paper
02.07.10,08:50
zdravim poradaci,

chcel by som vas poprosit o radu, co by som mal dat do podlahy do domu. momentalne mam dom ktory dokoncujem, je 40 cm nad zemou kvoli povodniam a uz som bol zaplaveny asi 15cm. rozmyslal som ze by som tam dal iba asi 5cm tvrdeny polystyren (kvoli tepelnej izolacii) a na to potom poter. je to uplna hlupost alebo to postacuje? .. na to asi potom dlazba.

Dakujem.
andiablo
02.07.10,07:27
Nenapísal si koľko máš miesta na podlahu a to je najdôležitejšie.
Tak skladba podlahy :
1. hydroizolácia,
2. fólia, ktorá zabráni styku hydroizolácie a izolačného materiálu (XPS, EPS)
3. samotný izolačný materiál
4. fólia - zabráni ti vzniku lievikov na potere,
5. poter požadovanej hrúbky min 7cm
6. vrchná skladba podlahy podľa uváženia
TomasHC
02.07.10,07:32
andiablo: min. 7 cm poter neplati pri anhydritovych ;)
ciners
02.07.10,08:26
7cm je vela, staci 4-5cm a kari siete fi4 150x150
Moj nazor, inak vsetko ok
paper
02.07.10,09:43
Nenapísal si koľko máš miesta na podlahu a to je najdôležitejšie.
Tak skladba podlahy :
1. hydroizolácia,
2. fólia, ktorá zabráni styku hydroizolácie a izolačného materiálu (XPS, EPS)
3. samotný izolačný materiál
4. fólia - zabráni ti vzniku lievikov na potere,
5. poter požadovanej hrúbky min 7cm
6. vrchná skladba podlahy podľa uváženia


Dakujem za odpoved. nie je to velka rozloha iba 40 m2, lebo dom je viacposchodovy. Mam este par podpotazok:

1.- aky druh hydroizolacie ? nieco konkretne? (ja som ju povodne nechcel davat z 2 dovodou, a) mam dom vyvyseny asi 40 cm nad zemou a predpokladam ze vlhkost sa tam nedostane, b) pokial by som bol zaplaveny opat tak hydroizolacia bude zabranovat pri vysusovani
1.- mozem davat hydroizolaciu priamo na zakladny beton, hoci nie je uplne rovny? v strede je asi rozdiel oproti krajom aj 3-4 cm
5.- poter 7cm? alebo staci 5cm ako spominali dalsi prispievatelia?
+ medzi 5 a 6 karirohoze? je potrebna nejaka konkretna hrubka ?

dakujem.
220870
02.07.10,16:30
Hydroizolácia aj keď máte dom posypaný 40 cm štrku je bezpodmienečne potrebná.Najpoužívanejší a asi aj najlacnejší je Hydrobit (IPA).Hydroizolácia (IPA)sa dáva priamo na podkladný betón ,predtým treba natrieť asfaltovým penetrákom napr.penetral alp.Ak máte tak krivý podkladný betón tak je dobré ho pred ukladaním tepelnej izolácie vyrovnať môže sa aj pieskom ale lepšie bude poterovým betónom.Vrchný poter ideálna hrúbka 50mm samozrejme karisieť.Stačí 5mm x 200 x 200.
val007
02.07.10,19:23
Ja by som sa len chcela spýtať k tomu, či tie fólie tam musia byť oboje. Prerábame podlahu v starom dome (zatiaľ len 1 izbu). Nám majstri spravili takúto skladbu - asi 10 cm štrku 16-32, potom fóliu, podkladový betón asi 8 cm aj s kari sieťou, potom pentrácia, Hydrobit, 8 cm podlahový polystyrén a na to poter asi 7 cm. Dookola máme 1 cm polystyrén asi ako dilatáciu. Nie sú tam tie fólie a kari siete sú naspodu, tak že či máme dať v ďalších miestnostiach nejaký iný postup?
paper
05.07.10,19:46
Hydroizolácia aj keď máte dom posypaný 40 cm štrku je bezpodmienečne potrebná.Najpoužívanejší a asi aj najlacnejší je Hydrobit (IPA).Hydroizolácia (IPA)sa dáva priamo na podkladný betón ,predtým treba natrieť asfaltovým penetrákom napr.penetral alp.Ak máte tak krivý podkladný betón tak je dobré ho pred ukladaním tepelnej izolácie vyrovnať môže sa aj pieskom ale lepšie bude poterovým betónom.Vrchný poter ideálna hrúbka 50mm samozrejme karisieť.Stačí 5mm x 200 x 200.

