habib
03.07.10,13:44
Dobry den,pomožte mi zorientovat sa v poplatkoch tejto banky.Ja mam Slov. Sporitelnu ale matka ma VUB a zdá sa mi že platí zbytočne vela za poplatky, účet skoro vobec nevyužíva(bežný klient-2výbery kartou,jeden trvalí príkaz,ani výpis neposielajú).....neviem presnú cenu mesačného poplatku,ale je to niečo medzi 3-4€.
Na stránkach banky som si našiel cenník,ale fakt sa tam nevyznám.....konkrétne flexiúčet ,skoro pri každej cene je najaká podmienka....je možné získat nejaký výpis,alebo niečo podobné priamo na pobočke,prípadne si ho vyžiadat cez internet a nechat poslat na adresu,kde bude uvedené aký účet je otvorený,aké skužby zahrnuje a poplatky s tým spojené?THX
iriska
03.07.10,12:18
Myslím, že je na to nejaký zákon alebo smernica alebo niečo, že banky musia mesačne doručovať výpis z účtu.
Nepotvrdila náhodou, že chce výpis posielať elektronicky?
p.s. aj mne sa zdalo, že platím veľa, ale keď som pozerala iné banky, tak lepšieho výsledku som sa nedočkala
habib
03.07.10,12:47
Myslím, že je na to nejaký zákon alebo smernica alebo niečo, že banky musia mesačne doručovať výpis z účtu.
Nepotvrdila náhodou, že chce výpis posielať elektronicky?
p.s. aj mne sa zdalo, že platím veľa, ale keď som pozerala iné banky, tak lepšieho výsledku som sa nedočkala

.....ten výpis bol spomenutý len tak btw.,s tým problém nemám,aj ked je jasné že výpis by objasnil výšku poplatkov,ona ale asi nežiadala posielanie výpisu...
Prelistoval som teda ešte stránky VUB a našiel ,,postup,, ako si vyskladat vlastný Flexiučet ( http://www.flexiucet.sk/#uvod ) tam som si vybral 4xvyber z bankomatu,6x inkaso....skusil som kartu Maestro(ale ona kartu má) tak som zadal Ostatné-Poistenie platieb (to ma celkom zaujalo,mohol by niekto podat vysvetlenie,kto si to aktivoval,ako to funguje.....možno nejaké skryté poplatky,alebo iné chytáky)............no a cena za toto mi vyšla 2€ a rovno by som to mohol poslat ako požiadavok,to by bolo fajn,aj cena a nastavenie.Len teda neviem ako existujúci klient,tu kartu vynechat a takéto ,,nanovo,, aktivovanie služieb na existujúcom účte,či sa to dá,prípadne nejaké poplatky s tým spojené?Neskúšal to niekto takto cez net?Aby sa nemuselo chodit na pobočku..........THX
veronikasad
03.07.10,12:56
habib, neaktivuj to cez net, skús cez kontakt 0850123000 a žiadaj podrobné vysvetlenie jednotlivých položiek. Inak môžeš byť veľmi nepríjemne prekvapený. Osobnú návštevu pobočky som obmedzila na minimum, neustále otravavovanie s vyplňovaním dotazníkov ma už nebaví ...
habib
03.07.10,16:05
habib, neaktivuj to cez net, skús cez kontakt 0850123000 a žiadaj podrobné vysvetlenie jednotlivých položiek. Inak môžeš byť veľmi nepríjemne prekvapený. Osobnú návštevu pobočky som obmedzila na minimum, neustále otravavovanie s vyplňovaním dotazníkov ma už nebaví ...

