gabika.mato
22.06.10,16:05
Ahojte. Ideme prerábať svojpomocne starý kamenný dom. Chcela by som vedieť s čim a ako zaizolovať okná,strop a podlahu? Treba ho aj zatepliť ak sa toto všetko zaizoluje? Ďakujem za rady
220870
22.06.10,17:03
Okná sa dajú izolovať fóliami a vonkajšími žaluziami.Strop sklennou vatou v kombinácii s sadrokartonom,je dobré zatepliť aj steny .Podlahu podlahovým polystyrénom alebo sklennou vatou.Predtým treba dať hydroizoláciu.
lubko6394
24.06.10,05:51
Ahojte. Ideme prerábať svojpomocne starý kamenný dom. Chcela by som vedieť s čim a ako zaizolovať okná,strop a podlahu? Treba ho aj zatepliť ak sa toto všetko zaizoluje? Ďakujem za rady

Ono záleží čo všetko chceš rekonštruovať. Ja som to robil komplet, takže najskor som nechal vyburať po segmentoch časti stien, aby som mohol vložiť vodorovnú izoláciu fatrafol, potom som po celej ploche položil znovu fóliu a spojil ju s obvodom, takže teraz bývam na plastovej vani. Pivnicu nemám, ale vysoko je spodná voda. Na izoláciu som dal 100mm polystyrén a naň 10 cm betón s karirohožami, na ne samonivelák a podlahu. Strop som obúchal, laty vytrhal a medzi trámy dal vatu a nahodil sádrokartón. Okná nové-plastové. Zateplenie z vonku styrconom, aby som odvetral aj tú časť pod fóliou.