Lubomir1
29.10.05,17:38
Dlho nepodnikám, ale pri nákupe (výdaji) platim väčšinou platobnou kartou VISA, ktorou platím aj cez internet do zahraničia (napr. za software).

1. Je elektronická faktúra (PDF alebo vo Worde) rovnocenná s papierovou?

2. Ak zaplatim napr. 19.90 USD kartou VISA, banka mi nakoniec túto sumu strhne z účtu v korunách a uvedie ju aj vo výpise. Ako sumu za nakup uvediem tú sumu v korunách z bankoveho výpisu, alebo sa tých 19,90 USD musí prepočítavať nejak podľa kurzu NBS (Čo však s prípadným rozdielom?)?

3. Ešte sa chcem spýtať, banka mi pripísala na bežný podnikateľský účet úrok (pár korún), ktorý už banka zdanila 19%. AKo túto sumu zapísať do Peň. denníka? Nie je to príjem nepodliehajúci dani "Zdanený u zdroja zrážkou"?
ondrejvla
29.10.05,17:45
Dlho nepodnikám, ale pri nákupe (výdaji) platim väčšinou platobnou kartou VISA, ktorou platím aj cez internet do zahraničia (napr. za software).

1. Je elektronická faktúra (PDF alebo vo Worde) rovnocenná s papierovou?

2. Ak zaplatim napr. 19.90 USD kartou VISA, banka mi nakoniec túto sumu strhne z účtu v korunách a uvedie ju aj vo výpise. Ako sumu za nakup uvediem tú sumu v korunách z bankoveho výpisu, alebo sa tých 19,90 USD musí prepočítavať nejak podľa kurzu NBS (Čo však s prípadným rozdielom?)?

3. Ešte sa chcem spýtať, banka mi pripísala na bežný podnikateľský účet úrok (pár korún), ktorý už banka zdanila 19%. AKo túto sumu zapísať do Peň. denníka? Nie je to príjem nepodliehajúci dani "Zdanený u zdroja zrážkou"?
Lubomir1, ty zadávaš takmer tie isté otázky do rôznych "chlievikov", boli by sme ti odpovedali na ne aj v jednej téme.
1. Ja neuznávam elektronickú fa za rovnocennú s papierovou, žiadam originál, niekto ju uznáva,
2. predpokladám, že účtuješ v JÚ, takže tú faktúru ti banka prepočíta a tvoj skutočný náklad je to, čo banka prepočíta kurzom,
3. je to príjem podliehajúci dani, tých 19% zaúčtuješ ako zrážkovú daň a vysporiadaš ju pri daňovom priznaní.
Denda
29.10.05,17:55