vierusik
17.07.10,11:51
Chcela by som Vas poprosit o radu. Moj priatel sa nadmerne poti na hlave a krku, najma vsak pocas noci. Bez ohladu na to, ci je teplo alebo zima, rano je jeho vankus vzdy mokry a velmi neprijemne sladkasto zapacha. Velmi nam to zneprijemnuje spoluzitie. Neustale pranie vankusa ci obliecok vsak problem nevyriesi, obavam sa, ze tu ide o zdravotny problem. Mate s tym niekto skusenost? Dakujem za radu
arizona
17.07.10,09:56
vierusik
17.07.10,10:27
vdak, som tu nova tak sa tu este len orientujem.. zial, nic co som nasla mi nejak nepomohlo
Miichaela
17.07.10,10:59
Môj partner sa tiež dosť potí, aj v noci, presne ako píšete. Pomáha mu okolo 21.00 vlažná sprcha - telo to ochladí a u nás problém takmer zmizol :-) Ale môže to byť aj zdravotný problém.
marjankaj
17.07.10,13:34
Chcela by som Vas poprosit o radu. Moj priatel sa nadmerne poti na hlave a krku, najma vsak pocas noci. Bez ohladu na to, ci je teplo alebo zima, rano je jeho vankus vzdy mokry a velmi neprijemne sladkasto zapacha. Velmi nam to zneprijemnuje spoluzitie. Neustale pranie vankusa ci obliecok vsak problem nevyriesi, obavam sa, ze tu ide o zdravotny problem. Mate s tym niekto skusenost? Dakujem za radu

Môže to byť aj začínajúca cukrovka. Treba ísť k lekárovi na krv. Môže to byť aj niečo iné.
alla66
17.07.10,13:55
ondrejvla
17.07.10,15:52
Práve pri cukrovke je nadmerné potenie a je potrebná neustála sprcha, často aj v noci, ale bez kvalitných telových šampónov samá sprcha nepomôže od zápachu, vankúšiky jeden deň vetrať, druhý deň oprať. Hovorím z vlastnej skúsenosti. A ešte poradím po osprchovaní votrieť do suchých dlaní sódu bicarbónu a ponatierať si zátylok a miesta s nadmerným potením, vyhneš sa zapáchajúcemu potu, a ešte niečo, nepiť sladené nápoje, ale čaje.
Rozalka
17.07.10,16:09
Mne sa strašne potí tvár, až to je už neúnosné, hoci sa inde (napr. pod pazuchou) ani nepotím. Len tvár, hlava a zátylok, a to najmä pri varení a inej práci, keď mám hlavu zaklonenú dole. Napr. pri umývaní okien - keď mám hlavu nahor - sa mi to nestáva.

Poraďte, ak niekto máte podobné problémy, čo robíte.
ondrejvla
17.07.10,16:12
Mne sa strašne potí tvár, až to je už neúnosné, hoci sa inde (napr. pod pazuchou) ani nepotím. Len tvár, hlava a zátylok, a to najmä pri varení a inej práci, keď mám hlavu zaklonenú dole. Napr. pri umývaní okien - keď mám hlavu nahor - sa mi to nestáva.

Poraďte, ak niekto máte podobné problémy, čo robíte.

Rozálka idem do kúpeľne a sprchujem hlavu aj s frizúrou studenou sprchou. Skús piť mätový čaj, ale len taký vlažný. A nakoniec, nie sú to návaly?:rolleyes:
Lilka 1
17.07.10,16:18
Chcela by som Vas poprosit o radu. Moj priatel sa nadmerne poti na hlave a krku, najma vsak pocas noci. Bez ohladu na to, ci je teplo alebo zima, rano je jeho vankus vzdy mokry a velmi neprijemne sladkasto zapacha. Velmi nam to zneprijemnuje spoluzitie. Neustale pranie vankusa ci obliecok vsak problem nevyriesi, obavam sa, ze tu ide o zdravotny problem. Mate s tym niekto skusenost? Dakujem za radu
Vznik nadmerného potenia môže súvisieť s hormonálnou nerovnováhou, nadmernou činnosťou štítnej žľazy, diabetom, prípadne nadmernou aktivitou sympatetického nervového systému. Problém nadmerného potenia treba vždy riešiť v spolupráci s odborníkom, ktorý dokáže poradiť najlepší spôsob liečby.
Lilka 1
17.07.10,16:24
Rozálka idem do kúpeľne a sprchujem hlavu aj s frizúrou studenou sprchou. Skús piť mätový čaj, ale len taký vlažný. A nakoniec, nie sú to návaly?:rolleyes:
V týchto dňoch aj ja si sprchujem hlavu studenou vodou, ale potom ani necítim, že ju mám mokrú :rolleyes:. Účinok je len v tej chvíli, keď som pod sprchou.
bettylou
17.07.10,16:26
z čoho môže byť štipľavý pot?
Lilka 1
17.07.10,16:31
Triky proti poteniu:
Zbaviť sa svojich nerestí: nadváha, fajčenie a pitie alkoholu alebo kofeínu tiež zvyšujú potenie.
Zvýšiť prísun zinku, neprirodzený zápach môže vznikať podľa niektorých aj pri nedostatku zinku v organizme, pokožkou sa tak vylučuje viac močoviny.
Pomôcť by mal zvýšený prísun minerálov s obsahom zinku, konzumácia mäsa, orechov.
Pri nadmernom potení pomáhajú striedavé sprchy v horúcej a studenej vode. Zmena teploty sťahuje cievy a tým zmierňuje vylučovanie potu.
Rozalka
17.07.10,16:37
Rozálka idem do kúpeľne a sprchujem hlavu aj s frizúrou studenou sprchou. Skús piť mätový čaj, ale len taký vlažný. A nakoniec, nie sú to návaly?:rolleyes:

