xclaymanx
21.06.10,18:31
zdravim,
Som vo faze vyberu projektu. Mam uz konkretne predstavy o buducom dome a aj z coho ma byt postaveny. Na strechu by som chcel pouzit skridlu Mediterran Danubia. Kedze dom by mal mat sklon strechy 20 stupnov a v technickych udajoch o spominanej skridle sa pise, ze do sklonu 22 stupnov je potrebne pouzit podkladne debnenie a specialny druh folie.
Vedel by mi niekto vysvetlit, co to podkladne debnenie je? V pripade zvysenych financnych narokov, by som vyber skridli pravdepodobne prehodnotil.
220870
21.06.10,16:35
Sú to dosky pribité na krovách.V podstate celú strechu(všetky krokvy musíte najskôr kompletne obiť doskami a tou fóliou.Je to to isté ako pri asfaltovom šindli.
xclaymanx
21.06.10,16:37
takze podkladne debnenie je presne to iste, ako plne debnenie?
vladoziak
21.06.10,16:37
Pri vätsich sklonoch sa robi pod skridlu latovanie t.j v istych rozostupoch sa vodorovne na krokvi nabijaju laty ,pod tym je nabita folia na krokvach a uchytena je latami,ktore su nabite na krokvach.Pri nizsich sklonoch sa dava plne debnenie t.j cela plocha strechy je pokryta doskami a ta folia je odolnejsia voci vode ako klasicka.
220870
21.06.10,16:39
takze podkladne debnenie je presne to iste, ako plne debnenie?
Tak nejak.http://www.vuno.sk/i/fotog/b135.jpg
xclaymanx
21.06.10,16:41
Dakujem za odpovede. Predpokladal som, ze medzi plnym a podkladnym debnenim bude predsa len rozdiel.
alltracboy
22.06.10,06:02
ja budem davat zaklop na strechu na 100%. Nestoji to svety, lepsie sa tam bude pchat izolacia, lepsia na tom drzi folia, ma to istu tepelnu izolaciu, nebudu sa az tak prehybat casom stresne laty, spevni to celu konstukciu strechy.
marleau
23.06.10,18:09
čo to má spoločné s latami?
marleau
23.06.10,18:13
ja robím drevostavby a používam KM BETU,ak máš takýto sklon,vyber si škridlu,pri ktorej je najlepšia možnosť posúvať laťovanie,aby bolo čo najväčšie prekrytie.maximum ti dajú krajovky,viac sa nedá.je to doležité kvoli vode vetrom hnanej proti sklonu.
xclaymanx
25.06.10,09:04
ako si spokojny s KM Betou? Uz som ju pozeral, a celkom sa mi pozdava.
220870
25.06.10,17:17
Km beta skôr či neskôr celá obrastie machom a lišajníkmi.Nič moc najmä ak máte blízko domu strom alebo les.
marleau
06.07.10,19:09
je to jedna z najlepších krytín,ak nie najlepšia
marleau
06.07.10,19:10
jedna z najlepších
220870
06.07.10,19:29
V sobotu sa prejdem po našej nádhernej ulici .Nachádza sa skoro na každom druhom dome pofotím.
Majky11
07.07.10,06:27
zdravim,
Som vo faze vyberu projektu. Mam uz konkretne predstavy o buducom dome a aj z coho ma byt postaveny. Na strechu by som chcel pouzit skridlu Mediterran Danubia. Kedze dom by mal mat sklon strechy 20 stupnov a v technickych udajoch o spominanej skridle sa pise, ze do sklonu 22 stupnov je potrebne pouzit podkladne debnenie a specialny druh folie.
Vedel by mi niekto vysvetlit, co to podkladne debnenie je? V pripade zvysenych financnych narokov, by som vyber skridli pravdepodobne prehodnotil.


A čo tak zmeniť sklon strechy ? Veď ak použije tesár trochu dlhšie krokvy, tak 2°-ňové zväčšenie je na svete. A to možno postačí pridať na krokvách 2,3 desatiny metra...


Samozrejme v závislosti na type a veľkosti strechy. Aj keď predpokladám, že sa jedná o bungalov a možno teda stanovú stechu ak hovoríme o sklone 20°.

