Majky11
11.07.10,13:46
Ahojte,

Akú hrúbku izolácie mám dať a aký druh, typ značku, na zateplenie podstrešnej časti ?

Staviam bungalov. Izoláciu nechcem dávať medzi krokvy, ale ju iba naukladám na deku, nakoľko túto časť stavby nehodlám využívať ako pôjd.

Takže, akú hrúbku a typ použiť ?
marleau
11.07.10,15:22
Hrúbku 20 cm a sklenú alebo čadičovú vatu.polystyrén tam nie je vhodný.Napr. URSA,NOBASIL atď.
220870
11.07.10,15:27
Tak ako písal marleau.+ tej vate pomôžete tým že ju prikrijete paropriepustnou fóliou.
marleau
11.07.10,15:37
Tak ako písal marleau.+ tej vate pomôžete tým že ju prikrijete paropriepustnou fóliou.
Mal som na mysli aj to,ale predpokladám,že v novostavbe je strecha dobre urobená,ale može ísť,dávam to tam tiež.
Majky11
11.07.10,15:46
Fólia bude pod krytinou, je teda potrebná tá druhá ?
220870
11.07.10,16:36
Nieje nutná.Ale zvýši tepelnoizolačné vlastnosti vaty.Neviem oficiálny údaj ale tipujem to niekde okolo 15-20%.
Majky11
11.07.10,16:40
Ok, vďaka
marleau
11.07.10,17:57
Ale nezabudni,že musí byť difúzna.
TomasHC
11.07.10,18:02
Dobrym zvykom je dat 18+6cm, 6-ka dole a na to 18-ka o 90° pootocena :)
marleau
11.07.10,18:06
Nuž keby popísal presnejšie konštrukciu,ale takto možme len hádať.Ak má rovný povrch,tak áno.Ak má nejaké trámy,tak jednu hrúbku do výšky trámov a druhú preložiť naprieč po vrchu.Tak,aby dosiahol tých cca 20 cm.
Majky11
11.07.10,18:51
Konštrukcia jednoznačná. Izolácia bude naukladaná na žb.strope - deke.

Takže žiadne trámy, ale rovný betón.
marleau
11.07.10,18:57
Konštrukcia jednoznačná. Izolácia bude naukladaná na žb.strope - deke.

Takže žiadne trámy, ale rovný betón.
Ja by som tam dal aj 3x 8 cm,každú vrstvu kolmo na tú predošlú.Staviaš len raz,ceny energií klesať nebudú a takáto investícia sa vie veľmi rýchlo vrátiť.
dracul
12.07.10,19:22
ja som tu skladbu vyriesil nasledovne/interier>exterier/
sadrokarton-parozabrana-vata/18cm isover/-zelezobetonova deka 13cm-3+5+5 polystyren
vturansky
13.07.10,04:33
V stavebninach ma varovali pred EPS na povalu. Vraj chuti mysiam...
qwertin
13.07.10,08:56
Mna by zaujimala cena prace za izolaciu sikmej strechy 16+8cm, folia, sadrokarton?
Wlady
27.08.10,08:55
Prave tiez riesim otazku hrubky izolacie, tak ma zaujala tato tema. Chcel by som sa poradit ohladom potrebnej hrubky izolacie pri bungalove, kde bude v polovici dome je otvoreny strop, druhej casti je tramovy strop. Oboch castiach pouzit rovnaku hrubku? Mohol by som poprosit niekoho o foto ako ukladal dasiu vrstvu izolacie pod krokvy? Dakujem.
Composite
28.08.10,12:19
čadičovú (tvrdú), ak to chceš zalievať, najlepšie 20+20 cm, prípadne 10+10 cm potom z interierovej strany musíš dať parozábranu a z vonkajšej môžeš dať hydroizoláciu (ak budeš zalievať, tak musíš), ak ju nemáš v streche
Wlady
30.08.10,04:10
čadičovú (tvrdú), ak to chceš zalievať, najlepšie 20+20 cm, prípadne 10+10 cm potom z interierovej strany musíš dať parozábranu a z vonkajšej môžeš dať hydroizoláciu (ak budeš zalievať, tak musíš), ak ju nemáš v streche

