Dom Michael
19.07.10,20:26
aká fasádna omietka je dobrá Terranova, alebo Baumit? Akrylátová alebo Silikonová?

Idem dávať isover NF 333.
220870
19.07.10,18:33
Pokiaľ dávate na zateplenie vatu tak v žiadnom prípade nemôžete ako povrchovú úpravu použiť akrylát.Na vatu silikónovú alebo silikátovú.Terranova a Baumit sú výborné značky.
KEJKA
22.03.11,10:48
aká je toto omietka?
Kematerm PL-X silikonova omietka 25kg - 40,00 Eur s DPH

ponúkajú farebný odtieň bez prirážky, divné, nie?
aká je - myslím, či sa hodí na zatepkenie polystyrénom.
truch
22.03.11,11:24
Kejka, tiež máme silikónové omietky za podobnú cenu. /Actin FIS- S/ Dá sa dohodnúť aj cena nižšia.

farebný odtieň tu, podľa výberu farby a štruktúry omietky
http://www.polytex.sk/7/farebne-odtiene/ klikni na cenník príplatkov za tónovanie.
Odtiene skupiny A sú zadarmo.
220870
22.03.11,18:53
aká je toto omietka?
Kematerm PL-X silikonova omietka 25kg - 40,00 Eur s DPH

ponúkajú farebný odtieň bez prirážky, divné, nie?
aká je - myslím, či sa hodí na zatepkenie polystyrénom.
Síce túto nepoznám ,ale podvod je predávať fasádne omietky na Slovensku o poloviucu drahšie ako v Rakúsku ,Nemecku.
Napríklad tá teranova aj Baumit ,predávajú svoje výrobky aj s prifarbením za konečnú cenu.Za farbivá sa nepripálca.Na polystyrén akrylátová,ale len vtedy ak nebývate blízko lesa alebo v nejakej vlhkej kotline,napr Orava.
KEJKA
22.03.11,21:43
nie, je to južné Slovensko, Žitný ostrov.
Takže stačí akrylát?, hm aspoň niečo ušetrím.
pôvodne som chcela výtaznejšie farby a silikonovu kvôli farebnej stálosti a "samočistiaej" schopnosti.
Teraz už chceme bielu a výraznejšie len detaily /stlpy a podbitie/
tak sa mi do silikonovej ani veľmi investovať nechce.
1,5 zrno by malo stačiť a nemala by byť ryhovaná - príliš veľa detailov, ale aká teda? Šúchaná vraj môže robiť problém - budp fľaky za istých okolností, prečítala som si na eFilip.
Potom ešte ryhovaná?
šúchaná=hladená? teda budú to nanašať-hladiť krúživým pohybom?
Potrebujem sa na to pripraviť, rada by som to vyriešila, ale neuponáhľala.
Stačí, že to musia znova penetrovať, od jesene sa aj nejaké prasklinky na podbití objavili.....
220870
23.03.11,04:42
Treba to penetrovať bielym penetrákom .Neodporúčam penetrovať transparentným.Na bielu 1,5mm zrno,určite zvoľte kvalitnú firmu Baumit,Teranova,Edison a pod.Fasaden a podobné napodobeniny v žiadnom prípade.Keď to budete mať hotové zaveste sem fotografiu,už som dávno nevidel biely dom.
jankazb
23.03.11,04:58
už som dávno nevidel biely dom.