........to by šlo,len to číslo teda je info linka zadara alebo sa to platí?Teda u banky,čo si na poplatkoch ročne príde na pár miliard v starej mene,by som čakal zadara ale radšej sa spýtam.:cool: ........
RSFredinka
03.07.10,16:20
habib tá linka je spoplatnená v rámci miestneho hovoru
ivka70
03.07.10,16:27
pri flexiucte si podla druhu uctu sama urcujes, co je v cene za vedenie uctu a co uz nie najidealnejsie je ist do banky a tam si prejst, co ma mama v tej zakladnej cene a pripadne to zmenit tak, aby neplatila nic navyse a mohla vyuzivat to, co vyuziva ....
Laco-monter
05.07.10,06:19
Polatky za bankový účet sú nastavené pušálne a je to poplatok za určitý balík služieb
/ trvalé príkazy , vklad, výber /
to že niekto účet nepoužíva , nie je dovodom aby mu banka viedla účet na svoje trovy.
V takom prípade sa doporučuje BÚ zrušiť.
Ice dive
05.07.10,07:32
Polatky za bankový účet sú nastavené pušálne a je to poplatok za určitý balík služieb
/ trvalé príkazy , vklad, výber /
to že niekto účet nepoužíva , nie je dovodom aby mu banka viedla účet na svoje trovy.
V takom prípade sa doporučuje BÚ zrušiť.
no to po tej banke nikto nechce... ono len ten poplatok za ten určitý balík služieb sa dá vo VUB vyskladať podľa potreby... napr. ja by som si život bez internetbankingu nevedel ani predstaviť... a zas naopak väčšina starších ľudí sa internetu bojí ako čert diabla... t.j. tým je platiť poplatok za IB úplne nanič...
Poznám dokonca starších ľudí, ktorý majú účet len na prijatie dôchodku, na druhý deň všetko vyberú a potom s každým šekom idú na poštu... pre väčšinu pracujúcich oštara a starosť navyše pre väčšinu dôchodcov dôvod ísť von a dostať sa medzi ľudí...(načo takýmto ľuďom potom internet banking, zasielanie SMS o stave účtu, povolený debet a pod, keď to nikdy nevyužijú zbytočne za to platiť...)
Preto treba navštíviť pobočku a zriadiť si len tie služby ktoré človek potrebuje...

A zas na druhej strane aké trovy môže mať banka s tým, že vedie účet??? akurát vystavenie a zaslanie výpisu z účtu.. čo sú minimálne trovy nakoľko tlač jednej A4 je halierová položka a zaslanie listu tiež nie je závratná suma, nakoľko banky majú iné ceny poštových služieb ako bežný smrteľník z dôvodu pravidelnosti zasielaných objemov... ostatné náklady sú pre banku čo sa vedenia účtu týka fixné.. plat pracovníčky na prepážke, vývoj softwaru a pod budú +/- rovnaké položky či banka spravuje 100 alebo 1000 účtov... (samozrejme pri neporovnateľnom náraste klientov zrastú aj tieto náklady, nakoľko bude treba zložitejšie softy a viac pracovníkov...)
habib
05.07.10,08:27
Polatky za bankový účet sú nastavené pušálne a je to poplatok za určitý balík služieb
/ trvalé príkazy , vklad, výber /
to že niekto účet nepoužíva , nie je dovodom aby mu banka viedla účet na svoje trovy.
V takom prípade sa doporučuje BÚ zrušiť.

