perta
26.10.05,13:38
Nevie niekto z Vás recept na lístkové cesto na šamróny?
Majka
26.10.05,11:44
mnam, tie zboznujem,na com sa to pecie? tie rurky?
perta
26.10.05,11:53
áno na tých rúrkach, ja ich robievam, len sa mi nepáči to cesto, ktoré robievam a chcela by som vyskúšať nejaký nový recept. Alebo poraďte na akej stránke by som to mohla nájsť, zatiaľ som našla len také recepty kde je surovina pivo alebo smotana a to nechcem. Pa
Majka
26.10.05,11:55
cesto sa navinie na rurky a po stojacky pecie?




áno na tých rúrkach, ja ich robievam, len sa mi nepáči to cesto, ktoré robievam a chcela by som vyskúšať nejaký nový recept. Alebo poraďte na akej stránke by som to mohla nájsť, zatiaľ som našla len také recepty kde je surovina pivo alebo smotana a to nechcem. Pa
janasv
26.10.05,12:24
Perta, vyskusaj kukuckinu a moju oblubenu stranku www.labuznik.com.
:p:p:p
Tweety
26.10.05,12:29
cesto sa navinie na rurky a po stojacky pecie?Jej to musí byť veľká piecka?:p :rolleyes:
Zuzka
27.10.05,08:46
Najprv si treba urobiť maslové cesto - 25 dkg masla, 15 dkg hladkej múky špeciál, dobre zmiešať.
Závinové cesto - 15 dkg hladkej múky špeciál, vlažná voda, trochu soli, lyžička octu a 1 celé vajce. Dobre vypracovať, aby cesto bolo hladké. Toto cesto vyvaľkáme na štvorec, do stredu položíme kocku maslového cesta. závinové cesto dobre spojíme a vyvaľkáme na obdĺžnik. Preložíme a 3x opakujeme.
Nakoniec cesto vyvaľkáme a pokrájame na pásy a natáčame na trubičky. Z cesta sa dajú robiť rôzne plnené saladké koláčiky alebo slané paličky. :)

Lístkové cesto sa dá urobiť aj zo sádla. Tu je druhý recept:
25 dkg hladkej múky špeciál, 30 dkg zomletého sádla - spolu zmiesiť.
25 dkg hladkej múky špeciál, 1 vajce, štipku soli, 1 lyžica octu, trocha vlažnej vody - vypracujeme vláčne cesto. Postup je taký istý ako pri lístkovom ceste.
JaroslavKadle
27.10.05,09:25
Akú hrúbku má mať to cesto po poslednom vyvalkaní, keď ho potom budem točiť na tie rúrky?
Zuzka
28.10.05,06:22
... asi 3-4 mm, pásy široké asi 2 cm a dlhé 20 - 25 cm a špirálovite natočiť na plechové rúrky
beatap
28.10.05,06:44
Najprv si treba urobiť maslové cesto - 25 dkg masla, 15 dkg hladkej múky špeciál, dobre zmiešať.
Závinové cesto - 15 dkg hladkej múky špeciál, vlažná voda, trochu soli, lyžička octu a 1 celé vajce. Dobre vypracovať, aby cesto bolo hladké. Toto cesto vyvaľkáme na štvorec, do stredu položíme kocku maslového cesta. závinové cesto dobre spojíme a vyvaľkáme na obdĺžnik. Preložíme a 3x opakujeme.
Nakoniec cesto vyvaľkáme a pokrájame na pásy a natáčame na trubičky. Z cesta sa dajú robiť rôzne plnené saladké koláčiky alebo slané paličky. :)

Lístkové cesto sa dá urobiť aj zo sádla. Tu je druhý recept:
25 dkg hladkej múky špeciál, 30 dkg zomletého sádla - spolu zmiesiť.
25 dkg hladkej múky špeciál, 1 vajce, štipku soli, 1 lyžica octu, trocha vlažnej vody - vypracujeme vláčne cesto. Postup je taký istý ako pri lístkovom ceste.

