Luky89
08.07.10,07:20
Nemáte niekto poraďaci tip kde zoženiem v Košiciach silikonový olej?
Silikonový sprej nie je problém ale mne by viac vyhovoval olej a všade je len sprej alebo olej sa im minul a nevedia kedy bude ďalší.
Laco-monter
08.07.10,05:24
Ja by som hľadal v Poľsku .

TAM majú VŠETKO .

Načo Ti je slikonový olej ?

Dám 2 tipy :

-odlievaš niečo a potrebuješ vystriekať formu

-pracuješ s kožou
buchač
08.07.10,05:49
Nemáte niekto poraďaci tip kde zoženiem v Košiciach silikonový olej?
Silikonový sprej nie je problém ale mne by viac vyhovoval olej a všade je len sprej alebo olej sa im minul a nevedia kedy bude ďalší.

Košice neviem , nie je adresa ...

Východoslovenský kraj
Gynex s.r.o. (obchodný zástupca) - Jozef Imrich
kimtec @ centrum.sk
tel: 0315586580-1 mob: 0907730596


Transparentný mazací prostriedok na kĺbové závesy, kĺbové vedenia.
veľmi vhodný ako ochranný prostriedok na gumu a umelé hmoty
chráni gumené časti pred zamrznutím a nalepením (dvere automobilov v zime)
zabraňuje skrehnutiu gumených častí
mnohostranné použitie aj v domácnosti (napr. na garniže, dvere, zásuvky)
odstraňuje vŕzganie a pískanie pri umelých hmotách vytvára lesknúci sa povrch

Druh balenia Farba Objem Číslo produktu Balenie
sprej transparentný 400 ml 3950005 12
kanister transparentná 5 l 3950015 1
kanister transparentná 10 l 3950010 1
kanister transparentná 30 l 3950030 1
sprej transparentná 150 ml 3954402 12

Dokumentácia:
Karta bezpečnostných údajov
Technické listy
http://www.kim-tec.sk/katalog/silikonovy-olej/

http://www.kim-tec.sk/img/th-silikonovy_olej_v.jpg
Luky89
08.07.10,06:03
[/URL]No trochu väčšie balenie ako potrebujem (5-30l):) mne stačí tak do 200 ml.

Potrebujem ho na tesnenia a preto olej a nie sprej lebo je mi ho zbytočne dávať 30 cm po stranách.
ja som myslel niečo takéto
[url]http://www.tectane.sk/produkty/tectane/1513.htm (http://www.kim-tec.sk/katalog/silikonovy-olej/)
arizona
08.07.10,06:08
Skús v predajniach, kde predávajú potreby pre krajčírov a čalúnikov (napr. galantérie) , alebo v autopotrebách ;)
day
08.07.10,06:09
objednaj z netu (SK net pride do 24hod, zahranicie max tyzden), vacsinou to je jeden vyrobok, len obal je iny
buchač
08.07.10,06:30
[/URL]No trochu väčšie balenie ako potrebujem (5-30l):) mne stačí tak do 200 ml.

Potrebujem ho na tesnenia a preto olej a nie sprej lebo je mi ho zbytočne dávať 30 cm po stranách.
ja som myslel niečo takéto
[url]http://www.tectane.sk/produkty/tectane/1513.htm (http://www.kim-tec.sk/katalog/silikonovy-olej/)

Ešte by ma zaujímalo , že na aké , konkrétne , použitie to potrebuješ ....na aké tesnenia ...???
Laco-monter
08.07.10,10:27
No trochu väčšie balenie ako potrebujem (5-30l):) mne stačí tak do 200 ml.

Potrebujem ho na tesnenia a preto olej a nie sprej lebo je mi ho zbytočne dávať 30 cm po stranách.
ja som myslel niečo takéto
http://www.tectane.sk/produkty/tectane/1513.htm

na hlavičku spreja nastokni slamku /dodáva sa spolu so sprejom/ a máš to vyriešené

sprej nebude mať rozptyl a namastíš presne určené miesto.:rolleyes:
Luky89
08.07.10,11:06
na hlavičku spreja nastokni slamku /dodáva sa spolu so sprejom/ a máš to vyriešené

sprej nebude mať rozptyl a namastíš presne určené miesto.:rolleyes:

už som videl silikónovy sprej asi od x výrobcov a ani pri jednom nebola slamka
Flinstone
08.07.10,11:08
na hlavičku spreja nastokni slamku /dodáva sa spolu so sprejom/ a máš to vyriešené

sprej nebude mať rozptyl a namastíš presne určené miesto.:rolleyes:
nemýliš si to s olejom WD40? ten dodávajú so slamkou... a neobsahuje silikónový olej
Stefan2005
08.07.10,11:22
...Potrebujem ho na tesnenia a preto olej a nie sprej lebo je mi ho zbytočne dávať 30 cm po stranách....

