faklmen
24.06.10,13:18
Ahojte poradaci, planujem urobit doma prechod (dvere) z kuchyne do obyvacky cez panel (je to nosna stena). Viete mi poradit ako mam postupovat?
Budem potrebovat pravdepodobne posudok statika. Kde sa to vybavuje?
A pokial mate skusenosti, kolko taka praca stoji cez firmu, lebo sam si na to netrufam. Dik.
ciners
24.06.10,17:53
Zasah do nosnej konstrukcie treba dat na stavebny urad a ohlasit vsetkym obyvatelom domu, to uz lepsie popise Cimom, je v tychto pravnych veciach manik. Z pohladu statiky treba posudok, treba zakreslit povodny stav, upraveny stav, staticke zabezpecenie otvoru. Vybavuje sa to tak, ze zavolate statikovi, poviete mu, co potrebujete a opytate sa, co to bude stat. To, ze vypracuje posudok a zabezpecenie otvoru, este neznamena, ze vam to povolia. K tomu sa este budu vyjadrovat urady a vlastnici bytov vo vasej bytovke. Co sa tyka statikov, tak to normalne vygooglite, zadate nieco typu: hladam statika v okoli......nejakeho mesta napriklad. Vyrezanie metra stvorcoveho panela stoji cca 200eur, ako kde a u koho. Je to drahsie ako ten posudok, aby som vas potesil. V cene by mala byt aj likvidacia odpadu. Likvidacia a mnozstvo odpadu sa tiez v posudku popisuje. V posudku sa pise otvor vyrezat odbornou firmou, takze sam to budete tazko robit.
val007
24.06.10,18:46
My sme mal byť v osobnom vlastníctve, ale správa bola z bytového družstva. Všetky takéto úpravy sme nahlasovali tam. Najprv sme zašli na bytové, dali nám nejaké tlačivo, ktoré sme vypísali, prípadne dali popodpisovať susedom, tiež nám povedali, že potrebujeme statický posudok, a aj odporučili statika (zrejme si spolu vytvorili nejakú spoluprácu). Pre nás to ale bolo výhodné, lebo statikovi som len zavolala, on už mal plány hádam všetkých činžákov na okolí, tak mi to vypracoval a povedal kedy si to mám vyzdvihnúť a koľko doniesť peňazí. No a potom s tým už len na bytové, prípadne nám dali nejakú lehotu, kedy sa vyjadria a bolo.
Naši majú byt v dome s vlastnou správou, tak oni si takého veci vybavujú cez predsedu ich správy bytov.
Nič komplikované, len behania veľa. Potom ti z bytového alebo od správcu príde vyrozumenie, že musíš vylepiť na vchod papier a musíš dať správcovi vedieť, že si práce ukončil.
ski555
24.06.10,18:48
ako píše ciners aj firmu si treba pohľadať v okolí cez google,ceny budú určite zaujímavo rozdielne,pretože známy mal ponuku 1200 Eur od firmy,ktorá by to ručne robila bez posudku,konečnej úpravy,len vysekať a odviezť odpad.Konečná cena bola 2000 Eur,čo je neskutočné,jednalo sa o dva otvory na dvere.Nakoniec špecializovaná firma dala ponuku 1000 Eur na komplet všetko a skončila dohodou na 700 Eur.
val007
24.06.10,18:52
No tak za tých 2000 EUR by som si to možno aj rozmyslela....:-)
faklmen
25.06.10,08:43
Mame vlastneho spravcu, tak by som sa spytal tam. Dufam ze to susedia podpisu, lebo sme byt kupili pred par dnami a este tam nebyvame a ani tam nikoho nepozname.
No a 2000 eur by som urcite za to nedal. Niektore firmy su skutocny zlodeji :)
Laco-monter
25.06.10,08:49
Otvor treba vyznačiť a obvrtať dookola vo vzdialeností cca 120-150 mm diera od diery.
Prevrtať takto aj priečne cez panel/radom dier/ tam kde bude otvor a zbíjačkou postupne vybúrať.

A je to !
day
26.06.10,14:49
350€ aj s posudkom, bez DPH, ked si z NR, pripadne okolia inzerat je v Pardone
sito
26.06.10,15:38
Ahojte poradaci, planujem urobit doma prechod (dvere) z kuchyne do obyvacky cez panel (je to nosna stena). Viete mi poradit ako mam postupovat?
Budem potrebovat pravdepodobne posudok statika. Kde sa to vybavuje?
A pokial mate skusenosti, kolko taka praca stoji cez firmu, lebo sam si na to netrufam. Dik.

Ja som bol na stavebnom úrade sa informovať. Povedali, treba posudok, súhlas statika. Doporučili mi s ktorým úrad spolupracuje, no mohol som si nájsť aj svojho. V roku 2005, 1 900 Sk.

Len rezanie, nie šramovanie!!! Uvedené v posudku statika. Vyrezanie, cez firmu 7 000 Sk.

Léta, letí jako cvoci a ja... Dnes neviem.
ciners
27.06.10,08:12
To vysramovanie je vtip? Laci chcel by som mat tvoju zodpovednost za svoju pracu :D
faklmen
29.06.10,06:11
Sramovat urcite nie, pocitam z rezanim. Som z TN tak pozriem nejake inzeraty. Inak cena 350,- s posudkom by sa mi pacila, to by som nevahal.
faklmen
21.07.10,14:11
Tak, staticky posudok som zohnal za 50€, a firmu som nasiel za 300€ (vyrezanie + odvoz vyrezaneho panelu). Ideme do toho.