tibor.
12.07.10,17:05
Dobry den, chcel by som kupit starsi dom ktory je postaveny z kvadrov pred viac ako 40 rokmi. Problem je ze medzi kvadrami a omierkou je vzduchova medzera, a na kusku je omietka aj odpadnuta.
Chcel by som vediet ako sa nieco take riesi ci je treba maximum co sa da zhodit a potom znova doomietat alebo zhodit len to co vyzera akutne, a casti kde je vzduch sa daju pripevnit hmozdinkami pouzitymi pri zatepleni.
Dalsi problem je v tom ze kvader ktory tam je pouzity je uz dost sypky a da sa vyhlbit uz aj prstom - na tom by asi omietka nedrzala.
Ako sa riesi take nieco? treba to zosuchat hlbsie, dat sietku pod a aj nad zateplenie, alebo sa to riesi uplne inak? predsa bezne zateplenie je kontaktne a tak to treba ako tak pod tym zarovnat.
ciners
12.07.10,15:51
Riesi sa to tak, ze si privolate na obhliadku statika, date mu na pivo a benzin a pokecate, ci sa to oplati kupit. Ak by ste mali dat do opravy neviem ake prachy,tak to si mozete urobit alebo kupit iny domek.
220870
12.07.10,16:35
Bežná vec u "kvádrov a brizolitu".Väčšinou príčinou odutia býva nepodizolovaný obvodový múr z ktorého vzlína vlhkosť do kvádrov cez zaomietanú hydroizoláciu.Treba to otĺcť do zdravej časti tehly a omietnúť.Sieťka a lepidlo v žiadnom prípade.
Toto berte ako všeobecnú radu.Na presný postup identifikovanie príčin by som to musel vydieť.
tibor.
12.07.10,16:46
ako omietnut stary kvader ktory sa rozmelni uz asi aj ked sa na neho horsie pozrem...
220870
12.07.10,16:53
Nedokáže presne od počítača určiť celkové narušenie kvádrov.Treba obiť koľko ide napenetrovať aj dva tri krát potom Rabicové pletivo pribiť klincami do kvádrov.A omietnuť.