braxator
21.07.10,15:17
Prosim o radu.Potreboval by som demontovat staru zeleznu zarubnu,ktora nie je skrutkovacia,ale spodok je zaliaty v betone.Vraj sa to da len vysekat.Ale ked som pozeral ceny na internete,za vysekanie jednej zarubne ziadaju aj 60 eur.Prakticky sa jedna len o ten spodok zarubne,navyse dvere boli uzke(klasicke kuchynske).Da sa to vysekat aj nejako svojpomocne?Alebo vie niekto odporucit v Kosiciach firmu,ktora to urobi za normalnu cenu?Dakujem.
palkosk
21.07.10,14:36
Pravdepodobne byvas v byte a tam treba povolenie alebo firmu ktora to povolenie ma a plati za to, preto si pytaju aj take peniaze. Je to koli statike ale hlavne sekanie do panelov. My sme to robili svojpomocne.
Potrebujes:
Kladivo, sekac(klin)
karbo brusku
kotuc na zelezo a na beton
20 minutova robota
Skus to doobeda ked su vsetci v praci a mas vo vrecku 60 jujo na pivo, teda menej ak si musis pozicat brusku.
braxator
21.07.10,16:29
To s tym povolenim ma zaskocilo,myslel som,ze to treba len pri väcsich zasahoch alebo rekonstrukcii bytu a nie len pri odstraneni jednych dveri a zarubne,co si uz mnohi davno vyriesili (myslim stale na tie uzke kuchynske dvere,ktore spajali umakartove jadro so stenou a predelovali kuchynu od predsiene).
A neda sa ten kusok betonu,ktory drzi spodok zeleznej zarubne rozsekat nejakym elektrickym priklepovym kladivom?Alebo niecim inym na tom principe,co sa da pozicat z pozicovne naradia?
marleau
21.07.10,19:43
Dá sa to,aj celú podlahu možeš rozmlátiť,ale ak ide o zásah no nosnej konštrukcie,tak treba opatrne.Alebo potajomky,ale odborne...
alltracboy
21.07.10,19:46
normalne si zober kladivko.. take stredne a zacni buchat..nie moc silno na ten beton priblizne v strede prahu (prah musi ist prec). netreba trieskat silou.. beton sa rozbija vytrvalim poklepavanim. Cize sa tam budes klepat az sa ti zacne rozpadavat ten prah. Bucha sa tupou stranou kladiva. Pripadne sa mozes pohrat so sekacom. Ked vysekas ten stredovy plech co je pod prahom tak to nejak odtrhni od zarubne.. a potom zacnes vytahovat jednu stranu zarubne smerom do dveroveho otvoru, atd..ked vytiahnes ten spodok tak to uz pojde.
220870
21.07.10,20:00
Prečo chcete vysekávať zaliatu oceľ z betónu?Pokiaľ to nejako nezavadzia tak ju tam nechajte.
braxator
21.07.10,22:03
Prečo chcete vysekávať zaliatu oceľ z betónu?Pokiaľ to nejako nezavadzia tak ju tam nechajte.
Ale ako mam potom odstranit tu zarubnu?Mozem sa pokusit ju zospodu odrezat a tak by ta spodna ocelova cast,ktora ju drzi,zostala zaliata v betone,ale ked chcem polozit laminatovu podlahu,pochybujem,ze sa mi to podari odrezat tak,ze nebude z podlahy vycnievat nejaka cast z tej odrezanej zarubne.
220870
22.07.10,04:51
Zrovna včera som jednu takú zárubeň vyberal.Dá sa to vykývať niekedy to ide bez problémov vytrhnúť z betónu niekedy to tam drží.Neodpilujem to od samého spodku (po hrúbke zárubne )ale to rorezávam po celej výške zárubne od vrchu až po spodok karbobrúskou ,doslova ju rozpáram ,vtedy sa najmenej narobíte .Pri brúsení si dajte veľký pozor na všeko sklo v okolí ,iskričky z karbobrúsky sa na sklo neodstrániteľne prilepia .
alltracboy
22.07.10,06:41
ja by som to karbobruskou prerezal priecne v strede vysky zarubne a potom vykyval spodnu a vrchnu polovicu
Ferdosondo
22.07.10,06:54
ja by som to karbobruskou prerezal priecne v strede vysky zarubne a potom vykyval spodnu a vrchnu polovicu
Ak je to fakt zaliate, tak to takto nepôjde. Betónom sa zalievali zárubne v rodinných domoch. V panelákoch sú poväčšine len šroubované a tam stačí prerezať brúskou zárubňu v mieste kde je skrutka aj so skrutkou a celé to potom pajsrom vypáčiť.
mexico
22.07.10,09:00
no zalezi od panelaku, ja som mal v byte zaliatu zarubnu
postup bol taky, ze sa postupne asi v 40cm pasoch rezalo karbobruskou a vytrhavalo z panelu, dole sa to odrezalov podstate dosikma aby netrcalo z pod betonu, prah ostal zaliaty pod podlahou (akurat bola vacsia spotreba kotucov, nakolko pri rezani zarubne sa rezalo vlastne aj do betonu)
braxator
22.07.10,13:56
Tak sa mi to napokon podarilo urobit svojpomocne.Zarubna je konecne prec.Ale este mam jeden problem -klince,ktore drzali bocnu cast zarubne,su pribite do steny.Drzia velmi silno.Iba jeden sa mi podarilo vybrat,aj to sa mi s nim odlupil aj kus zo steny.Co s tym,daju sa tie klince povyberat bez toho,aby som poskodil stenu?
radek666
22.07.10,20:47
Tak sa mi to napokon podarilo urobit svojpomocne.Zarubna je konecne prec.Ale este mam jeden problem -klince,ktore drzali bocnu cast zarubne,su pribite do steny.Drzia velmi silno.Iba jeden sa mi podarilo vybrat,aj to sa mi s nim odlupil aj kus zo steny.Co s tym,daju sa tie klince povyberat bez toho,aby som poskodil stenu?

no asi nie ti sú tzv. nástreláky. urež to flexou a máš to. ved to budeš ešte nejako zapravovat po tej zárubni tak to zapucuješ.
braxator
25.07.10,14:17
Este by som potreboval poradit - ked som vybral zarubnu,v podlahe-paneli zostali diery po castiach,ktore drzali zarubnu.Su dost hlboke.Cim sa to da zaliat,aby som vyrovnal dlazku a mohol potom nahodit laminatovu podlahu?
alltracboy
25.07.10,18:11
zeby cement a nejaky jemnejsi strk? alebo cement a piesok. ked sa ti nechce miesat tak kup nejaku vrecovanu maltu a pleskni to tam.. pod podlahou to mas uplne jedno.
legolas
26.07.10,07:13
...zober flexku, nadrež ju aspoň na 3 miestách a vypačovacou tyčou ju vyberieš..., neverím, že v bytovkách boli zárubne zalievané tak, aby to nešlo ľahko vybrať...
Gina Er
01.09.11,15:00
mám opačný problém,chcela by som si dať zaliať zárubne,neporadíte niekto firmu v okrese TN,IL ?
díky
Gina Er
01.09.11,18:25
posúvam...