bohuminman
21.06.10,18:35
ahoj,mam taky problem v pivnici mame el. bojler na vodu a zasuvku do ktorej sa pripaja kabel od el. bojlera.Lenze pred par dnami sa to nejako zacalo kaslat vytiahol som zo sasuvky vidlicu a cela zastrčka bola horuca ,nakolko jej kolik bol cely cierny a smrdel,signal toho ze tu isto nieje nieco v poriadku.Preto som sa rozhodol ze stary kabel ktory vedie z malej krabicky na stene do zasuvky vymenim za novy ,tak som aj spravil.Lenze po vymene kabla som opat skusil zasunut do zasuvky zastrcku a pri zasuvany do zasuvky som videl ako to na strane fazy pekne iskry pricom po vytiahnuty zastrcky von bol kolik spaleny ,to instalacia toho kabla je v poriadku ,nemohlo by to byt sposobene tym ze kabel ktory vedie z bojlera je uz dost stary a ze preto ta zasuvka blbne ? za vase nazory vopred dikes .
canbo
21.06.10,18:12
Problém je najskôr v bojleri.
Ak je starý tak špirála je zanesená vodným kameňom,alebo ak je tzv. suchá špirála tak celý bojler je zanesený kalom.
Dochádza k prehrievaniu špirály ,lebo snímač teploty (termostat) sníma teplotu vody, ktorá sa v tomto prípade zohrieva pomalšie a špirála je zapnutá dlhšie.Prejavuje sa to zohrievaním spojov, napríklad ako uvádzate vo vidlici, ale aj na svorkách vnútri bojlera. Druhá možnosť - snímač teploty (termostat) napracuje správne a cely bojler sa prehrieva.
Ak je bojler nový - zrejme elektrický výkon bojlera je väčší ako pôvodný a je použitý starý kábel.
chovan.j
01.08.10,14:15
príčina môže byť aj v starej zásuvke v ktorej sú zokorodované kontakty a hlavne miesto zásuvky dajte sporákový vypínač