Akoby nie,.. ten náš svetlulinko sivý je skoro biely :)
truch
23.03.11,06:48
nie, je to južné Slovensko, Žitný ostrov.
Takže stačí akrylát?, hm aspoň niečo ušetrím.
pôvodne som chcela výtaznejšie farby a silikonovu kvôli farebnej stálosti a "samočistiaej" schopnosti.
Teraz už chceme bielu a výraznejšie len detaily /stlpy a podbitie/
tak sa mi do silikonovej ani veľmi investovať nechce.
1,5 zrno by malo stačiť a nemala by byť ryhovaná - príliš veľa detailov, ale aká teda? Šúchaná vraj môže robiť problém - budp fľaky za istých okolností, prečítala som si na eFilip.
Potom ešte ryhovaná?
šúchaná=hladená? teda budú to nanašať-hladiť krúživým pohybom?
Potrebujem sa na to pripraviť, rada by som to vyriešila, ale neuponáhľala.
Stačí, že to musia znova penetrovať, od jesene sa aj nejaké prasklinky na podbití objavili.....
Farebná stálosť určite nezávisí od typu omietky, ale od použitého pigmentu. Ryhovaná omietka sa viac špiní, ja som zástanca šúchanej, ak je dobre naaplikovaná, nemal by byť problém. Fľaky robí len na slnku, keď rýchlo schne. A tie prasklinky určite nestačí prepenetrovať, ak sa na lepidle po zime objavili prasklinky, je nutné podklad prebrúsiť a natiahnuť ešte jednu vrstvu flexibilného lepidla.
220870
23.03.11,17:22
Farebná stálosť určite nezávisí od typu omietky, ale od použitého pigmentu. Ryhovaná omietka sa viac špiní, ja som zástanca šúchanej, ak je dobre naaplikovaná, nemal by byť problém. Fľaky robí len na slnku, keď rýchlo schne. A tie prasklinky určite nestačí prepenetrovať, ak sa na lepidle po zime objavili prasklinky, je nutné podklad prebrúsiť a natiahnuť ešte jednu vrstvu flexibilného lepidla.
Nesúhlasím .Ak sú to trhliny na podbití,tak len prebrúsenie a natiahnuté nové lepidlo nepomôže celkom zakryť trhliny.Na druhú stranu trhliny v podbití nie sú tak nebespečné,ako na fasáde.
220870
23.03.11,17:23
Akoby nie,.. ten náš svetlulinko sivý je skoro biely :)
Úplne celkom biely nieje.Ja špekulujem ,že dám čisto bielu v kombinácii s bordovou.:D
KEJKA
23.03.11,18:43
Farebná stálosť určite nezávisí od typu omietky, ale od použitého pigmentu. Ryhovaná omietka sa viac špiní, ja som zástanca šúchanej, ak je dobre naaplikovaná, nemal by byť problém. Fľaky robí len na slnku, keď rýchlo schne. A tie prasklinky určite nestačí prepenetrovať, ak sa na lepidle po zime objavili prasklinky, je nutné podklad prebrúsiť a natiahnuť ešte jednu vrstvu flexibilného lepidla.


Nesúhlasím .Ak sú to trhliny na podbití,tak len prebrúsenie a natiahnuté nové lepidlo nepomôže celkom zakryť trhliny.Na druhú stranu trhliny v podbití nie sú tak nebespečné,ako na fasáde.
tú opravu na podbití mi chcú urobiť tak, že to presieťkujú. ja tie trhliny by som ani nevidela, ale ukázali mi ich prstom. Ale radšej teraz opraviť poriadne, ako neskôr plakať nad omietkou.


Úplne celkom biely nieje.Ja špekulujem ,že dám čisto bielu v kombinácii s bordovou.:D
skoro ste sa strafili, ja chcem podbitie červenohnedé, niečo medzi farbou škridly a farbou okien. farba aj na stlpy a aj okolo okien ale bez šambrán.
A idem teda na ten BAUMIT, alebo /ešte ste tu spomínali/ Ceresit.
dala som dopyt na lešenie, nikto sa moc netrhá, asi všetci stavajú. Asi dvaja aj s ponukou fasádnej omietky, hm.
220870
23.03.11,18:47
Ceresit je tiež vynikajúci.
jankazb
24.03.11,15:16
Ja špekulujem ,že dám čisto bielu v kombinácii s bordovou.:D
Bude to veľmi elegantné, len miesto tej vysnívanej tmavohnedej krytiny by to pýtalo čiernu.;)
220870
24.03.11,15:53
Na jeseň som videl nový tondach glazúra „AMADEUS“ višňová,trochu ma to oslovilo hľadám niekoho kto už z toho urobil strechu,musím to vidieť naživo aby som si to dokázal predstaviť na svojej streche,keby v tom tvare a kvalite bola tmavohnedá tak už je na streche..
truch
25.03.11,07:16
Nesúhlasím .Ak sú to trhliny na podbití,tak len prebrúsenie a natiahnuté nové lepidlo nepomôže celkom zakryť trhliny.Na druhú stranu trhliny v podbití nie sú tak nebespečné,ako na fasáde.

