filiatko
05.07.10,18:07
Ahojte, chcem Vas poprosit o radu. Mame pozemok, ktory sme nedavno kupovali. V GP v dosledky kupy a vymeny je pozemok rozcleneny na 5 casti. Otazka znie ci mozem poziadat o uzemne rozhodnutie aj stavebne povolenie na tento rozcleneny pozemok?Aby som bola konkretnejsia, je to orna poda a po schvalenom uzemnom rozhodnuti potrebujem urobit vynatie pody z PPF. K tomu potrebujem urobit novy GP, aby bolo jasne co chceme vynat, teda hlavne miesto pod domom a garazou.Novym GP sa mi pozemok sceli a vytvoria sa nove p.c. pre dom, garaz a pozemok. A teraz neviem ze ked sa mi zmenia parcelne cisla a budem mat schvalene UR na povodne p.c. ci v tom nebude problem pre vynatie a hlavne pre stavebne povolenie. Ci mi potom staci prilozit ten novy GP, v ktorom su zachovane stare parcelne cisla. Jedna z moznosti nad ktorou som uvazovala je, ze pockam na novy GP a potom vybeham ostatok. Ale problem je v tom, ze tu V ZA trva schvalenie UR aj 4 mesiace a zavkladovanie noveho GP to si netrufam ani povedat a nechcem cakat tak dlho. Chcela by sm to spojit, ze kym mi pride schvalene UR budem mat zakresleny aj novy GP na katastralnej mape."en neviem ci to teda mozem tak urobit. Dakujem Vam za radu.:)
certisko
29.07.10,09:20
zdravim, kludne to mozete urobit tak, ako navrhujte vo variante rychlejsieho postupu. geometrak potom staci dolozit (niekedy staci aj stara a nova katastralna mapa) k potrebnym ziadostiam, je to dostacujuci dokument, z ktoreho je jasne, ako vznikli nove parcely, teda z ktorych starych parciel vznikli.