anka
31.10.05,13:14
Ak mame rekreacnu chatu s pozemkom od r.1989, ale zkolaudovana bola az toho roku a chceme ju predat, je predaj tejto chaty s pozemkom oslobodeny od dane alebo je potrebne prijem zdanit?
anelly
06.11.05,07:55
Chcel by som porposiť o radu na podobný problém. Nie som živnostník ani podnikateľ a predávam trafostanicu, ktorú mám vo vlastníctve jeden rok. Je potrebné zdaniť príjem z tohto predaja ? Ďakujem.
Paula
06.11.05,08:08
Ak mame rekreacnu chatu s pozemkom od r.1989, ale zkolaudovana bola az toho roku a chceme ju predat, je predaj tejto chaty s pozemkom oslobodeny od dane alebo je potrebne prijem zdanit?Ak sa nemýlim ,rok kolaudácie tu nerozhoduje. Objekt bol využívaný na rekreáciu, nie na bývanie. Príjem treba zdaniť.
domacnost
06.11.05,10:09
nemôhla by sa chata predať, akože formou darovaním? V tomto prípade by išlo o oslobodenie dane z príjmu.
KEJKA
06.11.05,10:15
nemôhla by sa chata predať, akože formou darovaním? V tomto prípade by išlo o oslobodenie dane z príjmu.to uz je trochu mimo témy, nie?
Chatu možete darovať a môžete predať. Neexistuje predaj darovaním. No ak naznačuješ darovať a peniaze dostať načierno..... tak to je už vec mimo porady.
domacnost
06.11.05,10:28
to uz je trochu mimo témy, nie?
Chatu možete darovať a môžete predať. Neexistuje predaj darovaním. No ak naznačuješ darovať a peniaze dostať načierno..... tak to je už vec mimo porady.

Áno to som presne naznačovala a ty sa kvôli tomu nemusíš rozčulovať nejde o tvoj prípad. Bol to len vtip. Poznám ľudí, ktorý to takto robia. Jediné moje šťastie je ,že som tu v anon.
Paula
06.11.05,10:30
Áno to som presne naznačovala a ty sa kvôli tomu nemusíš rozčulovať nejde o tvoj prípad. Bol to len vtip. Poznám ľudí, ktorý to takto robia. Jediné moje šťastie je ,že som tu v anon.Toto je už celkom mimotemy .
KEJKA
06.11.05,10:44
Áno to som presne naznačovala a ty sa kvôli tomu nemusíš rozčulovať nejde o tvoj prípad. Bol to len vtip. Poznám ľudí, ktorý to takto robia. Jediné moje šťastie je ,že som tu v anon.prepáč, nemala som pocit rozčúlenia, ak to vyznelo rázne, tak len omylom. Ktosi tu napísal, že nevieme, kto všetko na porade je a získa informácie, ktoré nemusí. A na podobných "šikovných" prídu aj vdaka porade. Nie som zástancom takých praktík, ale o fintách za hranicou zákona verejne nehovorím ani nenaznačujem. Takže to malo byť len upozornenie v tvojom záujme resp. toho, koho sa tvoja otázka týkala.
Pekný deň a dobrú chuť k obedu.
domacnost
06.11.05,10:52
prepáč, nemala som pocit rozčúlenia, ak to vyznelo rázne, tak len omylom. Ktosi tu napísal, že nevieme, kto všetko na porade je a získa informácie, ktoré nemusí. A na podobných "šikovných" prídu aj vdaka porade. Nie som zástancom takých praktík, ale o fintách za hranicou zákona verejne nehovorím ani nenaznačujem. Takže to malo byť len upozornenie v tvojom záujme resp. toho, koho sa tvoja otázka týkala.
Pekný deň a dobrú chuť k obedu.

Aj ja ti prajem dobrú chuť k obedu a príjemne strávený deň.
anka
07.11.05,09:56
Podla akeho § zakona o dani z prijmu je predaj chaty potrebne zdanit?
renča1
08.11.05,09:08
Podla akeho § zakona o dani z prijmu je predaj chaty potrebne zdanit?
Ide o príjem podľa §8 ods.1 .a pozri si aj §9 príjmy oslob.od dane. PORADCA 5-6 aj s komentárom je to tam dobre rozpísané. Pekný deň:)
anka
08.11.05,10:14
Dakujem velmi pekne