Návaly asi nie, lebo týmto trpím od mlada, a vtedy to akosi neprichádzalo do úvahy. Pripisovala som to už aj nadváhe (nikdy som chudá nebola), ale potom prečo sa nespotím, keď napr. umývam okná.
Aj moja mamka mala presne tieto problémy, odjakživa čo si pamätám a pritom bola šíthla.
miramax1
17.07.10,17:16
angela85
18.06.11,12:55
no ja sa zas potim iba v podpazusi, uz neviem co mam robit, som mlada baba a smrdim a velke kolesa v podpazusi. nemam ziadnu nadvahu, nepijem, nefajcim, kavu som nahradila zelenym cajom, pouzivam rozne antiperspiranty, aj driclor mi uz nezabera, sestranica mi nosila z nemecka taky co zarabaju v lekarni, vichy je onicom, kopec vyhodenych penazi a len posuvam dalej tie co mi vobec nezaberaju. ale najhorsie je to v robote, robim dvanast hodin a sprchu si nemam kde dat. ale ja sa potim vela iba v podpazusi, inde sa skoro ani nepotim. uz neviem ako proti tomu bojovat
Gina Er
18.06.11,12:59
no ja sa zas potim iba v podpazusi, uz neviem co mam robit, som mlada baba a smrdim a velke kolesa v podpazusi. nemam ziadnu nadvahu, nepijem, nefajcim, kavu som nahradila zelenym cajom, pouzivam rozne antiperspiranty, aj driclor mi uz nezabera, sestranica mi nosila z nemecka taky co zarabaju v lekarni, vichy je onicom, kopec vyhodenych penazi a len posuvam dalej tie co mi vobec nezaberaju. ale najhorsie je to v robote, robim dvanast hodin a sprchu si nemam kde dat. ale ja sa potim vela iba v podpazusi, inde sa skoro ani nepotim. uz neviem ako proti tomu bojovat
pre teba by asi bolo najvhodnejšie toto:
http://ozene.zoznam.sk/cl/100311/256071/Botulotoxin---cervena-proti-poteniu-
lujza.j
18.06.11,13:11
BXLmiami
19.06.11,04:03
Rozálka idem do kúpeľne a sprchujem hlavu aj s frizúrou studenou sprchou. Skús piť mätový čaj, ale len taký vlažný. A nakoniec, nie sú to návaly?:rolleyes:
Na potenie je vhodná skôr šalvia.
BXLmiami
19.06.11,04:07
no ja sa zas potim iba v podpazusi, uz neviem co mam robit, som mlada baba a smrdim a velke kolesa v podpazusi. nemam ziadnu nadvahu, nepijem, nefajcim, kavu som nahradila zelenym cajom, pouzivam rozne antiperspiranty, aj driclor mi uz nezabera, sestranica mi nosila z nemecka taky co zarabaju v lekarni, vichy je onicom, kopec vyhodenych penazi a len posuvam dalej tie co mi vobec nezaberaju. ale najhorsie je to v robote, robim dvanast hodin a sprchu si nemam kde dat. ale ja sa potim vela iba v podpazusi, inde sa skoro ani nepotim. uz neviem ako proti tomu bojovat
To vyrieši Botox.Až na tie peniaze.
MoniN3
17.06.14,13:36
Ja som riešila hlavne potenie za krkom a čela, s kterým mi lekári neboli schopní pomôcť od môjho detstva. Jako som hľadala, tak som našla ...
VYMAZANA REKLAMA
najprv som sa bála tej ceny, ale aj tak som to objednala a teraz som spokojná, jako nikdy predtým, naozaj to pomáha!
lujza.j
17.06.14,15:18
reklamu si strč....to kto kúpi takúto idiotinu:D....ako vidím sa šmedji zaregistrovali na porade...neviem kolko to stojí ani ma to nezaujíma.....len blázon to kúpi.....
MoniN3
24.06.14,20:47
Počuj, ty si nejaká chytrá. Myslíš, že len ty máš právo na názor? Alebo že len ty máš pravdu a ostatní nech sa pos...??? Stránka sa volá porada, rieši sa tu problém, s ktorým som sa potýkala od detstva a narazila som na túto diskusiu náhodou a keďže sa tu nepísalo o electro antiperspirante nič, tak som sa zaregistrovala a skúsila poradiť niekomu to, čo pomohlo mne.
Nikomu som nič nenútila, len som na to poukázala a dala odkaz na stránku, kde sa o tom prístroji dá prečítať viac.
Ja za to nemôžem, že ty máš obmedzený pohľad na vedu a medicínu a nezaujímajú ťa jej pokroky. Zaujímalo by ma, či takto odsudzuješ aj elektrické zubné kefky, alebo elektrický epilátor atd.
A vôbec, ak by si vedela, čo je to hyperhidróza, tak by si vedela, že rady našich babičiek na to nepomáhajú. Takže mi povedz, prečo by ľudia mali počúvať teba a nie mňa, keď ja tým trpím a viem, o čom to je????
Blázon skôr počúva vychytralú pipku, ktorá celý deň trávi na nete akurát kritizuje miesto toho, aby sa zamyslela.
A vyprosím si, aby si ma nazývala šmejdom!!!!!
lujza.j
25.06.14,08:11
Bla..bla...bla,este niečo:D