matricelli
20.07.10,14:17
Dobry den porada a ahojte vsetci!

Chcem Vas poziadat o informaciu, ci nahodou neviete, kde je mozne zistit, kde a v jakych jednotlivych konkretnych lokalitach na uzemi SR sa nachadzaju zony nachylne na zosuv pody? Pri nedavnych dazdoch, povodniach a naslednych zosuvoch pody, kde poda strhla zo sebou domy a narusila statiku mnohym domom som zapocul, ze je mozne pred planovanou stavbou zistit (podla reliefu krajiny, podlozia atd), kde je riziko zosuvu pody. Tato informacia je dolezita pripadnym stavatelom a kupujucim parciel na stavbu domu alebo chaty.

Dakujem pekne

Marek Vojtech
Chobot
20.07.10,12:26
Dobry den porada a ahojte vsetci!

Chcem Vas poziadat o informaciu, ci nahodou neviete, kde je mozne zistit, kde a v jakych jednotlivych konkretnych lokalitach na uzemi SR sa nachadzaju zony nachylne na zosuv pody? Pri nedavnych dazdoch, povodniach a naslednych zosuvoch pody, kde poda strhla zo sebou domy a narusila statiku mnohym domom som zapocul, ze je mozne pred planovanou stavbou zistit (podla reliefu krajiny, podlozia atd), kde je riziko zosuvu pody. Tato informacia je dolezita pripadnym stavatelom a kupujucim parciel na stavbu domu alebo chaty.

Dakujem pekne

Marek Vojtech

Ja by som na to išiel opačne. Vyber si lokalitu a potom zisťuj, či tá konkrétna nie je riziková z hľadiska možného zosuvu pôdy, povodní, zemetrasenia, sopky, padania meteoritov a pod.
ciners
20.07.10,14:30
Jednak su geologicke merania a da sa to vidiet aj vizualne na tvare rastu stromov. V zosuvnych prostrediach su strompy odspodu sikme k svahu a potom pokracuju vertikalne hore, ako sa tahaju za slnkom.
andiablo
20.07.10,15:47
ústav dionýza štúra a je to za poplatok. Nie všetky lokality sú ale zmapované. To je ten problém.
Luky89
20.07.10,18:29
ústav dionýza štúra a je to za poplatok. Nie všetky lokality sú ale zmapované. To je ten problém.
Poplatok??
Veď na stránke majú mapový server kde sú všetky mapy ZADARMO (zosuvy, spodná voda, ložiská, bane,..).
220870
20.07.10,18:32
Poplatok je pre tých ktorý to chcú na papieri.
andiablo
21.07.10,07:11
Poplatok je pre tých ktorý to chcú na papieri.
presne tak
matricelli
21.07.10,11:20
Dakujem za rychlu odpoved, hladal som mapy na stranke Ustavu Dionyza Stura, je to ono, com pocul v TV.
Este raz Vam vsetkym Velka vdaka.

Marek Vojtech