dasoft
15.07.10,15:45
Zdravim vsetkych poradakov.
Medzi 1NP a 2NP chcem dat strop premac. Chcem sa spytat : na tehlu sa ma klast rovno nosnik (v premac slovniku "tram EN") alebo tvarnica s presahom min. 40, max 600 mmm, tak ako je to v http://www.premac.sk/cache/documents/TP_PREMACO_EN_.pdf - Obr. E.2 – Detail uloženia stropného trámu na murivo (Rez A-A)? V stavebninach som dostal kladacsky plan, v ktorom na obvodovej tehle je vzdy polozeny tram, chcem si byt isty ci je to dobre, kedze premac to ma v techn. liste uvedene inak...
Mate s tym niekto prakticke alebo projekcne skusenosti?
Co by sa stalo, keby tam bol ulozeny tram (nosnik) a co keby tam boli tvarnice (strop. vlozky) 4cm presah?
Medzi suterenom a 1NP mam strop wienerberger a tam mam ulozene tramy (v slovniku wienerbergeru "nosniky KSN" ) na nos. stenach.
Vopred dakujem za rady...:)
dasoft
18.07.10,06:07
Uvazujem ze je to prakticky jedno, ale ak s tym ma niekto prakticke skusenosti, uvital by som pripomienky...
chandler
19.07.10,06:44
bez ohladu na to co kreslia v tych ich letakoch. na mure ma byt normalny veniec a az na to sa kladu nosniky.
dasoft
19.07.10,06:59
Aj u Wienerberger aj Heluz aj Premac stropne systemy sa veniec robi v urovni stropneho systemu nie? (Vencovka, armovanie, stropny system). (Aspon co som ja bol na par stavbach, tam to robili takto). Ak sa spravi veniec pod stropnym systemom, aj v urovni strop. systemu sa musi dat vencovka aby chytila beton na zalievku, takze tym padom vznikne dalsi "veniec" ak tomu dobre rozumiem?
chandler
19.07.10,07:18
robi sa to tak. ale veniec je veniec a strop je strop. a zelezobetonova doska je lepsi strop ako tie montovane, ale o tom tu uz urcite debaty boli.

keby som vyrabal tie keramicke stopy tiez by som to tak pekne a jednoducho nakreslil ako oni, hlavne keby som za to nemal ziadnu zodpovednost :)
dasoft
19.07.10,08:16
Keby som mal dostatok dreva a casu na salovanie tiez by som si asi radsej vysaloval ZB strop. Ale montovany sa spravi rychlejsie. Ale aj tak uvazujem ci poden predsa len aspon taky mensi vyrovnavaci veniec nedat...