koľko kúskov približne z tej dávky vyjde?
Majka
28.10.05,06:50
zienky,jednoduchsi receptik na tie samrole nemate? na tento recept si netrufam...
beatap
28.10.05,06:50
a ešte jedna vec ma napadla, plnku tam akú dávate?
Zuzka
28.10.05,07:01
Majka, najjednoduchší recept je, kúpiť hotové lístkové cesto :)

Beatap, no to si netrúfnem povedať, pretože som to dávno nerobila. Trubičky sa môžu plniť nad parou vyšľahanými bielkami, alebo šľahačkou ale iba toľko koľko sa zje na "posedenie".
Taktiež sa môže cesto pokrájať na štvorce a plniť lekvárom, najlepšie slivkovým a preložiť buď na obdĺžnik alebo trojuholník ale aj inými plnkami, tvarohvou, makovou, orechovou.
perta
28.10.05,08:10
Ja mám takýto recept tukové cesto:300g palmarínu a 300 g hladkej múky,
Závinové cesto:300 g hladkej múky, 3 žĺtka, ocot asi lyžička, soľ, vlažné mlieko podľa potreby. Včera som si ho zamiesila a dnes ho budem piecť. Natáčam to na trubičky ale nepečem ich na stojáka.
Plnka: 4 bielka a 240 g cukru. Najprv treba vyšlahať bielka. Predtým ako začneme šlahať treba si pridať do bielkov vodu. Potom keď máme bielkA VYšLAHANé treba pridať cukor trocha vymiešať a šlahať nad parou. Mňam už sa na ne teším, keď ich budem papkať.PA
maturantka
09.11.05,15:25
Perta, ako to myslíš s tou vodou do bielkov?
Inge
10.11.05,00:04
Prečítala som si príspevky a myslím, že hľadáš rýchly recept na plnené trubičky. Cesto síce nie je lístkové, ale zato je to overený recept a chutí to rovnako dobre.

Prísady na 30 kusov:300g hladkej múky
250g rastlinného masla
6 PL zakysanky
2 žĺtky
soľ
Plnka:3 bielka
180g práškového cukru
Príprava: Z prísad spracujeme večer cesto, ktoré zabalíme do celofánu a necháme celú noc odležať.
Cesto vyvaľkáme na pomúčenej doske do obdĺžnika na hrúbku asi 5mm a nakrájame pásy dlhé asi 20 cm a široké 2cm.
Pásy navynieme na plechové rúrky,potrieme vajcom a pečieme pri 170 C asi 20 min.Po vychladnutí ich naplníme zmesou bielkou a cukru vymiešanou nad parou.
Odporúčam vyskúšať!!!
janasv
10.11.05,08:59
Perta, ako to myslíš s tou vodou do bielkov?
Ked nadstavujes bielka /chces ich mat viac a lahsie - napr. do piskoty, torty/, mozes pridat v pomere 1 bielko a 1 polievkova lyzica studenej vody a slahas. Mozes nadstavovat aj zltka, ale tam pridavas teplu vodu /nie vriacu/, tiez v pomere 1 zltko a 1 polievkova lyzica teplej vody. Napr. v piskotovej babovke sa pridava aj vlazna voda do cesta - neviem aky mas recept.
perta
23.11.05,11:04
Prečo vodu do bielok? Aby bolo toho viac má to väčší objem a potom Ti to víde na viacej šamrónov.
smajlik
23.11.05,12:36
Waw!!!! Tak si to tu citam a diky za dobry tip na receptovu stranku labuznik.sk:-)
maturantka
23.11.05,16:19
Janasy, už ďakujem, vopred posielam bod... O nadstavovaní cesta som zatiaľ len počúvala, že aké je dobré, ale až tvoj podrobný návod ma inšpiroval.
janasv
24.11.05,09:25
Maturantka DAKUJEM, milo si ma prekvapila. Pekny den.:p