Podkrovie bude sluzit iba ako ulozny priestor, nechcem to zalievat. Stropny hranol ma 21cm, priecne zvazujem nabit dve stresne laty na seba co by bolo 10cm takze spolu 30cm izolacie. Staci tolko? Zhora spravim zaklop z OSB 18mm a z dola sadrokarton.
220870
30.08.10,06:55
Podkrovie bude sluzit iba ako ulozny priestor, nechcem to zalievat. Stropny hranol ma 21cm, priecne zvazujem nabit dve stresne laty na seba co by bolo 10cm takze spolu 30cm izolacie. Staci tolko? Zhora spravim zaklop z OSB 18mm a z dola sadrokarton.
30 cm je vyhovujúce.Osb dosky fungujú ako parozábrana sú parotesné.Takže v žiadnom prípade nie sú vhodné ako vrchný záklop.Ak to je neobývanej dobre vertranej časti povaly tak môžete na strop položiť aj polystyrén.
robin78
30.08.10,10:02
Idem riesit tiez izolaciu pod strechou a chcem sa pytat ake su minusy pre pouzitie polysterenu. Planujem volne poukladat dve vrstvy 10cm polystyrenu priamo na deku a jedna sa o vetrany priestor. Nakolko je strecha starsia, tak nechcem pouzit vatu nakolko tam moze hocikedy zacat zatekat a ked vata chyti vlhost, tak straca izolacne vlastnosti. Dakujem.
220870
30.08.10,10:46
Ak pod strechu zateká tak nieje vhodné nič iné len oprava výmena krytiny.Výhoda polystyrénu je v jeho tepelných vlastnostiach.Nevýhoda že nieje vhodný do trvale obývaných miestnosti.
Composite
31.08.10,09:30
30 cm je vyhovujúce.Osb dosky fungujú ako parozábrana sú parotesné.Takže v žiadnom prípade nie sú vhodné ako vrchný záklop.Ak to je neobývanej dobre vertranej časti povaly tak môžete na strop položiť aj polystyrén.

ale parozábranu treba dať od interieru, čiže parozábrana a potom vata, polystyrén,...


Podkrovie bude sluzit iba ako ulozny priestor, nechcem to zalievat. Stropny hranol ma 21cm, priecne zvazujem nabit dve stresne laty na seba co by bolo 10cm takze spolu 30cm izolacie. Staci tolko? Zhora spravim zaklop z OSB 18mm a z dola sadrokarton.

z interierovej časti by si mal mať 100% parozábranu, už 1% vlhkosti navyše znižuje tepelno-izolačné vlastnosti vaty o 10-15%.
Potom vatu medzi krokvy, potom môžeš zas parozábranu, ale nemusíš a nakoniec môžeš priečne dať 10-20 cm znova vaty a na to hydroizoláciu (prepúšťa pary, ale nie vodu) a nemusíš dávať žiadne OSB, ale vlastne ty to chceš ako úložný priestor, tak musíš dať OSB, ale ja by som aj tak podne dal hydroizolačnú foliu. Ked to spravíš raz poriadne máš pokoj.
Parozábrana musí byt poriadne spraená, aby nikde neprepúšťala z interieru vlhkosť do vaty.
Napr. dáš nejakú tuhšiu vatu medzi krokvy tých 21 cm a potom dáš napr tých 10 cm niečo ako Isover R, je to tvrdá vata po ktorej môžeš chodiť a nemusíš dávať OSB 18, ale stačí OSB 8, či 12 a ked dáš pod OSB hydroizolačnú foliu, tak nemusší dávať OSB s perodrážkou. alebo bez hydroizolačnej folie, ale potom OSB PD 12 cm.


Polystyrén by sa mal zaliať, ale nemusí. Ale najlepšie by bolo keby si si pozrel cenu za 1m2 k odporu R, dnes zoženieš vatu za polovicu ceny, alebo dostaneš druhú zadarmo,... proste ked hľadáš najdeš lacnú vatu ako porovnateľný polystyrén
77erko
27.09.10,14:53
30 cm je vyhovujúce.Osb dosky fungujú ako parozábrana sú parotesné.Takže v žiadnom prípade nie sú vhodné ako vrchný záklop.Ak to je neobývanej dobre vertranej časti povaly tak môžete na strop položiť aj polystyrén.

