salwator
06.07.10,08:44
Zdravim poradakov.

1. Chcel by som sa spytat ake ste mali naklady na tahanie inzinierskych sieti pri akej dlzke- ja by som potreboval asi 35 metrov od hranice pozemku. Potreboval by som plyn, vodu, elektriku a mozno telefon.

2. Pripadne dalo by sa to riesit natiahnutim z domu ktory mam v ceste na tom istom pozemku (preto potrebujem 35 m tahat). Da sa to vobec legalne? (napr plyn)

3. Ked uz sa to bude tahat, moze to byt aspon vsetko v jednej (sirsej) jame?
andiablo
08.07.10,15:32
Odpoveď
1 - isti si u dodávateľov, niektorí ti to potiahnu na vlastné náklady po hranicu pozemku iný ti to dajú zaplatiť, ak to máš už na svojom pozemku tak si spočítaj materiál a máš sumu
2 - dá sa to ak je dostatočný tlak vo vetvy,
3 - nemôžeš to dať do jednej jamy, plyn-voda-elektrika musia mať odstupové vzdialenosti
12spidy
09.07.10,12:07
Odpoveď

3 - nemôžeš to dať do jednej jamy, plyn-voda-elektrika musia mať odstupové vzdialenosti

a nevieš poradiť aké vzdialenosti by myli byť a v akej hĺbke?
andiablo
11.07.10,08:08
a nevieš poradiť aké vzdialenosti by myli byť a v akej hĺbke?
No vody do nezamŕzavej hĺbky tak aspoň 90 cm. Záleží kde bývaš. U nás na Kysuciach tak dávame.
Plyn elektrika môžu ísť 50 cm pod zem a odstupy sú približne 50cm . Ujo GOOGLE ti to povie presnejšie len treba trošku pohľadať.
salwator
11.07.10,08:26
pozemok je kusok od trnavy, takze az 90 asi nebude treba...
a zrejme plyn nakoniec ani tahat nebudem, takze elektrika ked pojde tak 50 cm tak to je v pohode