Majky11
01.07.10,20:27
Ahojte...

Vie tu niekto vypočítať koľko čoho treba na strechu ?

Chcel by som dať Tondach. To koľko základných dielov krytiny - škridiel, to by som zvládol podľa m2, ale tie ostatné veci, ako nejaké okrajové hrebenáče a úžľabia atď. Nechcem to domrviť.

Tak ak to niekto vie, a má chuť pomôcť, tak nech sa ozve. Dal by som nákres strechy.


Btw. Akú fóliu pod Tondach ? Nemusí byť najdrahšia ;)
radek666
01.07.10,18:32
Ahojte...

Vie tu niekto vypočítať koľko čoho treba na strechu ?

Chcel by som dať Tondach. To koľko základných dielov krytiny - škridiel, to by som zvládol podľa m2, ale tie ostatné veci, ako nejaké okrajové hrebenáče a úžľabia atď. Nechcem to domrviť.

Tak ak to niekto vie, a má chuť pomôcť, tak nech sa ozve. Dal by som nákres strechy.


Btw. Akú fóliu pod Tondach ? Nemusí byť najdrahšia ;)

Ked pošleš výkres strechy obchodákovi z tondachu tak oni ti to vypočítajú aj nacenia v ceníkových cenách. Potom zajdeš do stavebnin a dohodneš si zľavy na jednotlivé položky. Ak ti zostane nejaká krytina bez problémov by ti ich mali v stavebninách zobrať.

Radek
arizona
01.07.10,18:40
Tu ti urobia cenovú ponuku zdarma : http://www.tondach.sk/?kateg=72

Pozri aj tu :
http://www.porada.sk/t100992-pomooooc.html
Majky11
04.07.10,19:55
Btw. Akú fóliu pod Tondach ? Nemusí byť najdrahšia ;)


A vôbec... Ako je to z fóliou, musí ísť alebo nemusí ?

Vraj ak nebude zateplenie medzi krokvami, tak nemusí ísť vôbec.

Plánujem zateplenie naukladať na deku. Staviam bungalov a nechcem mať tzv. pôjd na ukladanie vecí. Jednoducho na deke bude poukladaná izolácia, teda nebudem ju viazať medzi krokvy.


Takže zhrnuté : Treba, alebo netreba v takomto prípade izoláciu a ak áno, akú ? Lebo aj druhov tej izolácie je " MILIÓN "

:confused:
pivko
05.07.10,04:34
Majky aj mne vypočítali Bramac a zvýšilo sa mi habadej , tak že najdoležitejšie je sa dohodnúť v stavebninách kde budeš kupovať /neni problém v Stavmat In na južnej Triede/ aby ti za všetko čo sa ti zvýši vrátili peniaze.A fólia podľa mňa musí byť/ mám skoro celý jeden balík folie Tyvek supro plus s páskou čo je asi najlepšia folia ak chceš dám dobrú cenu a zbytok ti vybavím za veeeeľmi dobru cenu.
220870
05.07.10,04:52
Za prvé.Fólia zabraňuje roseniu ,kondenzovaniu vodných pár na spodnej strane škridiel.Kondenz cez zimu zamŕza a tým znižuje životnosť škridly.Škridla je chránená proti poveternostným podmienkam lez z vrchnej strany.
Za druhé.Zabraňuje vnikaniu prachu na pôjd.Určite ste už boli na povale nejakého starého domu a viete si asi predstaviť koľko prachu tam bolo.
Čisto teoreticky , tam tú fóliu nemusíte dávať, do domu vám tiecť nebude.
Majky11
05.07.10,07:26
Dobre, takže treba fóliu. Ok. A teraz ešte nejaké odporučenie typu pre Tondach...

Hoďte typ pre Tondach, resp. typ ktorý by bol optimálny - kvalita/cena.

Vďaka
Majky11
05.07.10,20:16
Ok, tak hoďte niekto fóliu, ktorá bude spĺňať účel a nebude drahá.


Vďaka