Chcem sa ťa spýtať, že pokiaľ fungujú OSB ako parozábrana a nie sú vhodné na záklop môžem ich použiť pri nepochôdznej povale/strope naopak?
napr. keď to zoberiem z interieru na hor : OSB doska,20 cm celulózová izolácia, zaklop z dosiek, parozábrana pod krytinou.
220870
27.09.10,16:09
Áno,až na to že pod krytinu sa nedáva parozábrana ale paropriepustná fólia. Len nezabudnite spoje dosiek prelepiť lepiacou páskou.Minulý rok sme to aplikovali na jednom pasívnom dome.Je to hneď na vrchu galérie.
http://picasaweb.google.sk/107564108512268292937/PasivnyDom02#
77erko
28.09.10,05:15
Veľmi pekne ďakujem za radu a za fotky, ja to budem mať z hora:Bramac, lata 50/40mm, kontralata 50/50, strešná fólia Bramac, záklop 100/22, krokva no a strop (zo spodu) SDK na závesoch/poprípade osb dosky(preto som sa o to zaujímal) parozábrana a izolácia ešte neviem na 100% aká ale pravdepodobne fúkaná celulózová tepelná izolácia Climatizer plus alebo Termofloc.
Wlady
28.09.10,06:49
Takyto mam plan ako urobit a zateplit strop. Tu osb dosku by som rad pouzil pretoze mi vyhovuje ako zaklop po ktorom budem chodit /aj ked to bude neobytne podkrovie/. Moze to tak byt, alebo ako to teda spravit lepsie? Dakujem.
janfasanga
28.09.10,07:19
Už je to tu dosť podrobne popísané, akurát o jednej veci nepadlo slovo. Takže doplním len toľko, aby tepelná izolácia strechy bola úmerná s izoláciou ostatných obalových konštrukcií (podlaha, steny, okná)! Čiže aby bol rovnomerný štandard. Lebo často vidím, že na rodinnom dome si 38-ku (alebo aj 44-ku) tehlu zateplia napr. 10cm zateplovákom a na strope je len max. 8cm. (Sú to konkrétne prípady novostavieb RD). Alebo si spravia nadštandardne kvalitnú obvodovú stenu a nakoniec tam bachnú lacné okná s podpriemerným dvojsklom. Minulý týždeň som bol na obhliadke v dome, ktorý bol síce zateplený ale v podlahe bol len 1cm polystyrén... Nemá význam jednu časť obalového plášťa spraviť špičkovo, ak ostatné časti odfľáknem. Treba sa snažiť o vyrovnanosť, úmernosť. Píšem to len preto, lebo padlo tu pár slov o "správnej" hrúbke tepelnej izolácie strechy, pritom sa vôbec nediskutovalo o tom, ako sú poriešené ostatné časti domu.
220870
28.09.10,17:14
Takyto mam plan ako urobit a zateplit strop. Tu osb dosku by som rad pouzil pretoze mi vyhovuje ako zaklop po ktorom budem chodit /aj ked to bude neobytne podkrovie/. Moze to tak byt, alebo ako to teda spravit lepsie? Dakujem.
Môže to tak byť.Na parozábrane si dajte obzvlášť záležať,tá musí byť na 100%.
Wlady
29.09.10,06:52
Už je to tu dosť podrobne popísané, akurát o jednej veci nepadlo slovo. Takže doplním len toľko, aby tepelná izolácia strechy bola úmerná s izoláciou ostatných obalových konštrukcií (podlaha, steny, okná)! Čiže aby bol rovnomerný štandard. Lebo často vidím, že na rodinnom dome si 38-ku (alebo aj 44-ku) tehlu zateplia napr. 10cm zateplovákom a na strope je len max. 8cm. (Sú to konkrétne prípady novostavieb RD). Alebo si spravia nadštandardne kvalitnú obvodovú stenu a nakoniec tam bachnú lacné okná s podpriemerným dvojsklom. Minulý týždeň som bol na obhliadke v dome, ktorý bol síce zateplený ale v podlahe bol len 1cm polystyrén... Nemá význam jednu časť obalového plášťa spraviť špičkovo, ak ostatné časti odfľáknem. Treba sa snažiť o vyrovnanosť, úmernosť. Píšem to len preto, lebo padlo tu pár slov o "správnej" hrúbke tepelnej izolácie strechy, pritom sa vôbec nediskutovalo o tom, ako sú poriešené ostatné časti domu.


Tak bude umerne nasledovne? Porfix 30cm+10-12EPS, izolacia stropu 30cm vata, podlaha 10-12EPS, okna plastove trojskla. Neviem preratat aby som pomohol porovnat napr. odpor stien s EPS a odpor izolacie v strope.
Wlady
29.09.10,06:59
Môže to tak byť.Na parozábrane si dajte obzvlášť záležať,tá musí byť na 100%.

