jana.perla
09.07.10,10:42
Dobrý deň,
máme rodinný dom a po úmrtí matky neprebehlo v pojednávanke dedičské konanie rodinného domu. Dom má pridelené súpisné číslo, ale nie je vedený na katastri, na obecnom úrade mi nechcú dať rozhodnutie o súpisnom čísle z dôvodu, že asi 3 m2 pod rod. domom nie je vysporiadaný, ale domovú daň platíme a súpisné číslo máme. Takže mám žiadať od obecného úradu rozhodnutie o súpisnom čísle? Nejedná sa o pozemok ale o dom.

Evidencie číslovania stavieb (budov)

Každá obec vedie evidenciu určených súpisných čísiel a evidenciu určených orientačných čísiel. Evidencie sa vedú na evidenčných listoch alebo na počítačových a iných elektronických médiách.


Môžem žiadať o nahliadnutie do tejto evidencie?



Ďakujem vopred za rady

V prílohe prikladám usmernenie o súpisných číslach
vankusik29
09.07.10,11:15
Ak neprebehlo dedicske konanie, treba vyvolat dodatocne dedicske konanie a dat si vlastnictvo domu do poriadku a zapisat na katastri. Otazka je na zaklade coho platite dan obci? Ak nie je dom zakresleny v katastraslnej mape a neexistuje list vlastnictva so supisnym cislom a rozlohou v m2 neviem kto a ako vam vyratal, aku dan mate platit. Ak nie je dom zakresleny v mape tak neexistuje. Toto sa robi tusim cez geodeta a geometricky plan ktory sa prilozi pri zapise do katastra.
tiga22
09.07.10,11:29
presne ako je uvedené v usmernení....súpisné číslo sa vydáva na základe písomnej žiadosti o určení súpisného čísla. K žiadosti je potrebné predložiť LV na pozemok, kópiu z mapy katastra a hlavne doklad o stavbe rodinného domu t.j. kolaudačné rozhodnutie. Musíte doma pozrieť niekde v dokladoch akúkoľvek písomnú zmienku o stavbe... aj v minulých rokoch museli rodičia stavať dom na základe povolenia.... poprípade sa informuj na obci či im postačí čestné prehlásenie osôb znalých pomerov (susedia) ktorí prehlásia, kto dom staval. Mohlo sa stať že dom v ktorom matka bývala stavali ešte jej rodičia, prípadne svokrovci, v tom prípade je potrebné nájsť dedičské rozhodnutie po nich...veľa šťastia, nie je to nezvládnuteľné :-) treba len trochu trpezlivosti...
sarasara
11.07.10,09:43
Mesto ti musí vydať potvrdenie o pridelení súpisného čísla.
jana.perla
11.07.10,11:02
otec, žije postavili ho spolu s matkou, lenže o papiere sa starala mama o o ničom nemá páry, viem , že musím obnoviť dedičské konanie,ale obecný úrad ani na základe geom. plánu mi nechce vydať rozhodnutie o súpisnom čísle aj keď ho už máme to súpisné číslo.OÚ ho nechce vydať z dôvodu,že pár m2 pod domom nie je vysporiadaný,ale daň platíme tak prečo mi to rozhodnutie nechcú dať. Mám to dať do relácie paľba?
Dom sa staval od roku 1976. Otec platí za elektriku mesačne. Takže kolaudácia musela prebehnúť, keď máme adresu aj elektriku.

Podľa mňa obec a ten čo to má na starosti mi zámerne nechce vydať rozhodnutie o súpisnom čísle, kde sa mám obrátiť , na právnikov nemám.
Ďakujem
tiga22
12.07.10,11:29
napíš jednoznačne písomnú žiadosť, prilož príslušné doklady a uvidíš akú písomnú odpoveď dostaneš... odpovedať predsa musia
romcoto
02.08.10,14:02
otec, žije postavili ho spolu s matkou, lenže o papiere sa starala mama o o ničom nemá páry, viem , že musím obnoviť dedičské konanie,ale obecný úrad ani na základe geom. plánu mi nechce vydať rozhodnutie o súpisnom čísle aj keď ho už máme to súpisné číslo.OÚ ho nechce vydať z dôvodu,že pár m2 pod domom nie je vysporiadaný,ale daň platíme tak prečo mi to rozhodnutie nechcú dať. Mám to dať do relácie paľba?
Dom sa staval od roku 1976. Otec platí za elektriku mesačne. Takže kolaudácia musela prebehnúť, keď máme adresu aj elektriku.

Podľa mňa obec a ten čo to má na starosti mi zámerne nechce vydať rozhodnutie o súpisnom čísle, kde sa mám obrátiť , na právnikov nemám.
Ďakujem

AHOJ,,,JA MAM PRESNE TEN ISTY PROBLEM,,,,obec mi k dedičskemu konaniu nechce vydať opis listiny o určeni popisneho čisla,,,ktoru vyžaduje notar aby pri prejednani dedičstva mohol dom dostat svoj vlastnicky list,,nakolko sa v obci robil ROEP a skratka majetok môjho otca sa zahadne stratil a objavil sa na vlastnickom liste obce a mojej babky ktora nikdy nemohla bit majitelom nakolko zomrela.Smiešne na tom je to že môj otec v obci bola a je znama osobnost,,,predsa si dovolili urobit takuto vec,,,riešenie,,,,obec podla Zákon o obecnom zriadení - Zákon č. 369/1990 Zb. je povinna to evidovať a preto na pisomne požiadanie je povinna to dať,,,ale ja som uspel podla zakona poskytnutie informácií podľa zákona č. 211/2000 Z. z. kde som žiadal konkretne kto vydal popisne č. kedy a kto bol v tedy majitelom,,,to všetko maju v tych svojich zošitkoch,,,,,,teraz akurat budem žiadat na kataster o otvorenie ROEP, nakolko v otcovom pripade je podozrenie z trestneho činu podvodu,,,,,,,,ono ked niečo obecny urad nechce dat treba ho tlačit,,,,,ospravedlnujem sa za pravopisne chyby nie všetci ovladame gramatiku
anonym222
04.08.10,20:02
Ak bola stavba v minulosti riadne skolaudovaná a existuje o tom zápis. Obec, musí vydať potvrdenie o súpisnom čísle, ktoré je potrebné pre zápis do KN.
anonym222
04.08.10,20:05
Ak neprebehlo dedicske konanie, treba vyvolat dodatocne dedicske konanie a dat si vlastnictvo domu do poriadku a zapisat na katastri. Otazka je na zaklade coho platite dan obci? Ak nie je dom zakresleny v katastraslnej mape a neexistuje list vlastnictva so supisnym cislom a rozlohou v m2 neviem kto a ako vam vyratal, aku dan mate platit. Ak nie je dom zakresleny v mape tak neexistuje. Toto sa robi tusim cez geodeta a geometricky plan ktory sa prilozi pri zapise do katastra.
Vankúšik, daň sa platí na základe daňového priznania. My sme tiež dlhé roky platili daň za chatu, ktorá nikdy nebola zakreslená v katastr. mape a ani zapísaná v KN.
sarasara
04.08.10,21:51
Obec (mesto) je povinné ti vydať potvrdenie o pridelení súpisného čísla. Na toto nemá vplyv vlastníctvo k pozemku, na ktorom dom stojí.
Ak ti ho nevydali na ústnu žiadosť, podaj žiadosť písomnú.
Ak bolo súpisné číslo vydané, nepotrebuješ k tomu dokladať nijaký dokument. Ba nie je dôležité ani to, či bola stavba skolaudovaná.
Bolo pridelené súp. číslo a ty chceš o tom potvrdenie.