ako tie predtým... Čo sa týka reklamácie, reklam. technik HELUZu je práve na dovolenke, takže čakáme...:(
dasoft
23.06.10,19:37
Ešte prikladám zopár fotiek aj zo založeného prvého radu aj z nových paliet...
Nechce sa mi ten prvý rad rozbíjať, je založený dosť presne...
Neviem, máte niekto Family 44ky? Sú ok, alebo sú medzi rebrami polámané tak ako moje?
dasoft
24.06.10,11:02
Ludia, ja mam pocit, ze vsetka Heluz Family 44 má viac alebo menej dopukané vnútorné rebrovanie. Už mám na pozemku 15 paliet a vo väčšine z nich je vidno pukliny v rebrovaní..., pritom majú odlišný dátum výroby (teraz prišli s dátumom 13.2.2010, pedtým som mal 20.2.2010...). Máte niekto nedopukané vnútro u Family 44ky? Môžem na takto dopukaný založený prvý rad s čistým svedomím natrieť celoplošné lepidlo a pokračovať ďalším radom?
pivko
24.06.10,11:55
A bola to Heluz 44 Family? Ja som tiez spodok robil z Heluz 44 STI brúsenej a to bolo v poriadku. Ale táto 44 Family má vnútorné rebrovanie riadne dopukané. Má ešte niekto nejaké skúsenosti z Family 44 od Heluz-u?
Teraz mi doviezli ďalších 5 paliet. 3 palety vyzerajú byť ok, ale 2 palety, tiež z dátumom 20.2.2010 vyzerajú aj cez fóliu rovnako popraskané ako tie predtým... Čo sa týka reklamácie, reklam. technik HELUZu je práve na dovolenke, takže čakáme...:(
To ti nosia tehly na stavbu po 5 paliet? Mne došli naraz dva návesy Wienerberger a veru ani jedna tehla nebola tak popraskaná.Ani si neviem predstaviť reklamáciu a objednávať dva návesy + nakladať to naspať.Možno je to tým že tá HALUZ:D Family ma taký vysoký R.
day
24.06.10,12:46
Heluz ma jedneho cloveka na reklamacie?! To nemyslia vazne, celu dodavku vrat, ci tam je technik alebo nie. Nema to vyznam z dovodu dalsich problemov.
dasoft
27.06.10,10:28
Heluz ma jedneho cloveka na reklamacie?! To nemyslia vazne, celu dodavku vrat, ci tam je technik alebo nie. Nema to vyznam z dovodu dalsich problemov.
Tak ludia, zopar dalsich foto. Vraj podobne problemy maju vsetky Heluz Family tehly... Mam tehly zo styroch roznych datumov, kazda je viac menej popukana (vsetky su z toho isteho zavodu Hevlin II). Ta posledna je najkvalitnejsia tehla aku som v 11 paletach nasiel (a aj ta ma durchom nejake pukliny). Niektore tehly maju sirku 42,8cm, niektore 44,3cm co sa mi zda tiez dost vela vzhladom na triedu 1 (rozmerova tolerancia je podla http://www.heluz.sk/pdf/prirucka09/technicke.pdf od 435 do 445 co tiez nevyhovuje (na palete mam bezne aj 43cm a mensie...)). Prikladam aj zo 2 stitky z uvedenje tehly (z 2 roznych datumov)... Cakal som na tu tehlu viac ako 3 tyzdne... Bohuzial, boli sme nuteni zalozit dalsie 3 rady, lebo cakat 2 tyzdne na reklamacneho technika je ozaj vela.
Neviem, objednal som si najdrahsiu tehlu na trhu a takto to dopadlo.. ozaj som z toho maximalne smutny:mee:... Je tu este niekto, kto ma nejaku Heluz Family tehlu?
220870
27.06.10,10:39
To ti nosia tehly na stavbu po 5 paliet? Mne došli naraz dva návesy Wienerberger a veru ani jedna tehla nebola tak popraskaná.Ani si neviem predstaviť reklamáciu a objednávať dva návesy + nakladať to naspať.Možno je to tým že tá HALUZ:D Family ma taký vysoký R.
