moniga82
22.06.10,06:36
Ahojte,

vybrali sme si RD DIAMANT 78/96 s garazou od firmy ERLIS.Velmi sa nam paci dispozicne aj zovnajskom, ale nakolko stavba RD je investicia do buducna, chcela by som sa opytat, ze ak sa niekto rozhodol pre tento typ domu o niejake vychytavky, upozornenia, popripade fotky, pre lepsiu realnu predstavu.Dakujem :)
peto7964
22.06.10,18:20
Ahoj, tento dom sme začali stavať minulý rok v lete, oproti projektu sme urobili pár zmien:
- vstupná chodba sa predelila zasúvacími dverami, dvere do kúpelne a izby sme dali až za tieto dvere. Pomúrnica sa zdvihla ešte o jeden šiar pretože 75cm sa nám kvôli "podlahovke" zdalo málo. Balkóny sme nerobili, dali sa len väčšie okná, ktoré kvôli "koníkom" zo striešky vychádzajú cca 1,1m od výšky podlahy. Nárožie sa tiež nerobilo podľa projektu, pretože podšalovať celú chalupu po obvode by bolo náročne a tepelné mosty veľké.
Dom sme robili bez garáže, ale celí sa podpivničil.:)
moniga82
23.06.10,04:26
Ahoj dakujem ti velmi pekne...strasne si nam pomohol. Tesime sa s fotiek.Vyhadzam z tvojho pisania, ze si spokojny s vyberom.Tak nech vam domcek dobre sluzi.Ak by si mal mozno neskor niejake postrehy tak budem rada ak napises.
deniska26
12.11.10,20:32
Ahojte,
tiez sme si postavili tento rodinny dom, uz byvame, budem vdacna za dalsie foto, ako postupujete, prip. tiez byvate.
Ferdosondo
13.11.10,05:38
Ahojte,
tiez sme si postavili tento rodinny dom, uz byvame, budem vdacna za dalsie foto, ako postupujete, prip. tiez byvate.
Deniska my už rok bývame v tomto dome. Pozerám, že ste urobili zmeny, hlavne čo sa týka okien a terasových dverí. To trojuholníkové okno na povalu bol dobrý nápad, asi si ho vypílim aj ja, lebo tam mám tmu:). V špajzi sme okno zmenšili na polovicu, je zbytočne veľké. Zaujalo ma však, že na jednej strane k balkónu máte namiesto dverí okná. Ako budete chodiť na balkón?
Terasové dvere stačia aj jedny, nám to trochu komplikovalo zariadenie obývačky, hlavne umiestnenie TV a sedačky. Najlepšie by bolo jeden otvor zamurovať.
deniska26
13.11.10,20:25
Ahoj Ferdosondo :-),
Nieee, na terasu chodime v pohode, vzadu, kde je obyvacka, sme jedny terasove dvere zrusili a dali len okno, druhe dvere ostali. Vzadu na poschodi su z izieb balkonove dvere, do spalnr sme dali stresne okno este, nepamatam si, ci bolo aj v planoch. Vpredu, kde je balkon, tam je to tusim podla planu, kupelna s oknom a izba s balkonovymi dverami. Ano, to trojuholnikove okienko je fajn, mame ho z oboch stran + sme na povalu zaviedli aj elektriku. My sme povodnu spajzu presunuli pod schody, tam kde mal byt sprchovy, takze tam, kde mala byt komora, mame velku kupelnu so sprchovacim kutom a toaletou. V hornej kupelni je zas vana. :-)
Hodis nejake foto, ako to mate vnutri? Celkom ma to zaujima :-)
moniga82
03.02.11,10:01
Ahoj,

chcem sa opytat kolko ta vysla hruba stavba?My chceme zacat na jar budeme to mat bez pivnice ale s garazou.Dakujem
Ferdosondo
04.02.11,06:39
Ahoj,

chcem sa opytat kolko ta vysla hruba stavba?My chceme zacat na jar budeme to mat bez pivnice ale s garazou.Dakujem
Mňa 20 000 Eur svojpomocou. S firmou rátaj cca 35-40 000.
moniga82
22.03.11,06:28
Ahoj Deniska mozes pridat este zopar fotiek?Alebo zaslat mi na meil?moniga82@gmail.com
Dik mon
moniga82
01.09.12,17:28
Dnes nam zacali robit krov, a vobec nam to nevychadza ako v projekte.Kde podhlad je pekne zalicovany s koncou strechy a aj balkonom.Nam vychadza podhlad asi 25 cm siroky.Vie nam niekto poradit kde sme urobili chybu?chceli sme to ako je to na prvej fotografii a vychadza nam to ako na druhej.http://www.erlis.sk/projekt/diamant-78_96/