Máš pravdu, určite je to istejšie presieťkovať, ak tam sieťka nebola daná. Keď tam bola daná, čo som si myslela, tak vlasové trhlinky v lepidle, ktoré vznikli po zime, stačí prebrúsiť a natiahnuť nové lepidlo (Kejka písala, že ich voľným okom ani nevidela).
KEJKA
25.03.11,07:31
sieťku tam dávali, ale asi nie všade, resp. nepresieťkovali riadne spoje.
truch
25.03.11,07:58
sieťku tam dávali, ale asi nie všade, resp. nepresieťkovali riadne spoje.

Keď to popraskalo na spojoch tak rozhodne presieťkovať:)
Xeon
20.04.11,22:44
aká fasádna omietka je dobrá Terranova, alebo Baumit? Akrylátová alebo Silikonová?

Idem dávať isover NF 333.

Isover NF 333 je len izolacny material, nie kompletny zateplovaci system. Tento izolacny material je sucastou nejakeho zateplovacieho systemu (ETICS), ktoreho sucastou su aj ine komponenty ako napr. lepiaca malta, kotviace prvky, stierka, sklotextilna mriezka, penetracia, omietka, atd. Pokial sa izolant Isover NF 333 pouziva vo viacerych ETICS, mozete sa rozhodnut pre ktorykolek z nich, ktory sa vam hodi a vyhovuje vam. Kazdy certifikovany ETICS obsahuje predpisanu skladbu jednotlivych komponentov, z ktorych sa moze skladat. Ak sa vsak rozhodonete napr. pre ETICS od Baumitu, automaticky mate na vyber len spomedzi Baumit omietok a aj to nie spomedzi vsetkych, ale len spomedzi tych, ktore sa pre Vami vybraty variant ETICS hodia (cize ak sa rozhodnete pre izolant z mineralnej vlny, budete mat na vyber silikatovu a silikonovu omietku, urcite nie akrylatovu). Vo vseobecnosti silikonova omietka ma omnoho viac vyhod ako silikatova. No silikonova omietka od Baumitu moze (a urcite aj bude) mat uplne ine parmetre (paropriepustnost, vodopriepustnost, sucinitel tepelnej vodivosti, faktor difuzneho odporu) ako silikonova omietka od Terranovy.
karlinda
04.05.11,17:08
Pokiaľ dávate na zateplenie vatu tak v žiadnom prípade nemôžete ako povrchovú úpravu použiť akrylát.Na vatu silikónovú alebo silikátovú.Terranova a Baumit sú výborné značky.