Mate typ na link kde by som mohol co najlepsie nastudovat parozabranu, hlavne ma zaujima detail napojenia na priecky.
220870
29.09.10,16:48
Ak ste z tých čo si dajú poradiť.Tak fólie kupujte len od JUTA.Nie preto že by ostatný boli mizerný ale týto neoje...ú
http://www.juta.cz/paroschema1.htm
Veľmi dúležité sú aj pásky na lepenie parozábrannej fólie .V drtivej väčšine sa tu predáva totálny čínsky šuvix.Táto páska má málo lepidla a nevhodnej kvality,preto na povrchu nedrží po pár mesiacoch lepidlo totálne degraduje a páska sa začne z povrchu samovolne odlepovať.Navyše sa nejedná o výrobok z hliníku ale o plastovú pásku potiahnutú striebrenkou.Pre laika je v tomto prípade veľmi ťažké odhaliť čo je dobré a čo zlé.A pritom na tom totálne záleží .Ak použijte šmejd ,asi si dokážete predstaviť ako to potom tesní.Je tam zopár rozoznávacich znakov.Páska musí mať na cievke popis väčšinou meno názov firmy.Tie číny sú bez popisu.Kvalitná páska je z čistého hliníku veľmi podobné alebo takmer identické ako alobal z jednej strany z lepidlom.Na priečky sa parozábrana lepí na silikon.http://www.youtube.com/watch?v=OYySHkveKIA&feature=channel
petosc
29.09.10,17:02
Áno,až na to že pod krytinu sa nedáva parozábrana ale paropriepustná fólia. Len nezabudnite spoje dosiek prelepiť lepiacou páskou.Minulý rok sme to aplikovali na jednom pasívnom dome.Je to hneď na vrchu galérie.
http://picasaweb.google.sk/107564108512268292937/PasivnyDom02#
chcem sa spýtať, na niektorých foto je vidieť tú nopovú foliu, alebo ako sa to volá, tá čierna s tými bublinami, to sa náhodou nedáva tak že bubliny sú smerom na základy? len sa pýtam
220870
29.09.10,17:09
Ako si ju dali tak ju majú,alebo, čo chce majiteľ dosiahnuť aplikáciou tejto fólie?Pôvodne sa tá fólia dávala na steny základu tak ako je na foto.Jej pôvodné využitie bolo na to aby rozložila bočné povrchové tlaky na základ domu(hlavne cez zimu).A v tom prípade sa dáva takto.Na tomto dome nieje prečo odvetrávať základový betón.Nieje tam pivnica ani poškodené hydroizolácie.Betónu voda nevadí.
petosc
04.10.10,06:01
Ako si ju dali tak ju majú,alebo, čo chce majiteľ dosiahnuť aplikáciou tejto fólie?Pôvodne sa tá fólia dávala na steny základu tak ako je na foto.Jej pôvodné využitie bolo na to aby rozložila bočné povrchové tlaky na základ domu(hlavne cez zimu).A v tom prípade sa dáva takto.Na tomto dome nieje prečo odvetrávať základový betón.Nieje tam pivnica ani poškodené hydroizolácie.Betónu voda nevadí.
to znamená,že ani ju tam nemusím dávať? lebo akurát dnes som to riešil či je tam vlastne nejako potrebná, nevyhnutná??. dakujem
janfasanga
04.10.10,06:39
to znamená,že ani ju tam nemusím dávať? lebo akurát dnes som to riešil či je tam vlastne nejako potrebná, nevyhnutná??. dakujem
Nopovú fóliu je možné využiť na rôzne účely, či už ako ochrannú vrstvu hydroizolácie, alebo ako drenážnu vrstvu, a pod. Od toho závisí spôsob jej zabudovania. Ak je to teda opodstatnené, má samozrejme význam a treba ju správne aplikovať. Ak nato nie je dôvod, tak použitie je len plytvanie peňazí investora.
Wlady
11.10.10,04:46
Ak ste z tých čo si dajú poradiť.Tak fólie kupujte len od JUTA.Nie preto že by ostatný boli mizerný ale týto neoje...ú
http://www.juta.cz/paroschema1.htm
Veľmi dúležité sú aj pásky na lepenie parozábrannej fólie .V drtivej väčšine sa tu predáva totálny čínsky šuvix.Táto páska má málo lepidla a nevhodnej kvality,preto na povrchu nedrží po pár mesiacoch lepidlo totálne degraduje a páska sa začne z povrchu samovolne odlepovať.Navyše sa nejedná o výrobok z hliníku ale o plastovú pásku potiahnutú striebrenkou.Pre laika je v tomto prípade veľmi ťažké odhaliť čo je dobré a čo zlé.A pritom na tom totálne záleží .Ak použijte šmejd ,asi si dokážete predstaviť ako to potom tesní.Je tam zopár rozoznávacich znakov.Páska musí mať na cievke popis väčšinou meno názov firmy.Tie číny sú bez popisu.Kvalitná páska je z čistého hliníku veľmi podobné alebo takmer identické ako alobal z jednej strany z lepidlom.Na priečky sa parozábrana lepí na silikon.

Bude ten silikon drzat aj na holom porobetone?
220870
11.10.10,17:13
Drží to aj na porobetone.
pivko
11.10.10,17:37
Ak ste z tých čo si dajú poradiť.Tak fólie kupujte len od JUTA.Nie preto že by ostatný boli mizerný ale týto neoje...ú
http://www.juta.cz/paroschema1.htm
Veľmi dúležité sú aj pásky na lepenie parozábrannej fólie .V drtivej väčšine sa tu predáva totálny čínsky šuvix.Táto páska má málo lepidla a nevhodnej kvality,preto na povrchu nedrží po pár mesiacoch lepidlo totálne degraduje a páska sa začne z povrchu samovolne odlepovať.Navyše sa nejedná o výrobok z hliníku ale o plastovú pásku potiahnutú striebrenkou.Pre laika je v tomto prípade veľmi ťažké odhaliť čo je dobré a čo zlé.A pritom na tom totálne záleží .Ak použijte šmejd ,asi si dokážete predstaviť ako to potom tesní.Je tam zopár rozoznávacich znakov.Páska musí mať na cievke popis väčšinou meno názov firmy.Tie číny sú bez popisu.Kvalitná páska je z čistého hliníku veľmi podobné alebo takmer identické ako alobal z jednej strany z lepidlom.Na priečky sa parozábrana lepí na silikon.http://www.youtube.com/watch?v=OYySHkveKIA&feature=channel
Nazdar, tak mne ju na priečky neidú lepiť vobec:mad: vraj tam pojde len SDK po stenu , potom sa zreže a dá sa tmel-akryl./nemám ešte štuk , ten sa tam vraj dopucuje/
a fóliu som dal rano vymeniť , hneď utekali pre tu J 170 N AL ako si mi písal;)
A ešte doplním, pásku kúpili nejaku DORKEN , je to O.K?
Wlady
12.10.10,04:06
Nazdar, tak mne ju na priečky neidú lepiť vobec:mad: vraj tam pojde len SDK po stenu , potom sa zreže a dá sa tmel-akryl./nemám ešte štuk , ten sa tam vraj dopucuje/
a fóliu som dal rano vymeniť , hneď utekali pre tu J 170 N AL ako si mi písal;)
A ešte doplním, pásku kúpili nejaku DORKEN , je to O.K?