.........no ja samozrejme nežiadam aby bol účet vedený zadarmo,mne sa len proste zdá že tam platí za niečo čo nepotrebuje a bohužial personál banky nepracuje pre klienta ale naopak,prípad ked matka chcela len zistil jednu platbu,ktorá jej na učet mala nabehnut,len proste potrebovala vediet kolko to bolo a ,,milá,, slečna na pobočke ju ,,vybavila,, tak že jej za mesiac poslala ,,špecial,, vypis a nechala si za to zacvakat 200,- v starej mene......proste vec sa dá urobit tak,alebo tak.......no a ludia v banke ked vidia že sa človek neorietuje tak vyberú tu možnost číslo 2.
Tak som študoval cenník VUB a už mu rozumiem,len teraz ešte zistit prečo platí 3,5€ ak využíva jen 2produkty zo základnej ponuky...t.j vyber z bankomatu a inkaso....plus samozrejme má vydanú debet. kartu.
Brčo
05.07.10,09:23
Este dlho potrva,ked sa priblizime k europskym bankam....V UK(HSBC bank) je vedenie uctu,prevody,platobna karta,trvale prikazy,vypisy-skratka vsetko zadarmo,bez poplatku....V tatrabanke platim 5 EUR mesacne:(
Ice dive
05.07.10,09:31
.........no ja samozrejme nežiadam aby bol účet vedený zadarmo,mne sa len proste zdá že tam platí za niečo čo nepotrebuje a bohužial personál banky nepracuje pre klienta ale naopak,prípad ked matka chcela len zistil jednu platbu,ktorá jej na učet mala nabehnut,len proste potrebovala vediet kolko to bolo a ,,milá,, slečna na pobočke ju ,,vybavila,, tak že jej za mesiac poslala ,,špecial,, vypis a nechala si za to zacvakat 200,- v starej mene......proste vec sa dá urobit tak,alebo tak.......no a ludia v banke ked vidia že sa človek neorietuje tak vyberú tu možnost číslo 2.
Tak som študoval cenník VUB a už mu rozumiem,len teraz ešte zistit prečo platí 3,5€ ak využíva jen 2produkty zo základnej ponuky...t.j vyber z bankomatu a inkaso....plus samozrejme má vydanú debet. kartu.
záleží od toho ako dlho je klientkou... možno nemá flexi účet, kde si poskladala flexi služby ale ešte nejaký starý balík... Ďalej môže mať aktivované aj iné služby, o ktorých nevie napr. obsluhu účtu cez telefon a pod... skús si to v tom cenníku vubky poklikat, aké služby ti naskaču, kým dosiahneš poplatok 3,50... problémom je, že keď účet uzatvárala, tak jej asi povedali, dajte si to alebo ono ale v skutočnom dôsledku využíva len tie dva produkty... resp. skús jej zrátať koľko má pohybov na účte a koľko je ich v rámci balíka zdarma, nakoľko aj to môže byť že napr. platí 2 € za základný balík pri dvoch produktoch + jej narátali 1,50 € za služby nad rámec balíka... výbery v bankomatoch a prevodné príkazy...
Ice dive
05.07.10,09:34
Este dlho potrva,ked sa priblizime k europskym bankam....V UK(HSBC bank) je vedenie uctu,prevody,platobna karta,trvale prikazy,vypisy-skratka vsetko zadarmo,bez poplatku....V tatrabanke platim 5 EUR mesacne:(
no tak prejdi k MBank a tiež budeš mať aj tu na SVK všetko zdarma...(výpisi žial len elektronické) alebo tatrabanka ešte keď som bol jej klientom v 2008 mala také pravidlo, pokiaľ objem tvojich peňazí na všetkých účtoch bol 6638,78 € po starom 200 000 Sk mal si vedenie bežného účtu ako dobrý klient zdarma...(neviem či to ešte platí...)
Brčo
05.07.10,09:39
no tak prejdi k MBank a tiež budeš mať aj tu na SVK všetko zdarma...(výpisi žial len elektronické) alebo tatrabanka ešte keď som bol jej klientom v 2008 mala také pravidlo, pokiaľ objem tvojich peňazí na všetkých účtoch bol 6638,78 € po starom 200 000 Sk mal si vedenie bežného účtu ako dobrý klient zdarma...(neviem či to ešte platí...)
Mam aj v Mbank,ale ja som myslel klasicku,kamennu banku,ktora ma pobocku na kazdom rohu....
Katy a R
05.07.10,09:41
treba porovnať a vybrať niečo vhodnejšie ;) http://www.totalmoney.sk/bezne-ucty/
Ice dive
05.07.10,09:47
Mam aj v Mbank,ale ja som myslel klasicku,kamennu banku,ktora ma pobocku na kazdom rohu....
no v BA má pobočku aj Mbank už pomaly na každom rohu... avšak okrem otvorenia účtu na nej asi nič vybavíš:D:D:D:D
habib
05.07.10,13:58
záleží od toho ako dlho je klientkou... možno nemá flexi účet, kde si poskladala flexi služby ale ešte nejaký starý balík... Ďalej môže mať aktivované aj iné služby, o ktorých nevie napr. obsluhu účtu cez telefon a pod... skús si to v tom cenníku vubky poklikat, aké služby ti naskaču, kým dosiahneš poplatok 3,50... problémom je, že keď účet uzatvárala, tak jej asi povedali, dajte si to alebo ono ale v skutočnom dôsledku využíva len tie dva produkty... resp. skús jej zrátať koľko má pohybov na účte a koľko je ich v rámci balíka zdarma, nakoľko aj to môže byť že napr. platí 2 € za základný balík pri dvoch produktoch + jej narátali 1,50 € za služby nad rámec balíka... výbery v bankomatoch a prevodné príkazy...

