casantak
10.07.10,07:21
Hladam sposob ako co najviac usetrit a pritom zachovat co najlepsie termoizolacne vlastnosti. Co poradite na taku kombinaciu?
Laco-monter
10.07.10,06:35
Jeden amater staval takým sposobom, že vymuroval kamenný sokel,nechal medzeru 20 cm z druhej strany vymuroval YPOR-ku , ku YPOR-ke zvnutra prilepil 5 cm Polystyren a medzeru vylial betónom

A má to aj pevné aj zaizolované .

Samozrejme je to len základ ďalej bude pokračovať normalne
asi YTONG-om.
TomasHC
10.07.10,09:52
Hladam sposob ako co najviac usetrit a pritom zachovat co najlepsie termoizolacne vlastnosti. Co poradite na taku kombinaciu?

Takto kombinovat rozne materialy sa neodporuca...
220870
10.07.10,11:33
Tak ako píše tomasHC neodporúča sa to.Ale dá sa to tak urobiť.Pričom porfix je lepšie klasicky omietnuť a treba to po vymurovaní nechať prezimovať bez okien tak aby sa to dobre vysušilo na prievane.
Laco-monter
11.07.10,11:42
Ale mne sa to páčilo ako to robil.

Keď ma nechytia ,tak pridám aj foto.
Laco-monter
11.07.10,17:43
Jeden amater staval takým sposobom, že vymuroval kamenný sokel,nechal medzeru 20 cm z druhej strany vymuroval YPOR-ku , ku YPOR-ke zvnutra prilepil 5 cm Polystyren a medzeru vylial betónom

A má to aj pevné aj zaizolované .

Samozrejme je to len základ ďalej bude pokračovať normalne
asi YTONG-om.

Tu je foto soklika tejto prístavby /garaže/.
220870
11.07.10,17:56
A nieje jednoduchšie a HLAVNE KVALITNEJŠIE urobiť betónový základ a na to nalepiť kameň?Ak by mal platiť takúto habaďúru firme tak by sa nedoplatil.
Laco-monter
12.07.10,05:05
On má týmto sposobom urobený sokel na dome,dom je prízemný, a tiež viac ako 50 m plota ,na plote je betónová "čiapka" a plot drží už možno 10 rokov ,
kameň vyšpárovaný cementom je "naveky".
220870
12.07.10,16:48
Laco netvrdím že je to zlé alebo že by to malo opadať,ale je to zbytočne skomplikovaná práca..
alltracboy
19.07.10,11:38
preco by nemohol byt ytong obvod a priecky porfix? Ved je to skoro totozny material navyse s ytongom nebude previazany.. to ako keby ste pisali, ze sa neodporuca dat do murovaneho domu sadrokartonova priecka.
andiablo
19.07.10,12:15
preco by nemohol byt ytong obvod a priecky porfix? Ved je to skoro totozny material navyse s ytongom nebude previazany.. to ako keby ste pisali, ze sa neodporuca dat do murovaneho domu sadrokartonova priecka.
No ako obvodový múr môže byť ytong a priečka porfix. Proti tomu nič nemám ale nelep priečku k obvodovému lebo ti to praskne. Skôr sa tu malo na mysli aby si pol priečky nedal ytong a pol porfix. Je to podobné ako keby si dal na ytongovú stenu nosný preklad od porfixu. Budú ti tam vznikať praskliny lebo oba materiály rozlične pracujú
alltracboy
19.07.10,12:33
skusal si to?
day
19.07.10,12:39
neviem z praxe, len som cital:
na jedno poschodie jeden material, t.z. ze prizemie mozes mat ytong a poschodie porfix
andiablo
19.07.10,17:39
skusal si to?
Áno skúšal som to a po prasklinách ani náznaku. Drží mi to iba na tokvách v stene a pri strope vystriekané purpenou.
A k tým materiálom tak som videl už kopu popraskaných v takýchto kombináciach. Tehla-ytong = veľmi pravdepodobné praskanie, ytong-porfix= praskanie ale v menšom merítku ako prvý prípad. Poróbetonové prvku majú približný koeficient rotiažnosti. Tehla a porobetón je omnoho väčší rozdiel v roztiažnosti