Stevoo
08.07.10,20:38
Ahoj

Chcem postaviť malú hospodársku budovu ktorá ma 5x4 m ale strecha nebude iba nad ňou, ale bude ďalej pokračovať na stlpoch a pod tou časťou čo bude na stlpoch bude spodok vybetónovaný a bude to ohradené pletivom ako výbeh (pozrite obrázok) Takže neviem či sa to bude rátať ako drobná stavba alebo či potrebujem stavebné povolenie. Prosím o odpoveď.

Tu je odkaz na obrazok:

http://img641.imageshack.us/img641/2342/budova123.jpg
Majky11
08.07.10,20:35
A čo tak sa opýtať na stavebnom úrade ? ;)

Inak

http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/co-je-to-drobna-stavba-podla-stavebneho-zakona/

Záver : Podľa mňa to nieje drobná stavba, ale ešte raz hovorím, podľa mňa príslušný stav. úrad vyrieši najlepšie Tvoju otázku - dilemu.

Btw. Slovensko - Jeden zákon, tisíc vysvetlení... Inak povedané napr. :

V Žiline áno, V Bratislave nie, v Trenčíne áno... :mad:

To je celé
Miloš Mičega - CIMOM TN
09.07.10,04:45
Výňatok zo stavebného zákona



§ 139b


(6) Drobné stavby sú stavby, ktoré majú doplnkovú funkciu pre hlavnú stavbu (napr. pre stavbu na bývanie, pre stavbu občianskeho vybavenia, pre stavbu na výrobu a skladovanie, pre stavbu na individuálnu rekreáciu) a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie, a to

a) prízemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 5 m, napríklad kôlne, práčovne, letné kuchyne, prístrešky, zariadenia na nádoby na odpadky, stavby na chov drobného zvieratstva, sauny, úschovne bicyklov a detských kočíkov, čakárne a stavby športových zariadení,
b) podzemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a hĺbka 3 m, napríklad pivnice, žumpy.


Takže nie je to drobná stavba.

Ešte dodatok. Ak by aj mala do 25 m2, ale bola by to iba samostatná stavba na pozemku, teda nebola by doplnkovou stavbou k hlavnej stavbe , tak by sa nejednalo o drobnú stavbu.



CIMOM
alltracboy
09.07.10,05:45
a co tak spravit 2 drobne stavby vedla seba.
Ospaly
14.07.10,20:03
to Cimon doplnkova stavba sa mysli funkciou (spominana kolna a pod) a nie ze musi byt s domom spojena. to alltracboy: tiez by som to asi riesil 2 drobnymi stavbami 1. kolna a neskor 2. pristresok alebo altanok.