Dom Michael
14.07.10,08:57
Chcel by som vedieť aký typ izolácie je na to nejlepší? Momentálne mam na nej staru lepenku cca. 30 rokov. A ešte akú hrubka izolácie by tam mala ísť? Strecha je v tvare obdlžnika 11 x 6 m.
andiablo
15.07.10,05:45
Chceš zatepľovať alebo izolovať strechu lebo názov a zadanie sú protichodné. No na izoláciu striech sa používa kamenná vata. Musíš vedieť ale koľko tam máš miesta na tú vatu.
marleau
15.07.10,06:09
Ak chceš zatepliť,predtým je dobré zaizolovať,ako tepelná izolácia može byť aj spádový polystyrén v kombinácii so styrodurom (je to lacnejšie ako kamenná vata) a vrch dobre zaizolovať buď bitumenovými pásmi (Hydrobit),Bitagit,Sklobit) alebo nalepiť oveľa drahšiu ale kvalitnejšiu fóliu (Tatrafol apod.).Na vrch je vhodné dať aspoň 5 cm premývaného štrku,v tom prípade nemusí byť fólia prichytávaná o podklad a teda nie sú robené do nej otvory.Štrk chráni fóliu aj pred slnkom a v neposlednom rade izoluje tiež.Nesmieš zabudnúť však,že skladba (myslím tým hlavne hrúbka) celej skladby závisí od výšky atiky a v prípade štrku aj od statiky nosnej konštrukcie.
ViTk0
30.09.10,12:42
Chcel by som vedieť aký typ izolácie je na to nejlepší? Momentálne mam na nej staru lepenku cca. 30 rokov. A ešte akú hrubka izolácie by tam mala ísť? Strecha je v tvare obdlžnika 11 x 6 m.

Predpokladám, že všetky staré vrstvy až po stropnú platňu odstránite. Na tepelnú izoláciu a spádovanie by som použil polyuretánové platne (hrúbka 8-10 cm). Ako hydroizoláciu by som použil kvalitné asfaltové pásy (15 rokov záruka)... :)