......no to je tiež možnost,má ten účet otvorený už roky,žiadne zmeny určite nerobila a sám sa asi neaktualizoval,banka sama seba predsa nepripravý o prachy?!.Takže zajtra zavolám na tu linku,mám pripravených pár otázok a skusim jej to aktivovat cez net,na tom linku čo som sem dával a jej už len zavolajú či skutočne požiadala o tuto zmenu a malo by to byt v pohode....teda za takúto zmenu hádam nejaká poplatok vymyslený nemajú :eek:
Brčo
05.07.10,14:00
no v BA má pobočku aj Mbank už pomaly na každom rohu... avšak okrem otvorenia účtu na nej asi nič vybavíš:D:D:D:D
Je to internetova banka,tak ine necakaj:)Jedina vec,preco som zatial nezrusil tatrabanku,je ze som vonku a cez mbank zatial nemozes realizovat cez hranicne prevody..
Ice dive
05.07.10,14:19
......no to je tiež možnost,má ten účet otvorený už roky,žiadne zmeny určite nerobila a sám sa asi neaktualizoval,banka sama seba predsa nepripravý o prachy?!.Takže zajtra zavolám na tu linku,mám pripravených pár otázok a skusim jej to aktivovat cez net,na tom linku čo som sem dával a jej už len zavolajú či skutočne požiadala o tuto zmenu a malo by to byt v pohode....teda za takúto zmenu hádam nejaká poplatok vymyslený nemajú :eek:
no tak sa priprav na rôzne otazky typu koľko je prababičkin vek minus autobus....

normalne choď na pobočku zmeny k účtu môžeš robiť na ktorejkoľvek... no a ak nemá aktiované zmeny cez telefon, tak telefonatom aj tak veľa toho nevyriešiš...
Ice dive
05.07.10,14:20
Je to internetova banka,tak ine necakaj:)Jedina vec,preco som zatial nezrusil tatrabanku,je ze som vonku a cez mbank zatial nemozes realizovat cez hranicne prevody..
no tak prejdi k VUB ja tam mám tiež účet zosekany na minimum, práve kvôli cezraničným prevodom a stojí ma to 2 € mesačne... myslím, že lepšie ako 5 € v TB...

uvidíme čo nám prinesú nové banky, ktoré tento rok u nás začínajú...
Chobot
06.07.10,08:08
no tak prejdi k VUB ja tam mám tiež účet zosekany na minimum, práve kvôli cezraničným prevodom a stojí ma to 2 € mesačne... myslím, že lepšie ako 5 € v TB...

uvidíme čo nám prinesú nové banky, ktoré tento rok u nás začínajú...

Aké banky začínajú na Slovensku?
Kvaka
06.07.10,09:27
......no to je tiež možnost,má ten účet otvorený už roky,žiadne zmeny určite nerobila a sám sa asi neaktualizoval,banka sama seba predsa nepripravý o prachy?!.Takže zajtra zavolám na tu linku,mám pripravených pár otázok a skusim jej to aktivovat cez net,na tom linku čo som sem dával a jej už len zavolajú či skutočne požiadala o tuto zmenu a malo by to byt v pohode....teda za takúto zmenu hádam nejaká poplatok vymyslený nemajú :eek:
Za flexiúčet extra vo VÚB sa platí podľa počtu zvolených služieb, pri aktivácii 3 zvolených služieb sú to 2€ mesačne, ak sú tam už 4 služby, je to 3,5€. Treba dobre zvážiť, čo vaša mama využije. Zostatok na účte vo výške 611€ je úročený 6%, podmienkou je príjem na účet aspoň 497€ mesačne a 12 pohybov na účte.
Napríklad výhodná je služba internetbanking, platobná karta a výber z bankomatu, čo využívame my. Kombinujeme to s kreditnou kartou z inej banky, nie je podmienkou mať tam otvorený účet. Cez internetbanking platíme takmer všetko, ale máme ešte dve inkasá, za tieto je poplatok 2x0,15€. Kreditnou kartou robíme takmer všety nákupy, mesačnú faktúru za platby kreditkou platíme cez IB z účtu VÚB. Pri nákupoch nad cca 200€ mesačne máme na mesačný poplatok za kreditnú kartu 100% zľavu, teda zadarmo nakupujeme celý mesiac a zaplatíme začiatkom ďalšieho mesiaca.
My si zostatok 611€ na flexiúčte vo VÚB udržiavame vždy, takže mesačne máme úrok 3€, ktorý je po zdanení 2,43€, poplatky za vedenie flexiúčtu 2€, 2 inkasá spolu 0,3€. Takže sme viac menej v pluse.
iv@n
06.07.10,15:55
Je to internetova banka,tak ine necakaj:)Jedina vec,preco som zatial nezrusil tatrabanku,je ze som vonku a cez mbank zatial nemozes realizovat cez hranicne prevody..
cez mbank môžeš realizovať cez hraničné prevody v rámci SEPA http://www.mbank.sk/sprievodca/sepa/index.html
habib
08.07.10,11:17
......tak ešte jedna podotázka pre nejakého majitela účtu vo Vub.Je zasielanie mesačného výpisu z účtu na adresu(teda nie elektronicky) považované za dalšiu položku zo zakladnej ponuky,alebo nie?To by teda vysvetlovalo tých 3,5€.....karta-vyber z bankomatu-inkaso-a mesačne vypis,t.j 4 položky a vyššia cena.Vie to niekto?Aby som nemusel na tu pobočku sa zbytočne nervovat?
Kvaka
08.07.10,12:38
......tak ešte jedna podotázka pre nejakého majitela účtu vo Vub.Je zasielanie mesačného výpisu z účtu na adresu(teda nie elektronicky) považované za dalšiu položku zo zakladnej ponuky,alebo nie?To by teda vysvetlovalo tých 3,5€.....karta-vyber z bankomatu-inkaso-a mesačne vypis,t.j 4 položky a vyššia cena.Vie to niekto?Aby som nemusel na tu pobočku sa zbytočne nervovat?
Nie je to ďalšia položka zo základnej ponuky. Mesačné zasielanie výpisu som nemala za poplatok, myslím, že ani teraz nie je. Mama má zrejme 4 služby, má kartu, 6x inkaso/trvalý príkaz, 4x výber z bankomatu a 6x platby kartou u obchodníka, takže to je za 3,5€. Poplatok za vedenie účtu vidíte aj na výpise, + k tomu sú poplatky za položky, ktoré nie sú v balíku, takže viete zistiť, za čo mama platí.
habib
08.07.10,12:57
Nie je to ďalšia položka zo základnej ponuky. Mesačné zasielanie výpisu som nemala za poplatok, myslím, že ani teraz nie je. Mama má zrejme 4 služby, má kartu, 6x inkaso/trvalý príkaz, 4x výber z bankomatu a 6x platby kartou u obchodníka, takže to je za 3,5€. Poplatok za vedenie účtu vidíte aj na výpise, + k tomu sú poplatky za položky, ktoré nie sú v balíku, takže viete zistiť, za čo mama platí.