Pivko presne takto vyzerala tehla od wienerbergeru,normálne bol problém nájsť nepuknutú tehlu ktorá sa v rukách nerozpadala.nie som výrobca ale si myslím že to má na svedomí tuhá zima.Tehla sa vyrába tak že vytvorí takýto výrobok z vlhkej hliny a potom sa necháva pár dní stáť volne na vzduchu až potom sa to páli v peciach.v každom prípade to treba reklamovať.
day
27.06.10,10:45
nedaj sa odradit, natahuju cas, Heluz nemoze mat v sezone jedneho cloveka na reklamacie, to sa nerobi v mensich firmach, reklamuj to aj pisomne, fotky, datumy
dasoft
27.06.10,16:32
No a pikoska na zaver, kupil som k tomu (resp. bolo v cene) celoplosne lepidlo (malta SB C). V piatok a sobotu sa spravili cca 4 rady, teraz vecer sme isli aj s detmi na stavbu, manzelka sa oprela o tehlu a .. zostala jej v ruke. Je mozne ze by ani po 24 hodinach celoplosne lepidlo Heluz SB C nedrzalo? stredny mur sme robili s klasickym lepidlom Heluz SB a to drzi ako kamen. To celoplosne na obvodovych Family stenach sa droli ako keby som mal v ruke piesok. Nechtom donho kludne mozem stale sparat. Je to normalne? Nemalo by byt uz po 24 hodinach pevne?
220870
27.06.10,19:55
Niektoré lepidlá sú vyzreté až po 2-3 dňoch.
Ferdosondo
28.06.10,05:52
Takto vyzerá zúfalá snaha výrobcov tehál priblížiť sa vlastnosťami k porobetónovým tvárniciam.
Najprv sa pokúšali naoko zlepšiť tepelný odpor tzv. "tepelnoizolačnou" omietkou
Potom sa snažili dohnať tepelný odpor zvýšením počtu dier, čo sa prejavuje prasklinami pri zložitejšej technológii.
Potom začali robiť brúsené tehly, aby boli presné.
Potom ich začali lepiť lepidlom namiesto malty.
Keď to takto pôjde ďalej, tak zistia, že už nevyrábajú tehly, ale porobetónové tvárnice:)
dasoft
28.06.10,09:33
Niektoré lepidlá sú vyzreté až po 2-3 dňoch.
Práve že na obale lepidla je písané doba spracovatelnosti 6 hod. Korekčný čas je vraj 9 min. ... Prikladám obal.
Dodržal som presne všetko ako v návode, až na to, že som si nekupoval nové miešadlo DLX 150 ale použil som to miešadlo, s ktorým som miešal aj maltu SB (otáčky som si nareguloval tak, aby to bolo fakt poriadne zamiešané). Ale to podľa mňa na to vplyv mať nemôže...
alltracboy
28.06.10,10:44
ytong tiez ziadna slava.. ale 90% poskodeni tvarnice bolo sposobene prepravou. Proste ti prepravcovia ani v stavebninach sa s tym vobec neseru, otlcene je to po rozbaleni.. ale na stastie pri porobetone sa aj taka tvarnica da pouzit.
Ferdosondo
28.06.10,10:46
Práve že na obale lepidla je písané doba spracovatelnosti 6 hod. Korekčný čas je vraj 9 min. ... Prikladám obal.
Dodržal som presne všetko ako v návode, až na to, že som si nekupoval nové miešadlo DLX 150 ale použil som to miešadlo, s ktorým som miešal aj maltu SB (otáčky som si nareguloval tak, aby to bolo fakt poriadne zamiešané). Ale to podľa mňa na to vplyv mať nemôže...
Doba spracovateľnosti je orientačný čas (závislý od teploty) počas ktorého sa dá s lepidlom lepiť. Ako píše 22080 lepidlo vytvrdzuje viac dní. Stáva sa, že lepidlo nechytí z dôvodu, že bolo príliš husté(málo vody). Vtedy si tehla rýchlo stiahne vodu z lepidla a spoj je nestabilný.
To isté sa stane aj keď koriguješ tehlu po niekoľkých minútach. tiež je už v lepidle málo vody a naruší sa celistvosť lepu.
mmaarreekk
29.06.10,06:18
A bola to Heluz 44 Family? Ja som tiez spodok robil z Heluz 44 STI brúsenej a to bolo v poriadku. Ale táto 44 Family má vnútorné rebrovanie riadne dopukané. Má ešte niekto nejaké skúsenosti z Family 44 od Heluz-u?
