qucko
08.07.10,22:51
chcel by osm sa popytat, kachlickujem terasu o reozmeroch 4,5x4,5 m, a mam problem. Vymyslel som si ze, vonkajsi obvod terasy bude kladeny klasicky a vnutro by som chcel spravit ako keby obdlznik z inej dlazby a chcel by som ju ukladat na koso. a moja otazka neviem ako mam zacat to vnutro na koso, aby mi to vychadzalo? nevie niekto poradit . dakujem
Majky11
08.07.10,21:04
Začni uhlopriečkou, a potom už pokračuj k rohom. Najjednoduchšie riešenie...
220870
09.07.10,03:52
Čo by malo vychádzať?Začať musíte od stredu obdĺžnika tak aby dlažba vo vnútri bola symetrická,a po stranách vždy vychádzali rovnako veľké rezané kúsky.Ak začnete od kúta tak to bude asymetrické a ak je to nejaká výrazne farebne odlíšená dlažba tak to bude otrasne vyzerať.
Síce vám radím zložitejší postup ale esteticky lepší.
qucko
09.07.10,07:55
no ja som chcel aby mi aj spary sedeli .... a ked zacnem uhloprieckou tak mispary nebudu sediet... a da sa to vobec spravit aby mi sedeli spary??
alikam
09.07.10,08:20
Ak chcete napíšte mi presný rozmer dlažby, prípadne názov a výrobcu, hodím Vám to do programu a pošlem obrázok. Robím vizualizácie na kúpeľne, takže toto nebude problém. Napíšte na Vás mejl a pošlem Vám obrázky v jpg. môj mejl: alikam@azet.sk
220870
09.07.10,09:11
no ja som chcel aby mi aj spary sedeli .... a ked zacnem uhloprieckou tak mispary nebudu sediet... a da sa to vobec spravit aby mi sedeli spary??
NIE ,špáry vám sedieť nebudú.
ciners
09.07.10,15:19
To,co pise 220870 je profesionalny sposob kladenia dlazby, dajte na jeho radu. To potom hned vidno, ze je to nie prilis esteticky zvladnute a amaterske.
ski555
09.07.10,17:32
To,co pise 220870 je profesionalny sposob kladenia dlazby, dajte na jeho radu. To potom hned vidno, ze je to nie prilis esteticky zvladnute a amaterske.
presne tak,stačí pre predstavu aj na kus papiera počmárať,prv než sa začne,ale špáry rozhodne sedieť nebudú
marleau
10.07.10,13:25
Urob si najprv stred osovo súmerne a potom urob obvod a dopasuj ho k stredu tak,aby to čo najlepšie vyzeralo.Kraje možno nebudú úplne rovnako dorezávané,ale pár mm nie je hneď vidno.