...no práve dnes som pozeral na výpis,ale myslel som si že teda platí za zasielanie toto výpisu,kedže na stránkach VUB je uvedené že vypis v takejto podobe posielajú len 1krát ročne,mesačne len elektronicky,prípadne prebrat na pobočke.No ale teraz je fakt že na výpise v poplatkoch je uvedené aj Platby u obchodníka za tovar(samozrejme že tam má každy mesiac 0,-....stará škola,neplatí v obchode kartou) a teda je to vyriešené.Celý čas,celé mesiace platí 1,5€ za niečo čo absolutne nepoužíva.Tak už len to zrušit....THX za odpovede všetkým

PS: ešte doplním...tu logiku,ak je to teda tak,že karta sa pokladá za jednu položku zo zakladnej ponuky.No predsa človek si platí ročný poplatok,u VUB je to cca 8,5€ za najjednoduchšiu kartu,tak nechápem prečo sa tam počíta ako položka,rovnako tak bez karty predsa človek nemože vyberat z bankomatu,nemože platit u obchodníka...čo su dalšie položky z ponuky ktoré sa platia ale bez karty ,,nefungujú,,.......no proste kocúrkovo.Ale možno to príde tak len mne.
Kvaka
08.07.10,13:47
...no práve dnes som pozeral na výpis,ale myslel som si že teda platí za zasielanie toto výpisu,kedže na stránkach VUB je uvedené že vypis v takejto podobe posielajú len 1krát ročne,mesačne len elektronicky,prípadne prebrat na pobočke.No ale teraz je fakt že na výpise v poplatkoch je uvedené aj Platby u obchodníka za tovar(samozrejme že tam má každy mesiac 0,-....stará škola,neplatí v obchode kartou) a teda je to vyriešené.Celý čas,celé mesiace platí 1,5€ za niečo čo absolutne nepoužíva.Tak už len to zrušit....THX za odpovede všetkým