Teraz mi doviezli ďalších 5 paliet. 3 palety vyzerajú byť ok, ale 2 palety, tiež z dátumom 20.2.2010 vyzerajú aj cez fóliu rovnako popraskané ako tie predtým... Čo sa týka reklamácie, reklam. technik HELUZu je práve na dovolenke, takže čakáme...:(
dasoft, nemali sme typ famili - osobne by som sa bál ísť stavať dom z popraskanej tehly už od začiatku - nemusí sa stať nič, ale keď začne stavba pracovať/sadať...? - čo sa týka toho lepidla, ktoré opisuješ neskôr - my s ním máme dobrú skúsenosť: nenanášali sme ho však valčekom ale mali sme ho v kalfase rozrobený a do neho sme ho namáčali - tak cca 1-2 cm. - a drží jak šlak - tiež je potrebné troška tehlu navlhčiť...

takže by som ich určite z heluzu naháňal vybaviť reklamáciu... podľa obrázkov je to dosť zúfalá kvalita...
mmaarreekk
29.06.10,06:21
dasoft, nemali sme typ famili - osobne by som sa bál ísť stavať dom z popraskanej tehly už od začiatku - nemusí sa stať nič, ale keď začne stavba pracovať/sadať...? - čo sa týka toho lepidla, ktoré opisuješ neskôr - my s ním máme dobrú skúsenosť: nenanášali sme ho však valčekom ale mali sme ho v kalfase rozrobený a do neho sme ho namáčali - tak cca 1-2 cm. - a drží jak šlak - tiež je potrebné troška tehlu navlhčiť...

takže by som ich určite z heluzu naháňal vybaviť reklamáciu... podľa obrázkov je to dosť zúfalá kvalita...
ešte som si raz pozrel obrázky - osobne by som sa bál do toho ísť - nehovoriac o stratách z poškodených tehál - aby sa ti nestalo, že po rozbalení a triedení tehál ti budú robiť problémy s reklamáciou...

ale zasa opakujem - my sme mali s heluzom dobrú skúsenosť...
220870
29.06.10,06:28
Práve že na obale lepidla je písané doba spracovatelnosti 6 hod. Korekčný čas je vraj 9 min. ... Prikladám obal.
Dodržal som presne všetko ako v návode, až na to, že som si nekupoval nové miešadlo DLX 150 ale použil som to miešadlo, s ktorým som miešal aj maltu SB (otáčky som si nareguloval tak, aby to bolo fakt poriadne zamiešané). Ale to podľa mňa na to vplyv mať nemôže...
Neviem prečo to nedržalo .S tími lepidlami nebývaju problémy.Ak to bola chyba jednej nedržiacej tvárnice ,tak tak bola chyba určite v murárovi.Ak tých tvárnic nedrží celý rad ,tak je chyba v lepidle.Možno bola posunutá pri schnutí a nejaký chytrák ju posnul späť ,bez dodatočného nanesenia čerstvého lepidla ,alebo bola uložená na krivý podklad ,mohla byť aj krivá tvárnica ,niekedy stačí jeden kamienok.Neviem môžem len tipovať.
mmaarreekk
29.06.10,06:37
Neviem prečo to nedržalo .S tími lepidlami nebývaju problémy.Ak to bola chyba jednej nedržiacej tvárnice ,tak tak bola chyba určite v murárovi.Ak tých tvárnic nedrží celý rad ,tak je chyba v lepidle.Možno bola posunutá pri schnutí a nejaký chytrák ju posnul späť ,bez dodatočného nanesenia čerstvého lepidla ,alebo bola uložená na krivý podklad ,mohla byť aj krivá tvárnica ,niekedy stačí jeden kamienok.Neviem môžem len tipovať.