Chcem ta poprosit o radu.Vidim ze sa rozumies veci, tak by som bola rada keby si mi pomohol sa zorientovat v nasej situacii.
Zateplovat budeme polystyrenom 100mm a chceme teda dat aj fasadu.Majstri nam navrhli silikonovu od firmy INEX, ci TOPINEX.Cena za vedro 25 kg 34,2€.Hladala som dalsie ponuky a stretla som sa so zaujimavym postrehom, ktory ma uviedol do rozpakov,ze preco chceme davat silikon na polystyren ze ved tam v pohode staci akryl a teda aj zodpoveda polystyrenu, ze silikon sa dava na mineralnu vatu.A teda ze za taku cenu , co mi davaju na ten silikon, to vraj nemoze byt kvalitny silikon ale nejaky shit, lebo v tej podobnej cene dostanem kvalitny akryl.
Je to vec draha a nie na par rokov, tak sme teraz zostali v pomykove a neviem kde je pravda.Skuste mi poradit ako sa vymotat z tejto situacie.Nerada by som o par rokov lutovala svoje rozhodnutie.
Je pravda ze kazdy predajca bude chvalit ten svoj produkt,ale prosim vas , ktory uz mate nejake skusenosti s fasadnymi omietkami,resp.odbornikov co s tym pracuju aby mi pomohli sa zorientovat.
Vopred vsetkym dakujem za nazory-
220870
04.05.11,17:37
Za prvé velikánskym oblúkom sa vyhnite značke Inex a je jedno či akryl silikon silikat.Topinex nepoznám a odporúčam ten istý postup ako u Inex.Za cenu 34€ kúpite kvalitný akryl to je pravda.
Ak ste z podhorskej oblasti alebo bývate blízko hory lesa alebo máte blízko domu stromy 2-5 m ,tak je lepšie kupovať silikát alebo akryl s protiplesňovými prísadami.
Ak môžem odporúčať tak kúpte značky Baumit,Terranova,Ceresit.Predávajú sa už hotové aj s farbivami.
Pri kúpe fasádnej omietky od iných firiem sa ponúka cena za neprifarbenú omietku omietka sa prifarbuje priamo v predajniach a v tom je problém.Veľa predajcov tlačí cenu dolu a prifarbujú nekvalitnými farbivami ktoré za pár rokov vyblednú.Preto ak sa odhodláte na takýto krok a dáte si omitku prifarbovať v predajni pýtajte si faktúru a trvajte na tom že na nej bude uvedená aj značka meno firmy ktorá vyrába farbivá ktorými sa omietka prifarbuje.
karlinda
04.05.11,17:52
Dakujem za nazor.Byvame v oblasti pri Trencine,takze ziadna podhorska oblast.Chcela som teda vediet ze ci ten silikon je vhodny na polystyren alebo nie.Kedze na ten Inex uz pocujem dalsi negativny nazor,tak to budeme zvazovat,ze asi radsej zvolime ten akrylat.Ked nikto poriadne nepovie,kazdy predajca melie svoje a kazdy chce len dobre predat.
Akrylat mame v ponuke od ceskej fi.Tomes.Poznate to?
karlinda
04.05.11,17:53
Za prvé velikánskym oblúkom sa vyhnite značke Inex a je jedno či akryl silikon silikat.Topinex nepoznám a odporúčam ten istý postup ako u Inex.Za cenu 34€ kúpite kvalitný akryl to je pravda.
Ak ste z podhorskej oblasti alebo bývate blízko hory lesa alebo máte blízko domu stromy 2-5 m ,tak je lepšie kupovať silikát alebo akryl s protiplesňovými prísadami.
Ak môžem odporúčať tak kúpte značky Baumit,Terranova,Ceresit.Predávajú sa už hotové aj s farbivami.
Pri kúpe fasádnej omietky od iných firiem sa ponúka cena za neprifarbenú omietku omietka sa prifarbuje priamo v predajniach a v tom je problém.Veľa predajcov tlačí cenu dolu a prifarbujú nekvalitnými farbivami ktoré za pár rokov vyblednú.Preto ak sa odhodláte na takýto krok a dáte si omitku prifarbovať v predajni pýtajte si faktúru a trvajte na tom že na nej bude uvedená aj značka meno firmy ktorá vyrába farbivá ktorými sa omietka prifarbuje.

Dakujem za nazor.Byvame v oblasti pri Trencine,takze ziadna podhorska oblast.Chcela som teda vediet ze ci ten silikon je vhodny na polystyren alebo nie.Kedze na ten Inex uz pocujem dalsi negativny nazor,tak to budeme zvazovat,ze asi radsej zvolime ten akrylat.Ked nikto poriadne nepovie,kazdy predajca melie svoje a kazdy chce len dobre predat.
Akrylat mame v ponuke od ceskej fi.Tomes.Poznate to?
220870
04.05.11,18:02
V TN je pomerne vlhko záleží od konkrétnej lokality.Omietka od fa Inex bola použitá na zatepľovanie plesnivých činžiakov v Trenčianskych Tepliciach.Stačí ísť kuknúť.Tomes nepoznám.
karlinda
04.05.11,18:13
V TN je pomerne vlhko záleží od konkrétnej lokality.Omietka od fa Inex bola použitá na zatepľovanie plesnivých činžiakov v Trenčianskych Tepliciach.Stačí ísť kuknúť.Tomes nepoznám.