A nie je toto tak ako by to nemalo byt? Ze SDK pojde priamo na hlinikovu foliu? Ze by tam mala byt medzera....
220870
12.10.10,04:11
Bohužiaľ nepamätám si názvy tých pások.Ale tá čína nemá žiadne nápisi.PRC sa pod svoje produkty nepodpisuje.Nemajú tie CD-čka v rohu nejako moc ďaleko od seba?
Wlady
13.10.10,06:31
Nevadi ak budem robit porazabranu skor ako omietky? Myslim koli upevneniu na priecky.
pivko
14.10.10,03:14
Nevadi ak budem robit porazabranu skor ako omietky? Myslim koli upevneniu na priecky.
Ktoré omietky?Ja mám zatiaľ len hrubé a robil som zateplenie a SDK. A čo chceš prichytávať na priečky?
220870
14.10.10,04:05
Nevadi ak budem robit porazabranu skor ako omietky? Myslim koli upevneniu na priecky.
Urobíte parozábranu poprichytávate ju na stenu a potom urobíte omietky.Dá sa to urobiť aj tak že sa parozábrana prichytí pod UD profilom a vysilikonuje kút styku UD a steny..
Wlady
14.10.10,06:03
Ktoré omietky?Ja mám zatiaľ len hrubé a robil som zateplenie a SDK. A čo chceš prichytávať na priečky?

Ja zatial ale omietky nemam. Robim zateplenie, tak som sa zaujimal ako postupovat dalej. Chcel som vediet, ci nebudem mat problem uchytavat parozabranu na neomietnuty porobeton. A tiez ci nasledne mozem spravit SDK a az potom omietky...
Wlady
22.10.10,03:14
Medzi krokvy 15cm vysoke je lepsie dat 14cm izlolacie alebo 16cm? Dakujem.
pivko
22.10.10,03:26
Medzi krokvy 15cm vysoke je lepsie dat 14cm izlolacie alebo 16cm? Dakujem.
Ak máš kvalitnú vysokodifúznu fóliu napr Tyvek supro ako ja:D tak 15cm /izoláciu možeš dať bez medzery až k fólii/ ale ak máš menej kvalitnú foliu tak by som dal 13cm nech tam je medzera medzi izoláciou a foliou.
A parozábranu prichytíš obojstrannou páskou na UD profil a na to SDK. Do kútov tmel.
Wlady
22.10.10,04:26
Ak máš kvalitnú vysokodifúznu fóliu napr Tyvek supro ako ja:D tak 15cm /izoláciu možeš dať bez medzery až k fólii/ ale ak máš menej kvalitnú foliu tak by som dal 13cm nech tam je medzera medzi izoláciou a foliou.
A parozábranu prichytíš obojstrannou páskou na UD profil a na to SDK. Do kútov tmel.

Kupil som najlepsiu aku v stavebninach mali, DELTA MAXX PLUS. Vata sa 15cm nerobi, takze bud 14cm alebo 16cm. Budem potom robit konstrukciu z hranolov kde pojdu dalsie dve vrstvy izolacie. Na to pojde parozabrana. Az potom spravim konstrukciu SDK. /bude vzduchova medzera/.
pivko
22.10.10,10:17
Kupil som najlepsiu aku v stavebninach mali, DELTA MAXX PLUS. Vata sa 15cm nerobi, takze bud 14cm alebo 16cm. Budem potom robit konstrukciu z hranolov kde pojdu dalsie dve vrstvy izolacie. Na to pojde parozabrana. Az potom spravim konstrukciu SDK. /bude vzduchova medzera/.
Daj 14cm /možem ti predať lacno , mám zvyšnú jednu paletu = 16 balíkov;)/ a načo konštrukciu ? daj krokvové závesy ako ja ;)
http://www.pulzmyjava.sk/sadro.php
http://www.ostavbe.sk/fotoserial-ako-som-robil-sadrokarton-t56.html?sid=a23d783e21e22d2b8f79cffeafbc8ce0
Wlady
22.10.10,17:29
Daj 14cm /možem ti predať lacno , mám zvyšnú jednu paletu = 16 balíkov;)/ a načo konštrukciu ? daj krokvové závesy ako ja ;)
http://www.pulzmyjava.sk/sadro.php
http://www.ostavbe.sk/fotoserial-ako-som-robil-sadrokarton-t56.html?sid=a23d783e21e22d2b8f79cffeafbc8ce0