... tak daj to tesnenie do nádoby, ktorá má o niečo väčší priemer, ako tesnenie - a nebude ti to fúkať po stranách :).
Luky89
08.07.10,12:31
mne nejde o to že mi vadí že sa rozstrekuje ale o to že nechcem olejom len tak mrhať. A dávať tesnenia z okien do nádoby to by bola celkom pekná zábava.:)
buchač
08.07.10,14:32
mne nejde o to že mi vadí že sa rozstrekuje ale o to že nechcem olejom len tak mrhať. A dávať tesnenia z okien do nádoby to by bola celkom pekná zábava.:)


Návod na údržbu a ošetrovanie plastových okien a dverí
1. Odstránenie ochranných fólií, odstránenie hrubých nečistôt po omietaní.

Výrobky sú opatrené vnútornou a vonkajšou ochrannou fóliou. Tieto fólie chránia výrobky pred poškodením pri doprave, manipulácii, montáži. Objednávateľ je povinný vonkajšie ochranné fólie odstrániť najneskôr do 2 mesiacov od odovzdávacieho konania. Nezaručujú 100% ochranu pred poškodením pri murárskych prácach. Preto zhotoviteľ doporučuje odberateľovi pred omietaním prekryť celé okná igelitovými fóliami. Ak tak neučiní, doporučujeme hrubé nečistoty bezprostredne po omietaní odstrániť namočenou murárskou štetkou.
2. Čistenie a ošetrovanie okien.

Nečistíte prosím na Vašich oknách iba sklo, ale i rám - zvýšite tým úžitkovú hodnotu okna. K čisteniu rámu používajte bežné čistiace prostriedky bez rozpúšťadiel a drsných čiastočiek, ako napr. čistiace mlieko alebo Pril. Na odstránenie tvrdých nečistôt zo stavby možno použiť napr. Fenosol. Čistiaci prostriedok naneste plátenou handrou na povrch, rozotrite, nechajte prischnúť a pretrite suchou handrou.
3. Údržba tesnenia.

Tesnenia z moderných materiálov podliehajú, ako všetky materiály, prirodzenému starnutiu. Aby Vaše tesnenia na oknách a dverách tesnili proti vode a prievanu dlhšiu dobu, teda zostali pružné a funkčné, natrite ich raz, alebo viackrát do roka silikónovým olejom, jelením lojom alebo mastencom. Sú bežne dostupné v obchodoch. Tesniace profily z PVC, alebo kaučuku by nemali prísť do styku s koncentrovanými čistidlami.
Bol som teraz von , v obchode ...len v mojom okruhu som v troch obchodoch niečo na takejto báze videl , v ruke mal ...
V Košiciach , podotýkam ...;)

Hm a k tej poznámke o mrhaní ...si nevieš pomôcť ...?????????????????
Veď si trosku do kelímka od jogurtu striekni / oleja podotýkam ...;) /...vezmi nejaký menší školský štetec a môžeš sa realizovať ...
Júúúúúúj , ale teraz tie náklady na štetec ...čo ???
Ozaj , štetce dostať kúpiť väčšinou v papierníctve ...;):rolleyes:
Luky89
09.07.10,05:09
No veď sprej nie je problém zohnať už som to tu niekoľko krát písal ja som to len chcel skúsiť s olejom a už som tu hneď za držgroša:).
Gomezi
09.08.10,12:37
vieme Vám zabezpečiť kvalitný silikónový olej v balení sprej a v balení v kanister 5L, 10L, 30L . Bližšie info : 0918426072
Gomezi
09.08.10,12:42
vieme Vám zabezpečiť kvalitný silikónový olej v balení sprej a v balení v kanister 5L, 10L, 30L . Bližšie info : 0918426072
viktorviktor
20.10.12,18:44
jasne je 2 roky po,
potrebujem silikonový olej bez zápachu, ten čo sa predáva zapácha, smrdí olejom, tak som zháňal, našiel som -
silikonový olej je Dimetikon a ten je obsiahnutý v kozmetických prípravkoch, najviac v prípravkoch proti hnidám, okolo 4%, v prípravku Pedicul Hermal je 100% silikonový olej, tak kto potrebuje môže kupovať

Pedicul Hermal - 100 ml cca 7-8 € v lekárni, eshop
ešte som našiel
SPIRIT 3 - silikonový olej - sprej 500 ml cca 5 € používa sa na mazanie šijacích strojov a nití , servis šijacích strojov a e-shop
SPIRIT 3 EXTRA - silikonový olej s vyššou hustotou - sprej 500 ml 6 €
SPIRIT 37 - silikonový olej - 1 liter a 5 litrov 9/42 €