Takze navrhujete predsa len ten silikon? Mam este ponuku od Baumitu na silikat bez dph cena za vedro 44,55€ skrabana 1,5mm.
Ako sa teda rozhodnut? Plesne nechcem,s tymi sme bojovali doteraz,mame starsi dome ktroy sme renovovali a pristavovali a chceme zateplit aby sme sa tym plesniam uz vyhli,takze skutocne nechcem ist do extremu a potom si buchat hlavu.
Oliwa
04.05.11,18:13
Treba to penetrovať bielym penetrákom .Neodporúčam penetrovať transparentným.Na bielu 1,5mm zrno,určite zvoľte kvalitnú firmu Baumit,Teranova,Edison a pod.Fasaden a podobné napodobeniny v žiadnom prípade.Keď to budete mať hotové zaveste sem fotografiu,už som dávno nevidel biely dom.
Stačí si zapnúť telku - od kedy chytili Bin Ládina, máš Biely dom v každých správach aj s čiernym Obamom... ;):(
misomiso
04.05.11,18:17
Stačí si zapnúť telku - od kedy chytili Bin Ládina, máš Biely dom v každých správach aj s čiernym Obamom... ;):(

Aj s Clintonovou, ako si zakryva usta, lebo jej asi trhali zub...

Len jedna nepresnost, Ladina nechytili, ale rovno zastrelili, pretoze ak by ho chytili, pri vysluchu by mohol prezradit, kto s nim organizoval to odpalenie dvojiciek z NY a to by bolo naozaj velmi neprijemne... - ked uz sme tak mimotemy
220870
04.05.11,19:10
Takze navrhujete predsa len ten silikon? Mam este ponuku od Baumitu na silikat bez dph cena za vedro 44,55€ skrabana 1,5mm.
Ako sa teda rozhodnut? Plesne nechcem,s tymi sme bojovali doteraz,mame starsi dome ktroy sme renovovali a pristavovali a chceme zateplit aby sme sa tym plesniam uz vyhli,takze skutocne nechcem ist do extremu a potom si buchat hlavu.
Ak Baumit tak kľudne môžete dať aj akrylát, s protiplesňovou prísadou .http://www.baumit.sk/front_content.php?idcat=1230
Na polystyrén je jedno či použijete silikon,silikát, alebo akryl.Je dôležité len to aby ste nemali dom na vlhkom mieste.V tom prípade je lepší silikát.
Ak by ste mali zateplené sklennou vatou tak jedine silikon alebo silikat.
Arava
06.05.11,17:27
Prosím o radu, prerábali sme starší dom - spodná časť domu je z tehál na ktorých je starý dobrý brizolit, podkrovie a garáž sme pristavili s ytongu teraz neviem či by bolo dobré ponechať brizolit, ktorý by sa vyrovnal lepidlom, alebo by bolo lepšie obyť brizoliť natiahnuť lepidlo - sieťku - penetrák - a fasádnu omietku ?
220870
06.05.11,17:45
Pokiaľ brizolit drží neopadáva tak ho nechať,vystriekať vapkou očistiť oceľovými kartáčmi,napenetrovať (stačí duvilax),zrovnať napr MVR UNi,napenetrovať a naniesť vrchnú omietku ,silikonovu alebo silikátovú.
Arava
06.05.11,18:08
Ďakujem za odpoveď, bála som sa obýjania brizolitu je tak kvalitne urobený, že neviem ako by sme ho dávali dole.
misomiso
02.06.11,10:28
Prosim ma niekto skusenosti s omietkou HET (PROHET)?
TomasHC
03.06.11,10:32
Ja zvazujem na 12cm EPS dat Ceresit CT60 (http://www.ceresit.sk/produkty/ct60/), ma s nou niekto skusenosti? Momentalne tam mam natiahnuty Baumit DuoContact...
220870
03.06.11,11:51
Ceresit je špička.
dôchodkyňa
22.04.12,17:37
Už ste získali poznatky o omietke HET? Chcem robiť fasádu a známy obchodník ma presviedča, že je kvalitná.
Mirkaska
24.04.12,12:05