Iba ak by si mi spravil fakturu, musim to prehnat cez SFBR :-))
Konstrukciu preto, lebo chcem dat az 40 cm izolacie a chcem medzeru medzi parobaranou a SDK. Jedna sa o otvoreny pohlad do stitu, potrebujem to znizit o 50cm, takze preto ta konstrukcia.
pivko
23.10.10,04:40
Iba ak by si mi spravil fakturu, musim to prehnat cez SFBR :-))
Konstrukciu preto, lebo chcem dat az 40 cm izolacie a chcem medzeru medzi parobaranou a SDK. Jedna sa o otvoreny pohlad do stitu, potrebujem to znizit o 50cm, takze preto ta konstrukcia.
mimotemy Dám ti bločky na stavebný materiál aj na dvojnásobok sumy.
alltracboy
04.12.10,13:53
ta druha vrstva izolacie by mala ist v akej hrubke? v tom videu spravil chlapik parozabranu cez izolaciu medzi krokvami, ale tu druhu vstvu len prikryl sadrokartonom, bol n ato nejaky dovod? krokvy mam 18cm
mendo933
05.12.10,06:02
izolacia nad parazabranou by mala mat hrubku 1/5-tiny hrubky izolacie ulozenej pod parozabranou. cize ak mas medzi krokvami 18cm na tom parozabrana tak dalsi vrstvu môzes dat 4cm, cize nedosacujuce riesenie z pohladu hrubky izolacie, z pohladu funkcnosti parozabrany lepsie riesenie ako na CD-ckach a prepichnuta 1500 skrutkami . Ak chces parozabranu v izolacii a vetsiu hrubku izolacie tak sa to da 2-ma spôsobmi
pivko
05.12.10,06:27
izolacia nad parazabranou by mala mat hrubku 1/5-tiny hrubky izolacie ulozenej pod parozabranou. cize ak mas medzi krokvami 18cm na tom parozabrana tak dalsi vrstvu môzes dat 4cm, cize nedosacujuce riesenie z pohladu hrubky izolacie, z pohladu funkcnosti parozabrany lepsie riesenie ako na CD-ckach a prepichnuta 1500 skrutkami . Ak chces parozabranu v izolacii a vetsiu hrubku izolacie tak sa to da 2-ma spôsobmi
Nejako ti nesedia počty:D ak 18cm nad je 1/5 tak 4/5 pod je 72cm:D
http://www.e-filip.sk/default.aspx?ContentID=1007&ThreadID=91976&sortBy=lastAnswer
alltracboy
05.12.10,07:08
izolacia nad parazabranou by mala mat hrubku 1/5-tiny hrubky izolacie ulozenej pod parozabranou. cize ak mas medzi krokvami 18cm na tom parozabrana tak dalsi vrstvu môzes dat 4cm, cize nedosacujuce riesenie z pohladu hrubky izolacie, z pohladu funkcnosti parozabrany lepsie riesenie ako na CD-ckach a prepichnuta 1500 skrutkami . Ak chces parozabranu v izolacii a vetsiu hrubku izolacie tak sa to da 2-ma spôsobmi
to chces povedat ze 22cm izolacie nestaci na zaizolovanie strechy? tie skrutky by som moc vazne nebral. Tym sa mozu trapit ludia co s panike silikonuju kazdu dierku pod srobom. cez tie dierky prejde 0,0nic a to sa aj odvetra cez vrchnu foliu. Stale som sa ale nedocital preco by mala ist medzi dve izolacie parozabrana. Technicky lepsie sa da spravit ak sa daju dve izolacie na seba a potom prekriju parozabranou a SDK
alltracboy
05.12.10,07:14
Nejako ti nesedia počty:D ak 18cm nad je 1/5 tak 4/5 pod je 72cm:D
http://www.e-filip.sk/default.aspx?ContentID=1007&ThreadID=91976&sortBy=lastAnswer
pivko sa ti trochu pomiesali tie slova nad a pod :D
lienocka001
05.12.10,07:53
chlapci tak ako to ma byt....

pod krokvy dame aspon 28 cm v dvoch vrstvach???? na to parozabrana difuzna a potom sadrokarton? robit nam to bude partia co mame.. ale rozhodnut o hrubkach musime my... a aj chceme samozrejme

mame krytinu bramac a pod nou tu bramac foliu... /zatial/
roman29
05.12.10,08:02
troska sa vam vstupim do debaty.
myslite si ze je dobry napad naukladat na povalu Nobasil resp. Ursa, asi najskor tu verziu co sa predava v zrolovanom stave, v klasickej v tehlovej bytovke so sedlovou strechou - ale teda s rovnou povalou ?

byvame na hornom poschodi a spolocneho prerobenia a zateplenia strechy sa zrejme nedockam, preto ma zaujima ci by to malo nejaky zmysel a ekonom. efekt, ak nieco take - provizorne - by som spravil v casti nad nasim bytom ? Povrch je nejaka skvara, nie je idealne rovny a hladky. No a ide mi o to ze by som to tam nejako neupevnoval a pod, len ukladal co najtesnejsie vedla seba

