hurikanka
19.07.10,15:36
Ahojte, má prosím Vás niekto skúsenosti s vonkajšími hliníkovými žalúziami a ich správaním sa pri vetre? Uvažujem nad žalúziami s lamelami v tvare Z so šírkou 90 mm. Vedené budú v bočných vodiacich lištách, ale aj tak mi strach z prípadného zhluku pri vetre nedá spávať. Ďakujem za akúkoľvek radu.
andiablo
19.07.10,17:41
pokiaľ budeš mať tieto žalúzie úplne zatvorené tak sa nič pri silnom vetre nestane. Ale ak necháš pootvorené tak ti ich vietor minimálne pokrivý a pri výchrici ti môže dôjsť k vytrhaniu. Výrobca bude mať certifikát a ti povie koľko pri vetre znesú
arizona
19.07.10,18:14
Vonkajšie žalúzie som zažila na jednom ,neďalekom byte na sídlisku.
Pri vetre a daždi lomcovali a hrmotali široko-ďaleko!

Radšej dať vonkajšie rolety, tie sú pevné, nehlučné-mám ich niekoľko rokov, som veľmi spokojná:)
day
20.07.10,06:04
to ste ma teda nepotesili, chcem (chcel som?) vonkajsie zaluzie
marleau
20.07.10,06:27
to ste ma teda nepotesili, chcem (chcel som?) vonkajsie zaluzie
V stavebníctve sa dá vymyslieť veľmi veľa produktov kvoli biznisu,ktoré však nemajú žiadny zmysel alebo majú x-krát viac nevýhod ako výhod.Potom už len si vybrať,čo z toho akceptujem a čo nie.Ja by som rád poznal jednu jedinú výhody vonkajších žalúzií od napr. roliet alebo vnútorných žalúzií.Alebo napíš,prečo si chcel (chceš) vonkajšie.
pepsikova
20.07.10,06:45
..ja mám vonkajšie žalúzie hliníkové na 5.poschodí a už 13 rokov mi fungujú..rachot len minimálny a aj to pri veľmi silnom vetre a účel na nezaplatenie, lebo mi nevpustia silné slnko do bytu..môžem len doporučiť...
..a dala som si ich namontovať aj na plastové okná (zásah do rámu len minimálny,uchytené na parapete a je mi s nimi dobre...tak..

..a žalúzie sú pohyblivé, dajú sa vytiahnuť, keby náhodou prišlo tornádo...ale ja ich veru nedvíham..a ešte zatiaľ neuleteli..
marleau
20.07.10,07:33
To isté robí aj roleta.To nie je výhoda.
pepsikova
20.07.10,08:00
To isté robí aj roleta.To nie je výhoda...

..a ty čo riešiš?..zadávateľ sa pýta na skúsenosti, ja som napísala svoje..ty nie..tak tu nepitvaj slovíčka..
day
20.07.10,08:08
preco vonkajsie zaluzie:
1. vzhlad domu
2. nemusim vytahovat ako pri roletach, staci pootocit

preco nie:
1. cena (? presnu neviem)
2. rachot pri vetre (predpokladam iba ked su otvorene)

preco nie vnutorne, neviem, pacia sa mi vonkajsie, ale argumenty (zatial) velmi nemam
MikiHalasko
20.07.10,08:57
ahoj! mi mame v praci zaluzie vedene v bocnych listach,len neviem ci su lamely v tvare Z. skor v tvare C, ked fuka vietor, tak nebuchaju, skor je to pocut akoby prsalo. sme v kancli osmi, nikomu to nevadi.:)
brumteles
20.07.10,15:04
...Ja by som rád poznal jednu jedinú výhody vonkajších žalúzií od napr. roliet alebo vnútorných žalúzií...
Vonkajsie zaluzie oproti vnutornym:
Ak je to juzne okno tak v lete je to rozdiel tak 5 stupnov teploty v miestnosti. Vnutorne zaluzie vyzeraju ze slnecne ziarenie odrazaju, ale v skutocnosti posobia ako radiator. Ak mas vacsie juzne okna (kvoli tepelnym ziskom vo vykurovacej sezone), tak vonkajsie tienenie je nevyhnutnost.
Vonkajsie zaluzie oproti vonkajsim roletam:
U zaluzii natocenim lamiel dosiahnes ze priame slnecne ziarenie odrazaju, ale rozptylene svetlo prepustia, takze nemas vnutri tmu ako v pivnici. Pri zatiahnutych vonkajsich rolatech na ktore svieti slnko mas v medzere medzi oknom a roletou kde vzduch neprudi vysoku teplotu co zase zvysuje vnutornu teplotu.
Samozrejme maju aj nevyhody (ako vsetko).
Misi326
30.08.15,17:09
Takisto už niekoľko rokov používam vonkajšie žalúzie a nemám pocit žeby im oravský vietor nejako ublížil. Máme dokonca tie motorizované a žijú s nami úplne fantasticky. Buď máme riadne šťastie alebo už všetky muchy výrobcovia vychytali. Určite ak by som sa opäť rozhodovala som ZA :))
misoft
30.08.15,18:02
mimotemy
Za 5 rokov hádam už tú dilému i vyriešili....
samo123
19.10.15,11:32
Čo sa týka vonkajších žalúzií tak moja skúsenosť je pozitívna. V porovnaní s vnútornými lepšie tienia a hlavne v lete neprepúšťajú toľko tepla. Čo sa týka vetra tak s tým problém nemá keďže žalúzie sú kvalitné a dobre uchytené.
Jarka 1
19.10.15,13:39
To nevadí, že už vyriešili, lebo mne prišla odpoveď práve vhod :)
misoft
19.10.15,18:12
Preto som to dával mimotemy
Chobot
16.11.15,13:19
Samo, ešte jednu reklamu na tú tvoju firmu sem pridáš, tak ťa z porady vyrazím, že ťa ani Google nenájde. Porada je na radenie a nie na robenie si reklamy či naháňanie klientely.
arizona
16.11.15,16:38
:D
Terezia13
16.11.15,17:24
mali sme vonkajšie žalúzie, trochu hluku narobili pri silnejšom vetre, ale ich nevýhoda bola v tom, že sa po čase skrútili a už ich nebolo možné riadne sklopiť
ani otvoriť
misoft
16.11.15,18:33
Bisťu..... začínaš používať moje a buchačove výrazové prostriedky.....:D
Ale to sa mi páči......;)
Chobot
16.11.15,20:59
To už bol jeho 4. príspevok s reklamou.
misoft
16.11.15,21:09
Mal si použiť zásadu "3x a DOSŤ!" :D
Kiko 123
18.11.15,20:20
Myslim ze netreba mat strach.nebuchaju a su testovane myslim na vietor 70 km/hod. Ale idealne ich dat na pohon. Buchat urcite nebudu
Kiko 123
18.11.15,20:23
Na ochranu pred teplom su rolety jednoznace lepsie ako zaluzie