Ale ako hovorím, je to jedno o aký druh strechy sa jedná, proste stačí predĺžiť krokvy, resp. použiť o pár desatín metra dlhšie.
pivko
07.07.10,08:15
:mee:
A čo tak zmeniť sklon strechy ? Veď ak použije tesár trochu dlhšie krokvy, tak 2°-ňové zväčšenie je na svete. A to možno postačí pridať na krokvách 2,3 desatiny metra...


Samozrejme v závislosti na type a veľkosti strechy. Aj keď predpokladám, že sa jedná o bungalov a možno teda stanovú stechu ak hovoríme o sklone 20°.

Ale ako hovorím, je to jedno o aký druh strechy sa jedná, proste stačí predĺžiť krokvy, resp. použiť o pár desatín metra dlhšie.
Majky tak to si sa sekol, možeš predĺžiť krokvy hoci aj po zem a uhol zostane stále rovnaký
Majky11
07.07.10,08:43
:mee:
Majky tak to si sa sekol, možeš predĺžiť krokvy hoci aj po zem a uhol zostane stále rovnaký

Naozaj ? :D

Tak potom som mal mať asi 5-ky z matiky...

Pivko, a čo takto predĺžiť ich opačným smerom ? ? ?

;)
pivko
07.07.10,08:49
Naozaj ? :D

Tak potom som mal mať asi 5-ky z matiky...

Pivko, a čo takto predĺžiť ich opačným smerom ? ? ?

;)
Tak asi si mal , lebo potom by si musel vymurovať aj vyššie múr na ktorom budú uložené stropné vaznice.
Majky11
07.07.10,08:55
A čo tak stanová strecha ?

Hm ?

:)

Btw. Čo má stredný múr spoločné z matikou ? Ja som písal, že ak predĺži krokvy automaticky dvihne uhol. Takže ten stredný múr tu nepleťme. To je už sekundárna záležitosť...

A hlavne sa tu nazačnime hádať :)
pivko
07.07.10,09:34
A čo tak stanová strecha ?

Hm ?

:)

Btw. Čo má stredný múr spoločné z matikou ? Ja som písal, že ak predĺži krokvy automaticky dvihne uhol. Takže ten stredný múr tu nepleťme. To je už sekundárna záležitosť...

A hlavne sa tu nazačnime hádať :)
Ako riešenie si napísal že stačí predĺžiť krokvy ale predĺžiť ich móže až keď vymuruje a zabetónuje vyšši múr pod vaznice/ alebo pomúrnice/
Tak že to nieje len tak že predĺži krokvy.
A už to nechajme tak.;)
alltracboy
07.07.10,10:20
uhol mozno zmenit len dvoma sposobmi:

zmensenie uhlu

a/ zdvyhnutim pomurnice pri zachovani povodnej vysky vrcholu strechy
b/ znizenim vysky vrcholu pri zachovani vysky pomurnice

zvacsenie uhlu

a/ znizenim pomurnice pri zachovani povodnej vysky vrcholu strechy
b/ zvysenim vysky vrcholu pri zachovani vysky pomurnice
Majky11
07.07.10,20:23
uhol mozno zmenit len dvoma sposobmi:

zmensenie uhlu

a/ zdvyhnutim pomurnice pri zachovani povodnej vysky vrcholu strechy
b/ znizenim vysky vrcholu pri zachovani vysky pomurnice

zvacsenie uhlu

a/ znizenim pomurnice pri zachovani povodnej vysky vrcholu strechy
b/ zvysenim vysky vrcholu pri zachovani vysky pomurnice


b je správne... :cool:

Presne o tom som písal. A teda zvýšením výšky vrcholu pri zachovaní výšky pomúrnice, z čoho vyplýva, že krokvy budú automaticky dlhšie. Samozrejme smerom k vrcholu. Presah od pomúrnice ostáva zachovaný.

To je celé...

Btw. Pri stanovej streche nieje potrebné riešiť ani spomínaný stredný múr. Jednoducho vrchol bude vyššie, teda uhol väčší a teda krokvy predĺžené.


;)