lepidlo je dobré - využívali sme ho neskôr dokonca ako špárovadlo po elektrikároch a vodároch, keďže nám pár mechov zostalo... - samozrejme že sme ho vymiešali trocha tuhšie ako sadru

:-)
mendo933
29.06.10,17:34
Z vlastnej skusenosti: ak sa rozhodnes reklamovat, otravuj furt. Oni vyreklamuju, len teba tlaci aj cas.U mna reklamacia prebiehala asi 1/2 roka. Aj ked vymenili tak storno fakturu posielaju od 4 mesiaca....zatial este neprisla ved 1000 euri hore dole
pivko
29.06.10,19:09
Pivko presne takto vyzerala tehla od wienerbergeru,normálne bol problém nájsť nepuknutú tehlu ktorá sa v rukách nerozpadala.nie som výrobca ale si myslím že to má na svedomí tuhá zima.Tehla sa vyrába tak že vytvorí takýto výrobok z vlhkej hliny a potom sa necháva pár dní stáť volne na vzduchu až potom sa to páli v peciach.v každom prípade to treba reklamovať.
Ja som takú Wienerberger nemal ani jednu a dátum výroby bol 03/2008;)
Len stavajte s HALUZU:D
day
30.06.10,10:21
ako postupujes? reklamacia alebo ides dalej?
dasoft
04.07.10,05:29
Neviem prečo to nedržalo .S tími lepidlami nebývaju problémy.Ak to bola chyba jednej nedržiacej tvárnice ,tak tak bola chyba určite v murárovi.Ak tých tvárnic nedrží celý rad ,tak je chyba v lepidle.Možno bola posunutá pri schnutí a nejaký chytrák ju posnul späť ,bez dodatočného nanesenia čerstvého lepidla ,alebo bola uložená na krivý podklad ,mohla byť aj krivá tvárnica ,niekedy stačí jeden kamienok.Neviem môžem len tipovať.
Nedrzi cely rad.. A zial nielen jeden ale vsetky 4... Podla vsetkeho bola chyba v lepidle, prisiel odbornik z HELUZu a usudil ze vsetko toto stare lepidlo (vyrobene minuleho roku) treba vymenit ale neviem kedy to vymenia... Namiesto toho pouziteho mi vraj donesu nove.
Mali sme postavene 4 rady, pomaly to rucam (ono staci sa poriadne rozbehnut a odrazit tehlu, niekedy sa zial tehla poskodi, neviem co s nimi potom... v normalnej situacii najvrchnejsia tehla vypadne, pripadne aj viac). Lepidlo sa droli ale miestami drzi pevnejsie... Len potom problem z tehly ho vsetko zoskrabat...:(
alltracboy
04.07.10,06:53
normalne som rad, ze ma osud zavial k ytongu.
220870
04.07.10,06:53
Musia vám dať aj nové tehly za poškodené.Určite by som ich nečistil nech si čistia sami.
Ak to uznal ,máte o tom doklad?Je to reklamácia ako každá iná!Ak máte doklad reklamáciu musia vybaviť do mesiaca.Inak máte nárok na vrátenie peňazí,v tom momente by som sekundu neváhal a kúpil konkurenčný výrobok.
trochu som pogoglil:http://www.stavbadomusvepomoci.cz/index.php/jarek-a-martina/176-opravdu-chcete-heluz.html
dasoft
04.07.10,08:02
Ano reklamacny protokol mame. V nom je uznana chyba lepidla.
Tiez by som bol velmi rad aby mi uznali aj tie tehly, uplne najradsej by som bol aby to Heluz zburali a postavili do vysky 4 radov z bezchybnych tehal a bezchybneho lepidla... ale priamo v cenniku Heluz som cital, ze nie je mozne reklamovat uz polozene tehly :.-( Dalsia vec je ze do zimy by som to chcel mat pod strechou a obavam sa ze tieto prietahy by sa mohli vliect hoodne dlho..
220870
04.07.10,08:29
nieje možné reklamovať položené nekvalitné tehly.To je pravda.Ale vy nereklamujete tehlu ale lepidlo zo skrytou závadou a v tomto prípade vám nálaží všetka spôsobená škoda lepidlo+tehla+zakladacia malta+práca.Treba žiadať svoje.po mesiaci im ukázať dvere ak neuspejete tak na súd a vymáhať všetko.
