emental
30.06.10,10:31
Vysekal som staru hrubu dlazbu aj s tym cementom na ktorom bola nalepena a zostalo mi pod urovnou, kde ma byt nova podlaha cca 5 cm. Kedze plavajuca podlaha ma nejakych 7-8mm, plus podlozka 3-5mm, tak mi zostava nejakych 4cm co este potrebujem vyplnit.
Robit tam poter sa mi nechce - vela materialu, neviem cim by som to v byte miesal a kto by to tam vsetko vynosil (nemame vytah).
Existuje nejake ine riesenie? Pozeral som, ze existuju tie dosly z mineralnej vlny alebo nejake tvrdene polystyreny, len tam sa uvadza, ze na to ma prist este poter alebo nejaka velkoformatova roznasacia doska.

Poradi mi niekto ako to co najrychlejsie a najjednoduchsie vyriesit?
ciners
30.06.10,08:52
Cetris vyraba take drevocementove dosky pre suche lahke plavajuce podlahy. Na ne mozete ukladat tu vasu naslapnu vrstvu, ktora ani zdaleka nie je plavajuca podlaha, to len obchodnici zavadzaju. Podlaha je cela skladba a plavajuca je zato, ze plava na zvukovej izolacii. Toto,co vam predavaju je len finalna krytina naslapna vrstva.
emental
30.06.10,09:16
A staci ten cetris 8mm a len tak to polozit na tu izolaciu nobasil alebo isover bez akejkolvek fixacie?
ciners
30.06.10,09:27
do tych 4cm este chcete davat nobasil?
ciners
30.06.10,09:31
Myslel som to tak, ze date dosky Cetris alebo cosi obdobne 40mm a na to tu plavajucu krytinu.
emental
30.06.10,10:25
No ved napriklad nobasil 2cm, cetris 1cm + 1-1.5cm laminatova podlaha s izolacnou podlozkou. Myslim, ze ten nobasil by sa tam hodil uz len kvoli odhlucneniu.
ciners
30.06.10,12:50
No ved napriklad nobasil 2cm, cetris 1cm + 1-1.5cm laminatova podlaha s izolacnou podlozkou. Myslim, ze ten nobasil by sa tam hodil uz len kvoli odhlucneniu.

Na stranke Cetrisu si kuknite presne tie vyrobky. Zda sa mi, ze su tam aj zvukovoizolacne dosky, aby ste nemuseli platit za nobasil a este aj tie dosky na to.
1cm dosky su malo, treba aspon 2+2cm, aby ste necitili pruzenie.
emental
30.06.10,18:48
Asi by som tam dal predsa len betonovy poter. Len ma zaujima preco sa vsade udavba minimalna hrubka poteru okolo 5 cm. Co ked ho dam len v hrubke napr. 3cm ?
TomasHC
30.06.10,19:08
Asi by som tam dal predsa len betonovy poter. Len ma zaujima preco sa vsade udavba minimalna hrubka poteru okolo 5 cm. Co ked ho dam len v hrubke napr. 3cm ?

Odpoved sice netusim, ale viem, ze anhydritovy poter moze byt aj tensi ;)
pivko
30.06.10,19:22
Vysekal som staru hrubu dlazbu aj s tym cementom na ktorom bola nalepena a zostalo mi pod urovnou, kde ma byt nova podlaha cca 5 cm. Kedze plavajuca podlaha ma nejakych 7-8mm, plus podlozka 3-5mm, tak mi zostava nejakych 4cm co este potrebujem vyplnit.
Robit tam poter sa mi nechce - vela materialu, neviem cim by som to v byte miesal a kto by to tam vsetko vynosil (nemame vytah).
Existuje nejake ine riesenie? Pozeral som, ze existuju tie dosly z mineralnej vlny alebo nejake tvrdene polystyreny, len tam sa uvadza, ze na to ma prist este poter alebo nejaka velkoformatova roznasacia doska.

Poradi mi niekto ako to co najrychlejsie a najjednoduchsie vyriesit?
Na všetko čo nebudé tekuté:Dči to bude XPS ,alebo nejaké dosky a hocičo bude musieť byť dokonale rovná aj tá vrstva ,ktorú máš teraz vysekanú.A to asi nieje:mee: Tak že podľa mňa budeš musieť použiť nejaký liaty poter.
zalobaba
30.06.10,20:13
Vysekal som staru hrubu dlazbu aj s tym cementom na ktorom bola nalepena a zostalo mi pod urovnou, kde ma byt nova podlaha cca 5 cm. Kedze plavajuca podlaha ma nejakych 7-8mm, plus podlozka 3-5mm, tak mi zostava nejakych 4cm co este potrebujem vyplnit.
Robit tam poter sa mi nechce - vela materialu, neviem cim by som to v byte miesal a kto by to tam vsetko vynosil (nemame vytah).
Existuje nejake ine riesenie? Pozeral som, ze existuju tie dosly z mineralnej vlny alebo nejake tvrdene polystyreny, len tam sa uvadza, ze na to ma prist este poter alebo nejaka velkoformatova roznasacia doska.

Poradi mi niekto ako to co najrychlejsie a najjednoduchsie vyriesit?

Thermofloc ---- OSB doska ----- podlahová krytina

čistá, rýchla, suchá cesta

link na Thermofloc:
http://www.thermofloc.cz/index.htm
emental
01.07.10,05:59
Ale ten thermofloc je zase prilis hruby: Hrúbka izolácie = 30 – 80 mm. To uz aj pri hrubke izolacie 30mm by som bol spolu s OSB doskou cez 40mm ak nehovorim aj malo (neviem akej hrubky je osb doska) a to je moc. Keby tam mam viac miesta, tak isto riesim taketo nieco. Ale asi mi nezostane nic ine nez nejaky poter natiahnut.