(mozno pre pripad ak by sa ostatni obyvatelia predsa len casom rozhybali a islo sa to riadne spolocne prerobit, resp. by sme by predavali... nerad by som nieco fixne investoval)
pivko
05.12.10,08:27
pivko sa ti trochu pomiesali tie slova nad a pod :D
Ako pomiešali???hovoríme tu o parozábrane ktorá sa dáva pod izoláciu z vnútornej strany. Na izoláciu sa dáva difúzna paropriepustná folia.Tak že mi nad aj pod sedí;) Idem od škridle : škridla - difúzna fólia-izolácia-parozábrana-sdk.Ja som dal 18cm medzi krokvy + 14cm pod krokvy na závesy , potom parozábrana a sdk.
mendo933
05.12.10,09:15
to chces povedat ze 22cm izolacie nestaci na zaizolovanie strechy? tie skrutky by som moc vazne nebral. Tym sa mozu trapit ludia co s panike silikonuju kazdu dierku pod srobom. cez tie dierky prejde 0,0nic a to sa aj odvetra cez vrchnu foliu. Stale som sa ale nedocital preco by mala ist medzi dve izolacie parozabrana. Technicky lepsie sa da spravit ak sa daju dve izolacie na seba a potom prekriju parozabranou a SDK
to ci 22cm staci, nestaci si treba prepocitat a porovnat s ostatnymi konstrukciami. Kludne mozes dat parozabranu az na CD. parozabrana v izolacii sa robi hlavne kvoli tym 1500 skrutkam a ked tahas viac rozvodov v podhlade. cim viac preruseni parozabrany, tym viac chyb, ale ked si to robis sam da sa stym pohrat. kludne to urob s krokrovimi zavesmi lebo ak chces vetsi hrubku izolacie a parozabranu v izolacii tak to bude drahsie riesenie
CainDrago
07.12.10,14:47
No ja mam v strope 45cm polystirenu ;))) a zatial je to celkom fajn :) mame teplo
paloo
07.12.10,15:45
Tepelný odpor polystyrénu 11.25:)koľko majú steny???
CainDrago
10.12.10,10:44
Steny maju 10 - 25cmpoly-15cm beton-5cm poly (tvarovka meccato EPS250). podlaha taka poly vana hrubka 24cm poly+26zel-beto+6cmpoly pohlada+6cm poter
pivko
10.12.10,10:54
To tam možu žiť aj ľudia?alebo len škrečky.
alltracboy
14.12.10,10:37
vysveltite mi niekto prosim toto: Pri aplikácii do konštrukcie sa v prípade otvorených difúznych systémov nemusí na vnútornú stranu aplikovať parotesná zábrana. Veľmi dobre sa aplikuje medzi skeletový systém v drevenom či kovovom rošte. Z vonkajšej strany sa môže použiť drevovláknitá doska, na ktorú sa aplikujú finálne povrchové úpravy. Z vnútornej strany je pri drevostavbách opäť drevovláknitá doska. Pri systémoch, ktoré nie sú difúzne otvorené sa odporúča aplikovať na vnútornú stranu tepelnej izolácie parotesnú zábranu.

to ked mam pod skridlou vysoko paropriepustnu kontaktnu foliu, alebo prevetravanu strechu tak nemusim davat zvnutra parozabranu?
alltracboy
17.12.10,12:04
nakoniec som kupil 18cm vatu medzi krokvy cez to pojde parozabrana, na to rost+5cm vaty a SDK. Strop sa vyplni 10cm vatou.

Aj v tomto videu vravia ze ak sa pouzije vysoko difuzna folia, tak sa nemusi davat parozabrana. http://www.youtube.com/watch?v=tSWxo454i9k&feature=related
mendo933
18.12.10,07:59
poriadne si precitaj tento fotoserial a ked aj potom budes mat nejastnosti tak napis
http://www.ostavbe.sk/fotoserial-ako-som-robil-sadrokarton-t56.html
alltracboy
18.12.10,14:24
rozbalil som balik nobasilu 040 180mm a nejak to nevie dosiahnut predpisanu hrubku. su tam useky kde je to 180 a useky kde je iba 130mm. V com je problem? vonku je dost mraz.
pivko
18.12.10,17:22
rozbalil som balik nobasilu 040 180mm a nejak to nevie dosiahnut predpisanu hrubku. su tam useky kde je to 180 a useky kde je iba 130mm. V com je problem? vonku je dost mraz.
Keby si nešetril a kúpil Nobasil MPN aký je použitý aj v tom videu tak by si nemal problém.;)
alltracboy
18.12.10,17:44
keby bolo keby...
mendo933
18.12.10,17:55
na videu je pouzity rolovany ISOVER http://www.damamb.cz/images/akce/isover.gif
alltracboy
12.01.11,09:02
ako sa ma spravne zaizolovat strecha? uplne az po vrchlo, alebo iba po kliestiny aby tam vnikol taky vetrany nezatepleny trojuholnik? v mojom pripade ma priestor nad kliestinami asi 30cm. Vraj to bude robit problem ak to zaplnim vatou
day
29.11.12,10:30
ahojte,

rad by som sa opytal,
mate skusenost s mineralnou vlnou schwenk? kvalita, cena, ....

http://www.tobyk.sk/izolacia-nobasil-classic-a-unifit-na-strechy-stropy-a-vnutorne-konstrukcie/izolacia-schwenk-climowool-df-1.html?page_id=612

dakujem
vladoziak
29.11.12,12:36
ahojte,

rad by som sa opytal,
mate skusenost s mineralnou vlnou schwenk? kvalita, cena, ....