stavbar69
04.07.10,11:48
Pred tyzdnom nam dokoncili obvodove múry z Heluz 49 STi.Tehla bola krehka,objavili sa male prasklinky na rebrach,tym ze bola tehla mierne prepálena,bolo dost poskodenych,hlavne K-ckove.Tiez boli par mm rozdieli,ale to malta dotiahne.Lepidlo bolo myslim v poriadku,nevytvrdne hned,hlavne ked je vlhke pocasie ake bolo pri vystavbe,pri oprave nosneho muru na druhy den este lepidlo nemalo svoju ucinnost a mur sa dal celkom lahko rozobrat.Dufam,ze teraz uz vsetko dobre drzi,ked pridem na SK na kontrolu a uvidim to na vlastne oci,ci ma neporazi.Tiez by som uz asi zvazoval teraz Porotherm.Heluz nebola vôbec lacna,cakal by som od nej viac.Poskodene tehly vratane ker.vloziek nam vyreklamovali.V niektorej palete bola aj tretina poskodenych.Ale zas som este nikde nevidel tehlu Heluz bez malych praskliniek v dutinach,takze to bude asi v norme,zrejme som az velky puntickar.Taka je moja skusenost.ak chces posli mail dasoft,poslem nejake foto ako to vyzera.Nejak to sem nemôzem dostat
stavbar69
04.07.10,13:16
U nas skoncili cca pred 2 tyzdnami z obvod.murmi z Heluz 49 STi,tiez boli prasklinky,ak chces poslem ti foto na mail ze ako to vyzera.Lepidlo bolo ok.
dasoft
04.07.10,19:07
Zažiadať uz som zažiadal, skúsim ešte.. Čo sa súdu týka... asi by som ho v tomto prípade vyhral ale to by som do zimy určite nemal hrubú stavbu pod strechou...
Problém je, že prečo som nereklamoval to lepidlo hneď ešte pred začiatkom murovania... No ale ja som s takýmto celoplošným ešte nikdy predtým nerobil, fakt som netušil, že to má mať úplne inú konzistenciu... To nové čo prišlo v ďalšej dodávke už je dobré, ale 4 čiary sú vymurované, nemám kde zložiť ďalšiu tehlu a potrebujem nejako pokračovať v stavbe...
220870
05.07.10,05:58
S týmto tý smradi vždy počítajú.A takto ojebá...ú.V Rakúsku by si to nedovolili tam by sa z tých pokút posrali.Zavolajte na nich obchodnú inšpekciu.SOI.
Mirkaska
25.07.10,09:39
tak ako si dopadol dasoft? reklamoval si aj popraskané tehly?
petinko1982
26.02.11,22:37
Ja by som to neriskoval a vratil im to vsetko...prepac, ale aj ja som pedant a ked sa Ti neskor objavi prasklina v stene, tak co urobis? Budes si trieskat hlavu o nu, ze preco som tie tehly nevymenil hned? Ked platis za 1. triedu, tak nech Ti ju aj dodaju.....
peter666666
06.03.11,09:59
rozhodne to vtat praskliny ti mozu robit problemy po omietani
janopo
22.04.12,16:32
Ahojte, chcel by som oživiť túto tému, pretože riešim podobný problém. Minulý týždeň mi doviezli tepelnoizolačné tehly hrubé 300mm. Skoro každá druhá tehla je vertikálne prasknutá na obvodovej stene tehly a skoro pri každej tie praskliny pokračujú aj cez stred tehly, cez rebrá. Tie praskliny sú vlásočnicového typu hrubé od 1 do 3 mm a o dĺžke od 3 do 12cm. Tehla má pekný zvonivý zvuk, keď na ňu zaklopem a to je podľa môjho dozora dôležité. Pred murovaním som to ukazoval zakladaciemu pracovníkovi, ktorý mi robil lôžko, môjmu stavebnému dozoru a aj môjmu majstrovi a všetci mi povedali, že je to v norme vzhľadom na dobré tepelnoizolačné vlastnosti tehly a tým pádom jej krehkosť a že toto mi určite nevyraklamujú. Tak som sa nechal presvedčiť a začali sme murovať, za jeden deň sme vymurovali asi tri rady. Potom som sa na to vyspal a stopol som ďalšie práce, zajtra oslovím priamo výrobcu tehál aby to prišiel skontrolovať nejaký ich odborník a aby ten povedal či sa môže pokračovať ďalej. Dom je dvojposchodový, podkrovný s montovaným stropom a betónovou škridlou, čiže bude to riadna váha.
