Majky11
05.07.10,22:24
Zaujímalo by ma aké je ideálne latovanie pod krytinu ...

Aby som pomohol aj ostatným, tak nebudem špecifikovať druh krytiny ani materiál, a teda najlepšie by bolo, ak by niekto vedel hodiť presnú odpoveď na všetky druhy krytín...

Pálená škridla
Betónová škridla
Plech

Jedná sa mi o rozmer lát, t.j. napr. " pre pálenú škridlu 40x50 , pre plech 35x60... "

Nie o medzery.

Proste aby sa dobre pracovalo pri pokládke, a samozrejme aj o ich pevnosť.

A ešte jedna vec by ma zaujímala, a teda to či je to zavislé od hrúbky krokiev, a od ich rozloženia - vzdialeností.

Vďaka
pivko
06.07.10,03:49
Zaujímalo by ma aké je ideálne latovanie pod krytinu ...

Aby som pomohol aj ostatným, tak nebudem špecifikovať druh krytiny ani materiál, a teda najlepšie by bolo, ak by niekto vedel hodiť presnú odpoveď na všetky druhy krytín...

Pálená škridla
Betónová škridla
Plech

Jedná sa mi o rozmer lát, t.j. napr. " pre pálenú škridlu 40x50 , pre plech 35x60... "

Nie o medzery.

Proste aby sa dobre pracovalo pri pokládke, a samozrejme aj o ich pevnosť.

A ešte jedna vec by ma zaujímala, a teda to či je to zavislé od hrúbky krokiev, a od ich rozloženia - vzdialeností.

Vďaka
Majky ty máš projekt? podľa čoho staviaš? Veď v projekte máš mať komplet výpis reziva na krov , tam to všetko je.A
pivko
06.07.10,03:49
Zaujímalo by ma aké je ideálne latovanie pod krytinu ...

Aby som pomohol aj ostatným, tak nebudem špecifikovať druh krytiny ani materiál, a teda najlepšie by bolo, ak by niekto vedel hodiť presnú odpoveď na všetky druhy krytín...

Pálená škridla
Betónová škridla
Plech

Jedná sa mi o rozmer lát, t.j. napr. " pre pálenú škridlu 40x50 , pre plech 35x60... "

Nie o medzery.

Proste aby sa dobre pracovalo pri pokládke, a samozrejme aj o ich pevnosť.

A ešte jedna vec by ma zaujímala, a teda to či je to zavislé od hrúbky krokiev, a od ich rozloženia - vzdialeností.

Vďaka
Majky ty máš projekt? podľa čoho staviaš? Veď v projekte máš mať komplet výpis reziva na krov , tam to všetko je.A keď chceš zmeniť krytinu tak nech ti poradí tesár čo ti bude robiť krov/odborník/
220870
06.07.10,17:33
Záleží od toho aký projekt má v niektorých to nebýva.
marleau
06.07.10,18:37
Z vlastných skúseností viem,že tu sa šetriť nedá.Ak dáš aj o 1 cm hrubšie laty ako určí statik alebo projektant,tak koľko že prerobíš?Skor sa obávam,že keď dám narezať tenšie laty,tak sú menej kvalitné ako tie hrubšie.Tenšie laty skor prasknú pri nabíjaní.No najdoležitejšie je asi to,aby nemali veľa hrčí,hlavne vypadavých a po celom priereze laty.