http://www.tobyk.sk/izolacia-nobasil-classic-a-unifit-na-strechy-stropy-a-vnutorne-konstrukcie/izolacia-schwenk-climowool-df-1.html?page_id=612

dakujem

ja som ju daval,medzi krokvy 16 cm,pod krokvy 20 cm,robota s nou bola dobra,co som bol po roku ju kontrolovat tak nejavi znamky splasnutia,so 16 cm bol troska problem napuchnutia po rozbaleni musel som ju troska ponatriasta,20 cm opuchla bez akychkolvek prblemov,doporucujem pri praci mat okuliare a rusku na usta.
day
29.11.12,14:24
dakujem vlado,

takze mozem kupovat? mal si moznost to porovnat s knauf/isover?


ja som ju daval,medzi krokvy 16 cm,pod krokvy 20 cm,robota s nou bola dobra,co som bol po roku ju kontrolovat tak nejavi znamky splasnutia,so 16 cm bol troska problem napuchnutia po rozbaleni musel som ju troska ponatriasta,20 cm opuchla bez akychkolvek prblemov,doporucujem pri praci mat okuliare a rusku na usta.
pivko
29.11.12,15:57
ako sa ma spravne zaizolovat strecha? uplne az po vrchlo, alebo iba po kliestiny aby tam vnikol taky vetrany nezatepleny trojuholnik? v mojom pripade ma priestor nad kliestinami asi 30cm. Vraj to bude robit problem ak to zaplnim vatou
Zaplniť to je zbytočné a ak by si to zaplnil v prípade že by si použil/ čo si nepoužil/ foliu Tyvek supro plus tak by to tiež nebol problém.
vladoziak
29.11.12,16:20
dakujem vlado,

takze mozem kupovat? mal si moznost to porovnat s knauf/isover?

Porovnat to mozem jedine s Isover Domo,lebo tym som izoloval pomurnicu z vonkajsej strany pred zateplovanim murov,a zdali sa mi rovnake,ale s tou 20 sa robilo lepsie ako so 16 cm
pivko
29.11.12,18:23
Prečo dávate medzi krokvy vatu ktorá menej izoluje ??? / nafukovaciu / a nie dosky http://www.knaufinsulation.sk/en/products/nobasil-mpn
ktorá drží medzi krokvami sama.
vladoziak
29.11.12,19:31
1.Pretoze cena
2.Pretoze vaha
3.Pretoze pri 36 cm hrubke celkovej izolacie tie o trocha lepsie izolacne vlastnosti ozeliem
4.Pretoze som to robil sam tak som si dal zalezat na vyplneni priestoru izoalciou
lukasko.1234
09.12.12,09:51
marleau...... dufam že ked si taky stavbar vies naco služi paropriepustna folia.aj ked je strecha dobre urobena tak musi ist na vrchnu cast vaty.folia je z jednej strany paropriepustna a z druhej nie.. ide otoo aby sa do vaty nedostala vlhkost a naopak ak je vo vate zbytkova vlhkost aby sa dostala von... vata je ako ponožky.. ked su mokre tak nehreju
marleau
09.12.12,10:38
marleau...... dufam že ked si taky stavbar vies naco služi paropriepustna folia.aj ked je strecha dobre urobena tak musi ist na vrchnu cast vaty.folia je z jednej strany paropriepustna a z druhej nie.. ide otoo aby sa do vaty nedostala vlhkost a naopak ak je vo vate zbytkova vlhkost aby sa dostala von... vata je ako ponožky.. ked su mokre tak nehreju
Kde tvrdím niečo iné???
Norbert Voros
09.12.12,11:30
zdravím vás páni.stretli ste sa už so striekanými izoláciami?
marleau
09.12.12,11:34
Robím montované drevodomy už 20 rokov,ale toto som ešte nedával do konštrukcií.
Norbert Voros
09.12.12,11:49
a počul si už o tom?
marleau
09.12.12,14:30
Videl som to aj robiť,no mňa to neoslovilo.
lukasko.1234
09.12.12,15:15
Kde tvrdím niečo iné???

na zaciatku tejto temý to tak vyznelo citujem ...."marleau Mal som na mysli aj to,ale predpokladám,že v novostavbe je strecha dobre urobená,ale može ísť,dávam to tam tiež" paropriepustná folia nie može ale musí ist..
marleau
09.12.12,15:25
na zaciatku tejto temý to tak vyznelo citujem ...."marleau Mal som na mysli aj to,ale predpokladám,že v novostavbe je strecha dobre urobená,ale može ísť,dávam to tam tiež" paropriepustná folia nie može ale musí ist..

Vytrhnuté z kontextu a zle pochpené,možno aj zle napísané,nepopieram. Nepočujem o tej fólii prvý krát,mám na svedomí vyše 200 domov na kľúč,žeby som tomu ešte nerozumel????
lukasko.1234
09.12.12,15:31
Vytrhnuté z kontextu a zle pochpené,možno aj zle napísané,nepopieram. Nepočujem o tej fólii prvý krát,mám na svedomí vyše 200 domov na kľúč,žeby som tomu ešte nerozumel????

pozri sa mne je jedno kolko mas coho mas ja si vravim svoj nazor
pivko
09.12.12,18:53
zdravím vás páni.stretli ste sa už so striekanými izoláciami?
Norbi striekaj si v inzercii.
pivko
09.12.12,18:54
marleau a akú používaš ? daj ktorá je podľa teba No.1