dasoft
25.06.10,17:33
Ahojte, máte niekto s takýmto lepidlom skúsenosti? Nanášate lepidlo i iným spôsom ako valcom na to určeným (snažím sa ušetriť, kde sa dá a 500 eur sa mi zdá dosť vyhodiť...). Dnes sme sa pokúšali murovať, lepidlo sme nanášali klasicky maliarskym valcom ako pri murovaní suterénu, lenže, tam sme nemali celoplošné lepidlo. Nepodarilo sa nám vytvoriť takú vrstvu,aby pokrývalo tehlu celoplošne.... Ak ste niekto murovali na takéto lepidlo, poraďte mi ako treba postupovať...
Laco-monter
25.06.10,15:44
Ja by som nechal lepidlo, lepidlom a namiešal by som normalnej malty a muroval klasicky.

Samozrejme na YPOR ,či YTONG je najlepšie lepidlo ,

no na tehlu by som v každom prípade použil maltu.

Už len s toho dovodu , že hrubkou maltového ložka ľahko vykompenzujem nerovnosti podkladu /základ, deka/

A aj s toho dovodu,že tehla vstrebe do seba vlhkosť z malty a takto malta ostane na tehle ktorá je dierastá,kdežto lepidlo je riedké a popadá do škár v tehle.
vladoziak
25.06.10,16:12
Ja by som nechal lepidlo, lepidlom a namiešal by som normalnej malty a muroval klasicky.

Samozrejme na YPOR ,či YTONG je najlepšie lepidlo ,

no na tehlu by som v každom prípade použil maltu.

Už len s toho dovodu , že hrubkou maltového ložka ľahko vykompenzujem nerovnosti podkladu /základ, deka/

A aj s toho dovodu,že tehla vstrebe do seba vlhkosť z malty a takto malta ostane na tehle ktorá je dierastá,kdežto lepidlo je riedké a popadá do škár v tehle.

Ja osobne som lepil heluz na celoplosne lepidlo a nerobil som si starosti ci je cela plocha pokryta lepidlom,naniesol som ho dostatocne mnozstvo tak aby si tehly od seba na druhy den len tak lahko neoddelil,musis vyvinut riadnu silu aby sa ti to podarilo,rovinnost podkladu zabezpeci zakladacia malta pri tejto cinnosti ti pomozu priamo z heluzu,mne asistoval clovek so vsetkym potrebnym vybavenim po cely cas kym nebolo maltove lozko hotove po celom obvode a vnutornymi nośnymi prieckami a rovinnost murovania je daleko presnejsia ako pri klasickej malte,tento sposob som volil preto lebo to robim svojpomocne,keby to mali robit murari tak robia na klasicku maltu ni na brusene tehly,Co sa tyka valca tak z obycajneho maliarskeho valca som stihol chlpy a robil s takym oholenym:D
220870
25.06.10,16:49
Tak ako píše vladoziak najlacnejší maliarsky valec za1,5 €.