Lucyfer
23.06.10,22:51
Dobry den, prosim o radu. Po rekonstrukcii v starom dome nam ostala "kachlova pec". Ma jednu chybu, ze nie je oblozena klasickymi kachlovymi keramickymi obkladackami, ale storocnym obycajnym obkladom aky mal asi kazdy v kupelni. Je nam ju luto ju zburat, rozmyslali sme aspon oblozit obycajnymi obkladackami nech sa zanecha jej tvar,(pritom musim podotknut, ze za normalnych okolnosti aky je na nej obklad kuri a ide ako nic)
Ako ju ako tak zachranit??? Existuje vobec nejaky sposob? Rozmyslali sme , ked doteraz vydrzala s klasickymi obkladackami, ci sa to neda nahradit nejakymi podobnymi ale novsimi.. a ked sa v nej pripadne zakuri, ci nepopadaju dole? prosim o nazor odbornikov.. velka vdaka
arizona
24.06.10,04:58
terezka12
06.03.11,09:03
dobry den,
kachlova pec sa vola preto kachlova lebo je postavena z kachlic a nie je postavena z tehal a potom oblozena obkladackami.ak uz bola oblozena napr. nejakymi obkladackami ktore boli prilepene lepidlom tu uz niet pomoci a myslim ze najjednoduchsie bude ju zburat ak s nou chcte nieco robit.kachlice sa lepia na hlinu a preto je kachlova pec rozoberatelna.
Oliwa
16.09.11,12:24
Máte skúsenosť s nedávno /pred niekoľkými rokmi/ postavenou kachľovou pecou /keramická, porcelánová/ moderného, resp. nadčasového typu? Chceli sme pôvodne krb, rozhodujeme sa pre pec /kvôli jej vlastnostiam/. Hľadáme doporučenie na kachliara /peciara na Slovensku/. Webovú stránku cechu kachliarov mi prosím neodporúčajte, viem, čo na jej je, zaujímajú ma osobné skúsenosti a aspoň orientačné cenové relácie, resp. čo by ste dnes urobili inak, keby ste tú pec stavali... Jeden peciar u nás už bol, no špecializuje sa na tirolské pece a materiály, a vyzerá to tak, že aj ceny. Boli sme si pozrieť jeho práce, no pre porovnanie hľadáme ďalej... Ďakujem za odpovede, dosť to súri.
Economic
16.09.11,12:28
Máte skúsenosť s nedávno /pred niekoľkými rokmi/ postavenou kachľovou pecou /keramická, porcelánová/ moderného, resp. nadčasového typu? Chceli sme pôvodne krb, rozhodujeme sa pre pec /kvôli jej vlastnostiam/. Hľadáme doporučenie na kachliara /peciara na Slovensku/. Webovú stránku mi prosím neodporúčajte, viem, čo na jej je, zaujímajú ma osobné skúsenosti a aspoň orientačné cenové relácie, resp. čo by ste dnes urobili inak, keby ste tú pec stavali... Ďakujem. Jeden peciar u nás už bol, no špecializuje sa na tirolské pece a materiály, a vyzerá to tak, že aj ceny...


http://vadisbb.sk/