Dakujem za odpoved.
220870
05.07.10,19:51
Ja by som sa len chcela spýtať k tomu, či tie fólie tam musia byť oboje. Prerábame podlahu v starom dome (zatiaľ len 1 izbu). Nám majstri spravili takúto skladbu - asi 10 cm štrku 16-32, potom fóliu, podkladový betón asi 8 cm aj s kari sieťou, potom pentrácia, Hydrobit, 8 cm podlahový polystyrén a na to poter asi 7 cm. Dookola máme 1 cm polystyrén asi ako dilatáciu. Nie sú tam tie fólie a kari siete sú naspodu, tak že či máme dať v ďalších miestnostiach nejaký iný postup?
Skladba by mala byť odspodu.štrk,beton,penetracia,hydroizolacia napr.ipa,folia ,tepelná izolácia (polystyrén) ak sa použije vata tak tú foliu netreba.,folia ,kari sieť,betónový poter.
Majky11
06.07.10,20:31
Skladba by mala byť odspodu.štrk,beton,penetracia,hydroizolacia napr.ipa,folia ,tepelná izolácia (polystyrén) ak sa použije vata tak tú foliu netreba.,folia ,kari sieť,betónový poter.

Dá sa použiť aj iný materiál ako polystyrén - Styrodur ? O akú vatu sa jedná :confused:
ciners
06.07.10,20:41
Dá sa použiť aj iný materiál ako polystyrén - Styrodur ? O akú vatu sa jedná :confused:

Podlahova kameninova vlna Rockwool alebo Nobasil. Je to dosz drahe, tieto podlahove su tvrdene a zato aj drahsie.
Majky11
07.07.10,08:41
Podlahova kameninova vlna Rockwool alebo Nobasil. Je to dosz drahe, tieto podlahove su tvrdene a zato aj drahsie.

No teda riadne drahé.

Tak otázka :

Stačí použiť pod poter
Polystyrén EPS 100 S :confused:


A druhá otázka týkajúca sa toho oddelenie polystyrénu od "IPY", aká fólia tu je na mysli ?

Typ, druh, značka...

A obidve fólie také isté ? T.j. aj Tá, čo ide medzi Hydro a EPS/XPS a aj medzi EPS/XPS a poter ?
qwertin
08.07.10,13:00
My mame liaty cementovy poter na elektrickych podlahovych rohoziach, ale nemame karirohoze, tak teraz som v strese, ze je to zle urobene? :(
A poterar chcel dat len 3 cm, nakoniec najnizsie by mal byt 4,5 cm.
Majky11
09.07.10,09:05
Stačí použiť pod poter
Polystyrén EPS 100 S :confused:


A druhá otázka týkajúca sa toho oddelenie polystyrénu od "IPY", aká fólia tu je na mysli ?

Typ, druh, značka...

A obidve fólie také isté ? T.j. aj Tá, čo ide medzi Hydro a EPS/XPS a aj medzi EPS/XPS a poter ?

Nikto neodpovie ??? :mee:
Majky11
22.07.10,11:24
Tak aká je to fólia ??? , nech ju môžem zadovážiť...

Vďaka
andiablo
22.07.10,15:54
No fólia ide medzi hydroizoláciu a EPS/XPS a na EPS/XPS. Na vrchu je potrubie a potom poter. No keď prídeš do stavebním a povieš čo potrebuješ oni ti poradia presne. To je úplne obyčajná fólia takej modrej farby.