cuco111
21.07.10,11:09
Ahoj mám nasledovný problém,

vymenil som strešnú krytinu na streche svojho domu, starú pálenu škridlu za betónovu Meditterran Standard. Problém je, že popod hrebenáče či už na hrebeni alebo nárožiach v prípade hnaného dažďa premoká voda do strechy. Škridla je dosť výrazne profilovaná tak popod hrebenáčmi ostávajú medzery a stade tečie.

Riešením je použiť izolačné pásy naroží, ktoré dodáva výrobca krytiny. Tých pásov mi treba cez 50 m (mam zložitú strechu) a ide o to, že tie ponúkane mediterranom su dosť drahé cca 50€ za 5m bal. (Bramac má ešte drahšie). Našiel som na nete podstatne lacnejšie pásy:

Nemôžem dať odkaz, ale sú to pásy zn. ALFAROL na e-shope maximex. (su tri druhy)

Ide o to ako je to s nimi či sa oplatí kúpiť originálne pásy od výrobcu alebo stačia aj tieto. Pochybujem že ich meditteran vyrába, - tiež ich brandované niekde nakupuje. Až máte niekto skúsenosti s touto problematikou alebo mi viete odporučiť inú alternatívu budem Vám povďačný. (betónovanie nie - z estetického hľadiska nepripadá do úvahy)

ďakujem

Peter
marleau
21.07.10,09:48
Už to,že pri kladení novej krytiny ste ich tam nedali,mi je čudné. :):):)Ale ak ste chceli ušetriť,mohli ste dávať každú druhú radu škridiel,ale to by asi tiež dosť tieklo.:):):) Teraz vážne.Ten pás je tam potrebný,pretože okrem tesnenia proti vode má aj vetrací význam (preto sa to teraz už nevypĺňa maltou).A keď kúpite Top rol tak nič nepokazíte.Majú ho všade,kde predávajú aj krytinu.Ak je niečo lacnejšie,nedá sa zaručiť kvalita.Strecha sa nerobí v živote veľakrát (ak sa samozrejme nedomrví ne-odborníkmi),tak treba popremýšľať,či,ako a kde šetriť.Na druhej strane treba rozlíšiť šetrenie od plytvania.
alltracboy
21.07.10,10:28
pokial je tam folia tak to nemoze tiect do strechy.. aj cez tie hrebenacove pasy natecie pri vetre, ved je to len kus narezaneho plastu a myslim , ze je to tam skor proti vrabcom..
marleau
21.07.10,10:42
pokial je tam folia tak to nemoze tiect do strechy.. aj cez tie hrebenacove pasy natecie pri vetre, ved je to len kus narezaneho plastu a myslim , ze je to tam skor proti vrabcom..
Ten,čo myslíš,ja ani nepoužívam.Tu ide skor o ten nalepovací,hliníkový alebo medený.Ten sa na slnku prilepí o poslednú radu škridiel a na tom je hrebenáč.Samozrejme,že pri hnanom daždi sa tam nejaká voda dostane,ale ako píšeš,na to je tam strešná fólia.
pivko
21.07.10,13:35
pokial je tam folia tak to nemoze tiect do strechy.. aj cez tie hrebenacove pasy natecie pri vetre, ved je to len kus narezaneho plastu a myslim , ze je to tam skor proti vrabcom..
Spoliehať sa na foliu:confused: tak to by som neriskoval /bolo tu už písané že folia Bramac bola po 5 rokoch ako toaletný papier/ Ja aj keď som použil vraj:D najlepšiu fóliu Tyvek supro plus tak pod hrebenáče som dával FIGAROL;)