jedni majstri nám teraz hovorili, že Baumit už nie je tým, čo býval, lebo ho vozia z madarska. viete o tom niečo? a doporučoval ceresit. Iný majster zase hovorí, že ceresit je lacný a nekvalitný. tak čo je teda naozaj dobré?
220870
24.04.12,16:24
Je pravda že baumit šiel kvalitou ,najmä farebnosťou dolu.
econia
30.04.12,06:41
Aj my máme problém s fasádnou omietkou. Bývame v podhorskej oblasti v blízkosti lesa, nový dom bol zateplený polystyrénom, natiahnutá sieťka, penetračný náter a fasádna omietka - akrylátová, zrno 1,5 vo svetlo-hnedej farby a po 8 rokoch na severo-západnej strane sa nám vytvorila na fasáde pleseň. Chceme to odznova len premaľovať, ale je nutné dodržať nejaký postup, ako zabrániť, aby sa to znova neopakovalo. Je nám jasné, že farba musí byť silikátova, ale čo všetko musíme predtým urobiť? Postupne získavame informácie. Mal niekto takýto problém? Viete nám poradiť? Ďakujem za odpoveď.
truch
30.04.12,09:07
Aj my máme problém s fasádnou omietkou. Bývame v podhorskej oblasti v blízkosti lesa, nový dom bol zateplený polystyrénom, natiahnutá sieťka, penetračný náter a fasádna omietka - akrylátová, zrno 1,5 vo svetlo-hnedej farby a po 8 rokoch na severo-západnej strane sa nám vytvorila na fasáde pleseň. Chceme to odznova len premaľovať, ale je nutné dodržať nejaký postup, ako zabrániť, aby sa to znova neopakovalo. Je nám jasné, že farba musí byť silikátova, ale čo všetko musíme predtým urobiť? Postupne získavame informácie. Mal niekto takýto problém? Viete nám poradiť? Ďakujem za odpoveď.
pozri si aj tu je to riešené:)http://www.polytex.sk/odstranenie-plesni-z-fasady/
rekostavba
30.04.12,20:52
Rekostavba Realizuje zateplovanie Rod.domov,bytoviek ... presná cena je urcena az po obhliatke.Obhliatka a cenova ponuka je grátis !! Ceny na m2 sa pohybuju od 32 euroeuro komplet s materialom,lesenim,dovozom materialu.Zateplenie -polys.8 cm plus fasada 1,5 cm.Robime zateplenie aj vatou cena sa urci az po obhliatke..0915515891
www.rekostavba.sk
220870
01.05.12,05:02
Na fasáde nemáte plieseň ,ale machy a lišajníky.Nieje pravda ,že musíte dávať silikátovú farbu.Musíte dať kvalitný výrobok (farbu) od kvalitnej spoločnosti odporúčam Baumit.Fasádu je nutné pred nanášaním farby poriadne umyť.Väčšinou stačí vystriekať vapkou.Môžete pridať na lepšie umývanie do zmiešavača ocot.Odporúčam najskôr umyť ,až potom kupovať farbu.Takto som už nikoľkokrát umýval fasádu, ale ešte nikdy som ju potom nemaľoval.Domáci zistili len to ,že za 10-12 rokov to dajú znova umyť.Je treba rátať s trochu vyššou spotrebou farby.Ako-tak kvalitná VAP-ka stojí 300€ cca toľko vás vyjde farba na fasádu.Poznám ľudí čo bývajú pri ceste a každý rok si vapkou umývajú fasádu .Nieje to nič zložité.
Aj my máme problém s fasádnou omietkou. Bývame v podhorskej oblasti v blízkosti lesa, nový dom bol zateplený polystyrénom, natiahnutá sieťka, penetračný náter a fasádna omietka - akrylátová, zrno 1,5 vo svetlo-hnedej farby a po 8 rokoch na severo-západnej strane sa nám vytvorila na fasáde pleseň. Chceme to odznova len premaľovať, ale je nutné dodržať nejaký postup, ako zabrániť, aby sa to znova neopakovalo. Je nám jasné, že farba musí byť silikátova, ale čo všetko musíme predtým urobiť? Postupne získavame informácie. Mal niekto takýto problém? Viete nám poradiť? Ďakujem za odpoveď.