PS: ešte doplním...tu logiku,ak je to teda tak,že karta sa pokladá za jednu položku zo zakladnej ponuky.No predsa človek si platí ročný poplatok,u VUB je to cca 8,5€ za najjednoduchšiu kartu,tak nechápem prečo sa tam počíta ako položka,rovnako tak bez karty predsa človek nemože vyberat z bankomatu,nemože platit u obchodníka...čo su dalšie položky z ponuky ktoré sa platia ale bez karty ,,nefungujú,,.......no proste kocúrkovo.Ale možno to príde tak len mne.
Ja neplatím za kartu zvlášť nijaký ročný poplatok, je to v tom balíku za 2€ ako jedna z troch základných položiek. Jedna vec je vedenie účtu s balíkom služieb, druhá vec je spoplatňovanie položiek nad rámec zvoleného balíka služieb. Banky to tak majú všetky, nepoznám banku zadarmo. Spoplatňujú všetko, čo musia pracovníci banky niekde nejako spracovať. Ale poplatok za vklad v hotovosti na bežný účet vo VÚB pokladám aj tak za najabsurdnejší. Ja dám banke peniaze a ona mi tio spoplatní?
MikiHalasko
08.07.10,16:45
ahoj! otvor si prilozeny dokument, tam najdes odpoved :)
cowboyka
11.07.10,20:01
môj postreh - klientom VÚB som už 10 rokov a nemám žiaden problém s platbami, je veľmi dôležité ako je nastavený účet, čo všetko zahŕňa. Ja mám 3. stupeň a platím 7€ mesačne, ale mám v tom - platba v obchode, výber z bankomatu, sms pri pohybe na účte, internet banking, platba za hypotéku, pôžičku - teda vedenie poplatkov, 2x bankomatová karta - teda pri skončení platnosti neplatím za nové vydanie ako v niektorých bankách, výpisy si nastavíš sám, ako chceš ich zasielanie, ďalej tam mám 24 hodinovú službu, keby sa mi niečo stalo a taktiež aj poistku pre prípad vymknutia dverí, odcudzenia dokladov, mobilov a neviem, čoho ešte, to by som sa presne musela pozrieť. Takže za 7€ mám toho dosť a ešte kopu ďalších vecí mám v tom, ale to si už tak z hlavy presne nepamätám. A dokonca som si teraz dala takú kartu, že prispieva moja banka 1% z nákupu v obchode na dobrého anjela.Som nadmierne spokojná a dokonca ušetrím pomaly 5€, nakoľko všetko, čo potrebujem, mám zahrnuté v platbách za vedenie bežného účtu...
iv@n
11.07.10,20:52
A dokonca som si teraz dala takú kartu, že prispieva moja banka 1% z nákupu v obchode na dobrého anjela.
super.
inak stačí ti hocijaká brandovaná kreditka vedená zdarma napríklad od homecreditu (tesco kreditka, o2 kreditka, ...) a budú to 1 až 2% z každého nákupu dávať naspäť priamo tebe :)
Taci
11.07.10,21:59
môj postreh - klientom VÚB som už 10 rokov a nemám žiaden problém s platbami, je veľmi dôležité ako je nastavený účet, čo všetko zahŕňa. Ja mám 3. stupeň a platím 7€ mesačne, ale mám v tom - platba v obchode, výber z bankomatu, sms pri pohybe na účte, internet banking, platba za hypotéku, pôžičku - teda vedenie poplatkov, 2x bankomatová karta - teda pri skončení platnosti neplatím za nové vydanie ako v niektorých bankách, výpisy si nastavíš sám, ako chceš ich zasielanie, ďalej tam mám 24 hodinovú službu, keby sa mi niečo stalo a taktiež aj poistku pre prípad vymknutia dverí, odcudzenia dokladov, mobilov a neviem, čoho ešte, to by som sa presne musela pozrieť. Takže za 7€ mám toho dosť a ešte kopu ďalších vecí mám v tom, ale to si už tak z hlavy presne nepamätám. A dokonca som si teraz dala takú kartu, že prispieva moja banka 1% z nákupu v obchode na dobrého anjela.Som nadmierne spokojná a dokonca ušetrím pomaly 5€, nakoľko všetko, čo potrebujem, mám zahrnuté v platbách za vedenie bežného účtu...

Aj ja som na tom podobne, mám účet vo VUB viac ako 10 rokov a som nadmieru spokojný. Tiež platím 7€ a mám aktivované podobné služby. Keď prídem do pobočky, všetko vybavím rýchlo a bez zbytočných papierovačiek. Takže u mňa je VUB No.1:)
iv@n
12.07.10,09:23
čo chodíte stále vybavovať na pobočky?
vždy vidím plné pobočky bánk, to všetci vybavujú úvery?
ja som bol naposledy na pobočke ked som bol zrušiť účet v TB :)