Máme z toho v súčasnosti veľký stres a preto sa Vás chcem opýtať, že či môže v budúcnosti vzniknúť nejaký statický problém, keď sú prvé tri rady urobené a pravdepodobne každá druhá alebo tretia tehla je prasknutá?
A ešte by som sa chcel opýtať ako mám ďalej postupovať?
Ďakujem za rady.
J
220870
22.04.12,16:44
Ja som ešte na slovensku nepopraskané tehly nevidel.Statický problém môžete mať vtedy keď vám prasknú základy a to s múrmi nemá moc spoločné.Za cisára pána sa stavalo z nepálenej hliny s 20 cm hlbokým kamenným základom a bez vencov.Na streachy sa dávala bobrovka (to je najťažšia krytina akú poznám) a domy nepopadali.Ale ,ako zákazník máte plné právo na kvalitný výrobok.Zaplatili ste predpokladám plnú cenu za prvú triedu,tak aspoň žiadajte zľavu z ceny.
janopo
22.04.12,16:53
Ďakujem za odpoveď, takže je to štandard, že sú tehly popraskané a nespadne nám dom na hlavu a môžeme v kľude spávať?
janopo
22.04.12,16:56
Boli sme popozerať aj iné stavby z tehál a tie tehly neboli tak popraskané, boli tam praskliny iba kde tu a nie na každej druhej alebo tretej tehle ako u nás.
mendo933
22.04.12,18:06
hod foto, tiez som mal sem tam neake vlasocnice, ale 3mm prasklina je uz dost . Aj ked dom nepadne , netreba sa dat hned odbit
dasoft
23.04.12,19:15
janopo, nemusis sa z toho az tak prilis stresovat, ja som to videl na vlastnej stavbe, ze tehly byvaju vnutri popraskane hodne. Podla mna je to nejaky problem pri vypalovani (ze by ich rychlo nechali schladit, alebo maju nejaku pokaslanu matricu?) Neviem, nie som odbornik, ale priamo clovek z HELUZ mi spominal ze mi na tej popraskanej tehle kludne spravi tlakovu skusku - ak bude splnat pozad. parametre, musim skusku zaplatit ja a ak nebude splnat, zaplatia to oni a samozrejme ze vymenia. No jeho istota bola vsetkohovoriaca, myslim ze staticky by tie tehly mali byt ok aj ked maju trochu praskliny. Ale vsak ako pise mendo933 - hod nejake fotky...
ja som sice reklamoval, ale reklamoval som lepidlo a aj to, ze tehly nemali deklarovanu sirku a tak mi zopar paliet uznali ako vadnych.
Ale aj som mal hodne tehal popukanych (z niektorej palety kludne bola popukana vacsina, z niektorej polovica...) a aj som hodne tehal musel vyhodit...
janopo
24.04.12,11:01
Pripájam foto. Pozrite na to odborným okom a posúďte, či to môže mať nejaký vyplyv na statiku a či to môže spôsobiť nejaké problémy v budúcnosti.
Dasoft, koľko stála tá tlaková skúška čo ti ponúkali?
Ďakujem.
J
andiablo
24.04.12,12:45
jednoznačne vymeniť platil si za prvú triedu bez popraskania a nie s prasklinami.
lukas567
06.12.12,11:10
marko182
06.12.12,11:50
Budu Vam praskat steny !!!
Necakajte, ze Vam Heluz pri reklamacii pomoze. Zvali to na vsetkych.
Alibisticky musite celej delegacii, ktora prisla z Heluzu na posudenie reklamacie vyvratit, ze to nie je chyba v omietkach, zakladani a pod. Sondy pod omietkami potvrdzovali prasknutie tehal ! Pritomny sudny znalec na poruchy stavby jednoznacne skonstatoval, ze dovod praskania je v danych tehal. Urobte si kazdy svoj nazor.

Uz druhy rok mam postaveny dom z tehal Heluz. Nic nepraska, nic som nemusel reklamovat. Uplna spokojnost. A keby som si mal vybrat, tak by som znova staval z Heluzu.
Mozno som len stastna vynimka, ale mam par znamych, co stavali z Heluzu a tiez problemy nemali.