osky
16.07.10,20:41
kedze nechcem v tychto horucavach stale pit len obycajnu vodu,vymyslala som nieco co by nas osviezilo a aj nam trochu chutilo.
pretoze sladke kupovane limonady tiez nie su riesenie.ale mozete sem pridavat aj ine tipy na letne osviezenie v palave dna.

par mojich tipov na ochutenu vodu:

1.do velkej umelej flase som napustila vodu,2 hrubsie platky citrona som nakrajala na pasiky,z polovice citrona vytlacila stavu a v zahrade som odtrhla dlhu byl mäty-vsetko som pridala do flase s vodou a dala do chladnicky.je to super osviezujuce a dokonca to zazenie aj pocit hladu.

2.to iste som urobila s medovkou a do flase som pridala este 3 hrubsie platky jablka.

3.3-4 velke jahody alebo 1 velku mäkku broskynu rozmixovat na riedke pyre a dat do velkej flase s vodou.pridat stavu z polky citrona a dat vychladit.

4.odstavit 1 pomaranc a naliat do flase s vodou-vychladit.

5.3 listky bazalky,jedna dlha byl medovky,jeden sacok sipkoveho caju,2 klinceky do studenej vody

6.limetku a citron nakrajat na platky a potom na pasiky a dat do vody a chladit

7.bazove kvety do vody s trochou stavy z citrona a vychladit
Rozalka
16.07.10,18:44
Dala som do odšťavovača 2 rajčiny (z chladničky) a 2 lístky bazalky, úplne skvelý osviežujúci nápoj
osky
16.07.10,18:52
ovocny salat bez cukru
1 dobry zrely ananas
3 banany-zrele,nie zelene!!!!!najlepsie su take ktore maju bodkovanu supku,alebo uz zhnednutu
1 liter jahod ci malin-alebo pol na pol
4 mäkke broskyne
2 hrste ribezli-moze byt zmes
stava z polovice citronu
kustik badianu
4 klinceky
3 listky medovky
2 listky mäty

banany popucime vydlickou alebo rozmixujeme na kasu a zmiesame ich s citronovou stavou.banany nam nahradia cukor,pretoze ak su zrele,su aj dobre,sladke.
ananas ocistime,vyrezeme stred/je tvrdy/ a nakrajame na kocky.
jahody umyjeme,odsopkujeme a prekrojime na stvrtiny,
maliny oplachneme pod vodou.
broskyne osupeme a zbavime kostky,nakrajame na drobne kusky.
ribezle umyjeme a bobule oberieme zo strapcekov
.medovku a mätu nekrajame na drobno.
vsetko ovocie a bylinky pridame k bananovemu podkladu a na zaver pridame kustik badianu a klinceky.dobre premiesame a dame vychladit.najlepsie na noc a jest na dalsi den.;):)