lubos1111
14.07.10,09:44
chcel by som sa dozvedieť, s akou sumou mám asi rátať pri búraní prístavby cca 6 x 4 m, vrátane zlikvidovania stavebného odpadu na skládku, prípadne aj akým spôsobom búrať - ďakujem
pepa78
14.07.10,18:05
Búrali sme 140 ročný dom 6,4 x 37,5 a stálo to 9000 €, ale s tým že sme mali cca 1/3 cenu za uskladnenie sutiny...cena je vrátane strojov, ludí a "uskladnenia"
fetya
14.07.10,21:11
Nam burali 100rocny mastal,5x50 m, vyslo to na 3300eur aj s uskladnenim sutiny. Mala rada: drevo, tehly... odniesli miestni obcania, firma to neratala, bola to poriadna uspora. Treba ponuknut, iste niekomu sa nieco prihodi.
vankusik29
15.07.10,12:58
- treba dat dole skridlu, krov, vybrat okna a dvere
- potom zavolat JCB ten to hravo zbura behom hodinky
- nalozit na nakladne vozidlo a odviest na najblizsiu skladku.

Buranie nas stalo 90 Eur
Potom sme vytriedili tehly a drevo.
Teraz na jar sme zavolali na skladku spravili mi cenu, objednali tatrovku a JCB. Nakladanie JCB-ckom stalo 108 Eur. Tatrovka sa otocila 4x po 10 ton. Tatrovka stala 134 Eur a samotny odpad 41,7 tony stal 417 Eur.

SPOLU 749 eur, rozmery priblizne 5x10 metrov.
fetya
15.07.10,19:32
A dat hlavne pozor, aby susedia neudali vas. My sme museli robit projekt, dat to schvalit na mesto, a ked sme mali povolenie, az po tom sme sa pustili do toho. Oproti bol cinziak, a nespoliehali sme na na dobre ludske vztahy, a velmi dobre sme robili, lebo po hodinovej praci nas prisli kontrolovat zo stavebneho uradu, ci na to mame povolenie, lebo niekto nas udal. Takze davat pozor s tou burackou.
Mindo800
28.08.10,12:00
Ahoj Fetya, vidim ze mas nejake skusenosti. Co vsetko je potrebne na vybavovanie, co kde a ako vybavim? Vies prosim ta napisat kam sa obratit a kolko to asi vsetko trva?
Nemas nahodou aj info o tom ako je to so skladkou sutiny? Mam volny stavebny pozemok a znamy, ktory chce burat stary dom by chcel docasne naviezt sutinu zo zrucaniny na tento moj pozemok. Dozvedel som sa vsak, ze je to nejakym sposobom protizakonne a treba na to nejake povolenia.

dakujem za info

Mindo800
addo77
13.07.11,13:00
Zdravim Vas.
Dal som ziadost na SU o zburanie pristavanej casti rodinneho domu. Ta cast je nieco ako Šopa - dreváreň. Na katastri ju eviduju ako celok s RD teda pod jednym cislom. Zo SU mi volali ze si to mam dat najskor rozdelit na dve parcely a az potom mi mozu dat povolenie. Volal som si teda geodeta .. tomu sa to nezdalo .. informoval sa na katastri a tam mu povedali ze mi najskor maju dat povolenie na zburanie casti domu a potom si mam dat zamerat skutocny stav. Aby som neplatil dva krat a zbytocne a taktiez zbytocne by sa vsetko predlzilo. Tak dilema ze co teda mam robit?? Je nejake toto tvrdenie podchytene v stav.zakone? Ak by ste niekto ku tomu vedeli nieco poradit budem povdacny :). Vdaka.
220870
13.07.11,17:28
Čo vám poradíme Slovakistan.
addo77
13.07.11,19:00
Zial tak ako som takuto odpoved ocakaval tak som sa jej aj bal. No co skusim ist na SU a snad sa ako ludia dokazeme porozpravat.