wegamizi
08.07.10,18:30
Mozno tento moj napad nie je zrealizovatelny, ale predsa. Ma niekto recept na ryzove miso? Viem, ze sa da kupit hotove, ale rada by som si ho pripravila sama. Som zvedava, kto co ponukne. Vopred sa tesim;)
frederyka
08.07.10,16:35
Mozno tento moj napad nie je zrealizovatelny, ale predsa. Ma niekto recept na ryzove miso? Viem, ze sa da kupit hotove, ale rada by som si ho pripravila sama. Som zvedava, kto co ponukne. Vopred sa tesim;)
ryzove miso? nepoznám:confused: čo to je?
buchač
08.07.10,17:01
ryzove miso? nepoznám:confused: čo to je?

Miso

Japonské miso je mliečne kyslá prekvasená pasta zo sójových fazuliek, soli a obilnín. Slúži ako základ polievok, ale aj ako korenina do omáčok a rôznych jedál.

Najpoužívanejšími druhmi sú:

sójové miso (hatcho – miso)
jačmenné miso (mugi – miso)
ryžové miso (shiro – miso)

Jedol som už fašírky a aj kotlíkový guláš zo sójou / primiešaná bola k mäsu / , to bolo celkom chutné ...

No neviem , neviem ...asi by ma to miso - takáto strava nejak neoslovila ...;)
frederyka
08.07.10,17:11
Miso

Japonské miso je mliečne kyslá prekvasená pasta zo sójových fazuliek, soli a obilnín. Slúži ako základ polievok, ale aj ako korenina do omáčok a rôznych jedál.

Najpoužívanejšími druhmi sú:

sójové miso (hatcho – miso)
jačmenné miso (mugi – miso)
ryžové miso (shiro – miso)

Jedol som už fašírky a aj kotlíkový guláš zo sójou / primiešaná bola k mäsu / , to bolo celkom chutné ...

No neviem , neviem ...asi by ma to miso - takáto strava nejak neoslovila ...;)
Ďakujem, zaslúžiš si http://s16.rimg.info/b625aaecd4b1a9101d7a34fe61c4f99b.gif
wegamizi
08.07.10,17:12
Miso

Japonské miso je mliečne kyslá prekvasená pasta zo sójových fazuliek, soli a obilnín. Slúži ako základ polievok, ale aj ako korenina do omáčok a rôznych jedál.

Najpoužívanejšími druhmi sú:

sójové miso (hatcho – miso)
jačmenné miso (mugi – miso)
ryžové miso (shiro – miso)

Jedol som už fašírky a aj kotlíkový guláš zo sójou / primiešaná bola k mäsu / , to bolo celkom chutné ...

No neviem , neviem ...asi by ma to miso - takáto strava nejak neoslovila ...;)
Mas pravdu, v zasade, co je zdrave, nie je moc chutne.
mimotemyAle na chilli nedas dopustit, ze?;):)
buchač
08.07.10,17:20
Mas pravdu, v zasade, co je zdrave, nie je moc chutne.
mimotemyAle na chilli nedas dopustit, ze?;):)

He , he ....

Vivat Los kuchyňos mexicanos chillinos palinos ....;)

P.S.:
Aj dnes som si hubu nechal vypáliť ...
bettylou
09.07.10,12:49
Miso - Japonská šecialita vyrábaná zo sójových bôbov. Bôby sa zmiešajú a rozomelú na červenú, žltú albo bielu pastu. Zmiešajú sa s ryžou, potom sa kvasia 1 až 3 roky. Po vykvasení sa pridáva do polievok, omáčok....

Originál miso sa kvasí v drevených sudoch alebo hlinených krčahoch. Svetlé miso stačí kvasiť 2 mes. Tmavá s výraznou a slanou chuťou aj 3 roky

kvasidlom je huba huby Aspergillus oryzasae a tá tvorí kóji, ale dá sa aj bez - pre alergikov

Tak neviem. Tá huba vyzerá byť u nás problém. Keby si ju objavila, daj nám prosím vedieť.
bettylou
09.07.10,13:55
ked sa pozrieš, čo všetko je v tom hotovom, aj ťa prejde chuť na "tááákééé zdravéé"
wegamizi
10.07.10,09:12
ked sa pozrieš, čo všetko je v tom hotovom, aj ťa prejde chuť na "tááákééé zdravéé"
Veeelmi pekne dakujem za info, tak je to fakt narocne na pripravu. Asi sa uspokojim s ponukou v biopotravinach.
oriana
10.07.10,09:58
mam dve knihy o makrobiotike, ale zial ani v jednej nie je recept.
kupila som raz hotove: mala som take kocky ako bujon a instatnu polievku miso. oboje je velmi chutne, pouzivam ho najma do polievok, alebo omacok. ale aj napriklad na podlievanie pri duseni.
AlenockaS
12.07.10,05:27
ked sa pozrieš, čo všetko je v tom hotovom, aj ťa prejde chuť na "tááákééé zdravéé"


nie je to nič hrozné naozaj to konzistenciou a chuťou pripomína bujon, len je to zdravšie, lebo je to bez glutamanov a stabilizátorov.....a zamiešava sa už rovno do porcie jedla, nesmie sa variť :-)

mimotemyAj ja som si ho kúpila, lebo ma baví všetko zdravé,akurát je to odložené v chladničke a ja si to vždy zabudnem do taniera pridať :D
bettylou
14.07.10,16:43
nie je to nič hrozné naozaj to konzistenciou a chuťou pripomína bujon, len je to zdravšie, lebo je to bez glutamanov a stabilizátorov.....a zamiešava sa už rovno do porcie jedla, nesmie sa variť :-)

mimotemyAj ja som si ho kúpila, lebo ma baví všetko zdravé,akurát je to odložené v chladničke a ja si to vždy zabudnem do taniera pridať :D

Tak to asi máte iný druh, lebo čo som ja videla u nás v bio obchode - tak samá chémia farbidlá a konzervanty v tom "zdravom" miso